Pytanie Pytanie do sędziów! Kuriozalna wg mnie sytuacja!!

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #1570 przez MaciejWróbel
MaciejWróbel odpowiedział w temacie: Pytanie do sędziów! Kuriozalna wg mnie sytuacja!!

Szachy napisał:

PawelKowalczyk napisał: W partii zawodnika X z zawodnikiem Y powstało 3 krotne powtórzenie pozycji,
Sc4+ Kd5 Sb6+ Kd6 Sc4+ Kd5 Se3+ Kd4 Sc4 i

w tym momencie zawodnik zagrał Kd5, przełączył zegar po czym go zatrzymał i zareklamował 3 krotne powtórzenie pozycji.
Sędzia reklamacji nie uznał powołując się na jakiś tam przepis ( przyznam, że nie mam nawet czasu by tego sprawdzić dlatego liczę na sędziów FA/IA podobno jakiś 9.2), że ruch należy zapisać i nie przełączać zegara!!!!

Z tego co pamiętam, to zawodnik przed przełączeniem zegara powinien powiedzieć sędziemu jaki ruch ma zamiar wykonać i wtedy reklamować remis. Po przełączeniu zegara, ruch przypada na przeciwnika i ten może zagrać coś innego. Moim zdaniem sędzia postąpił słusznie.

Pozdrawiam

Damian Baliński

Zgadza się. Instruktor,działacz, sędzia i animator Paweł Kowalczyk powinien znać takie przepisy. Swoją drogą gratulacje za wczorajsze zwycięstwo!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #1569 przez Szachy
Szachy odpowiedział w temacie: Pytanie do sędziów! Kuriozalna wg mnie sytuacja!!

PawelKowalczyk napisał: W partii zawodnika X z zawodnikiem Y powstało 3 krotne powtórzenie pozycji,

w tym momencie zawodnik zagrał Kd5, przełączył zegar po czym go zatrzymał i zareklamował 3 krotne powtórzenie pozycji.
Sędzia reklamacji nie uznał powołując się na jakiś tam przepis ( przyznam, że nie mam nawet czasu by tego sprawdzić dlatego liczę na sędziów FA/IA podobno jakiś 9.2), że ruch należy zapisać i nie przełączać zegara!!!!

Z tego co pamiętam, to zawodnik przed przełączeniem zegara powinien powiedzieć sędziemu jaki ruch ma zamiar wykonać i wtedy reklamować remis. Po przełączeniu zegara, ruch przypada na przeciwnika i ten może zagrać coś innego. Moim zdaniem sędzia postąpił słusznie.

Pozdrawiam

Damian Baliński

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #1568 przez gmcyborek
gmcyborek odpowiedział w temacie: Pytanie do sędziów! Kuriozalna wg mnie sytuacja!!
Hmm jeśli nic sie nie zmieniło to reklamować tego typu sytuację mozna na swoim czasie, po przełaczeniu zegara jest kolej przeciwnika więc on może lecz nie musi reklamować, gdy zagra inaczej gramy dalej.
Gdyby sytuacja powtórzyła sie po raz 5 to wtedy remis byłby z automatu bez wzgledu na posunięcie( to chyba nowość w przepisach).

• PawelKowalczyk
  • PawelKowalczyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Złoty forowicz
  • Cogito Ergo Sum
Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #1567 przez PawelKowalczyk
PawelKowalczyk stworzył temat: Pytanie do sędziów! Kuriozalna wg mnie sytuacja!!
W partii zawodnika X z zawodnikiem Y powstało 3 krotne powtórzenie pozycji,

WHAT??? Czy to nie powinno (bądź jest) tak, że jeżeli na zapisie jest 3 krotne powtórzenie pozycji to nieważne czy zegar został przełączony czy nie a reklamacja w tego typu sytuacji powinna zostać uznana???

lecimy dalej

Zawodnik X blankietu nie podpisał i teraz pytanie czy może dochodzić swoich praw w FIDE? Czy jednak nie miał racji i tego typu odwołanie, czy to do Kolegium PZSZach czy to do Fide ma jakikolwiek sens?

Proszę o odpowiedź gdyż gdybym ja był w takiej sytuacji i sędzia odrzuciłby taką reklamację to ... Wszyscy mnie znacie i wiecie co prawdopodobnie bym zrobił, więc proszę pomóżcie mi i powiedzcie czy przepisy są aż tak..........

Pozdro

Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce!

Czas generowania strony: 0.068 s.

Forum najnowsze posty

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław