Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Czwórmecz Saksonia - Drezno - Dolny Śląsk - Wrocław

Transmisja online

Serwis turniejowy

W dniach od 27 do 29 września 2013r. w Szklarskiej Porębie odbędzie się towarzyski czwórmecz pomiędzy drużnami Saksonii - Drezna - Dolnego Śląska oraz Wrocławia.

Reprezentanci drużyn:

Drezno
Saksonia
Dolny Ślask
Wrocław
1. Adam Lutz     
2. Ruben  Lutz 
3. Jannis Alekhanov
4. Konstantin Urban   
5. Richard Zienert
6. Aaron Kieslich
1. Johannes Schade
2. Dac-Vuong Alex Nguyen
3. Cedric Mücka
4. Lara Hagenbeck-Hübert
5. Anne Kempe
6. Anna Nobis
1. Jakub Dołharz
2. Aleksandra Czarniecka
3. Agata Dwilewicz
4. Kamil Nowak
5. Radosława Lascar
6. Paweł Stankiewicz
1. Jakub Musiała
2. Tomasz Żyła
3. Zofia Frej
4. Franciszek Sernecki
5. Krzysztof Kanicki
6. Joanna Korpalska

 

Czytaj więcej:  Czwórmecz Saksonia - Drezno - Dolny Śląsk - Wrocław

Konkurs na najładniejszą partię bądź kombinację z Mistrzostw Polski w szachach szybkich i błyskawicznych.

Konkurs!
Dolnośląski Związek Szachowy ogłasza konkurs na najładniejszą partię bądź kombinację z Mistrzostw Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, które właśnie rozgrywamy w Olsztynie. Dodatkowe punkty można otrzymać za komentarz do danej pozycji:)

Przykłady, kombinacje, partie z komentarzami proszę zamieszczać na forum.

Zwycięzcę nagrodzimy kwotą 50 zł oraz publikacją kombinacji/partii/ komentarza w Słowie Sportowym w dniu 12 sierpnia 2013r.
Konkurs trwa do 6 sierpnia!

--
Pozdrawiam
Olga Lisowska

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szybkich i Błyskawicznych, Olsztyn 1-4.8.2013

Terminy zgłaszania, podróż.
Do dnia dzisiejszego wiemy, że  jedynie 9 osób potwierdziło chęć pojechania pociągiem do Olsztyna. MUKS MDK Śródmieście Wrocław ustnie zapewniło o wyjeździe 20 osób, natomiast MUKS MDK Fabryczna o 10. Do 9 lipca z Dolnego Ślaska na listach startowych widnieje jedynie 17 zawodników.  Bardzo bym prosiła o wzięcie pod uwagę faktu, że zgłoszenia przyjmowane są do 14 lipca.
O ile mamy świetnych zawodników zdobywających masę punktów na różnych imprezach o tyle mamy problem z terminowym zgłaszaniem. Proszę, nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę.
Zwracam się z ogromną prośbą do Klubów, trenerów, rodziców o zachowywanie terminów zawartych w komunikatach.
W poniedziałek mija ostateczny termin potwierdzenia naszej rezerwacji w PKP, więc bardzo proszę o informację kto jeszcze z tej formy transportu chce skorzystać. Po tym terminie już takiej możliwości nie będzie.
Przypominam również kadrowiczom, iż nieobecność na tych zawodach może skutkować zablokowaniem środków (z wyłączeniem młodzików do lat 10).
-- 

Pozdrawiam
Olga Lisowska

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski Juniorów w Szybkich i Błyskawicznych, Olsztyn 1-4.8.2013

Wakacje z szachami 2013, Puławy, 4-18.08.2013

Do 20.05.2013 przyjmuję zgłoszenia z Dolnego Śląska chętnych do wzięcia udziału w obozie "Wakacje z Szachami 2013" w Puławach 4-18.08.2013 na mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - już otrzymałem 1 zgłoszenie z Oławy, 2 zgłoszenia z Wałbrzycha i 2 zgłoszenia z Żarowa.

Strona "Wakacji z Szachami" - http://wakacjezszachami.com.pl/

Proszę pamiętać o przygotowaniu kart kwalifikacyjnych - http://wakacjezszachami.com.pl/node/572

Skład ekipy z Dolnego Śląska na wyjazd do Sebnitz 28.10-3.11.2012.

Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych w Żarowie 22-23.09.2012 wyłoniona została ostatnia para reprezentantów Dolnego Śląska do udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz 28.10-3.11.2012 - Weronika Szachniewicz (ASSz Miedź Legnica) i Wiktor Smyka (KSz Polonia Wrocław). Wcześniej w Mistrzostwach Polski do lat 8 w Szczyrku awans zdobyli Barbara Dadełło i Grzegorz Kraszewski (oboje KSz Polonia Wrocław), zaś z grupy Smerfów Memoriału Błaszczaka zakwalifikowali się: Jakub Dołharz (GLKS Goniec Żarów) i Hanna Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).

Okazało się jednak, że z wyjazdu zrezygnowała Barbara Dadełło, więc z powodu małej rywalizacji w tej grupie wiekowej wśród dziewcząt na Dolnym Śląsku w bieżącym roku, na zwolnione miejsce powołany został Cyprian Ziółkowski (KSz Polonia Wrocław), który był trzeci wśród chłopców z Dolnego Śląska do lat 8 zarówno w klasycznych MDŚJ w Żarowie, jak i w grupie Smerfów Memoriału Błaszczaka.

Nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie naszej ekipy - na miejsce Weroniki Szachniewicz, która w Żarowie zajęła dopiero 9 - przedostanie miejsce - wśród dziewcząt do lat 9, powołany został (na wniosek trenera ASSz Miedź Legnica Piotra Kowalaka) Michał Fiedorek (ASSz Miedź Legnica), który był trzeci wśród chłopców z Dolnego Śląska na Mistrzostwach Polski do lat 8 w Szczyrku.

Do Sebnitz pojedzie ostatecznie aż 5 chłopców i zaledwie 1 dziewczynka. Trenerem ekipy mianowany został Tomasz Motyl, zaś kierownictwo naszej reprezentacji zostało podzielone pomiędzy Pana Dołharza (sprawy organizacyjne) i Pana Smykę (kontakty z gospodarzami turnieju ze względu na znajomość języka niemieckiego). 

Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8

Aktualna lista startowa - Sebnitz 2012

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław