mds blitz 2021  FLAMPARK 2021

Brąz reprezentacji Polski na DME, srebro Morandy na 4 szachownicy!

Moranda ME2021Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy rozgrywane na Słowenii. Dzięki świetnemu finiszowi brązowy medal zdobyła męska reprezentacja Polski!
Wydatna w tym zasługa Wojciecha Morandy (Wieża Pęgów), który uzyskał 5 pkt w 7 partiach zdobywając tym samym srebrny medal na 4 szachownicy!
Wojtek po porażce w drugiej rundzie dostał od trenera dwa dni wolnego i po odpoczynku był już praktycznie nie do zatrzymania dla swoich przeciwników.
Wielkie gratulacje dla Wojtka i całej drużyny.

W zawodach zwyciężyła reprezentacja Ukrainy, której kapitanem był dobrze znany na Dolnym Śląsku Oleksandr Sulypa wyprzedzając Francję i właśnie Polskę.

W turnieju kobiecym Polska zajęła 7 miejsce, a na 1 szachownicy występowała Jolanta Zawadzka (Polonia Wrocław).