Turniej eliminacyjny o Puchar Polonii Wrocław 2020 - 14 czerwca - STUDIO TV

Serdecznie zapraszamy na 3. Turniej Eliminacyjny Internetowego Pucharu Polonii Wrocław, który odbędzie się w niedzielę (14.06.2020) na platformie chess.com o godz. 19:00! Znamy już 9 z 14 nazwisk uczestników, którzy zagrają w Wielkim Finale Pucharu (28.06.2020). Pełna lista finalistów jak i cały komunikat poniżej! Zapraszamy do uczestnictwa!

Turniej o Puchar Polonii Wrocław 2020

Organizator:

  • Klub Szachowy Polonia Wrocław sp. z o.o.

Patronat:

  • Infoszach i DZSzach.

System i tempo gry:

  • Turnieje zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund,
  • Tempo gry 3min + 2s/pos.,
  • O kolejności miejsc decyduje liczba zdobytych punktów, a w dalszej kolejności punkty pomocnicze wg algorytmu na stronie.

Uczestnictwo:

  • Turnieje są otwarte dla wszystkich chętnych, nie ma wpisowego. W turnieju gramy pod własnym imieniem i nazwiskiem (nick jest dowolny, ale należy uzupełnić rubryki Imię i Nazwisko),
  • Platforma chess.com, należy dołączyć na platformie chess.com do Klubu Polonii Wrocław (członkostwo bezpłatne),
  • Link do turnieju pojawi się w notatkach klubowych w dniu zawodów.

Link do strony klubowej na platofrmie: https://www.chess.com/club/klub-szachowy-polonia-wroclaw?ref_id=53251844

Terminarz turniejów:

  • 10 maja 2020 – 1. E.Bogdanow, 2. K.Stachowiak, 3. K.Jakubowski
  • 24 maja 2020 – 1. E.Bogdanow, 2.G.Nasuta, 2.M.Świcarz
  • 14 czerwca 2020,
  • 21 czerwca 2020,
  • 28 czerwca 2020 – FINAŁ

Każdy turniej zaczyna się o godzinie 19:00 (zapisy do turniejów od godziny 18:00).

Pełne wyniki turnieju 10.05.2020 – TUTAJ
Pełne wyniki turnieju 24.05.2020 – TUTAJ

Nagrody:

  • W każdym z turniejów eliminacyjnych główną nagrodą jest 100 zł dla zwycięzcy,
  • Najlepszy zawodnik z każdego turnieju uzyskuje bilet do turnieju finałowego (z pominięciem już uprawnionych), który odbędzie się 28 czerwca,
  • Pula nagród w finale to 1000 zł.

Uczestnicy finału (28 czerwca):

  1. GM Bartel Mateusz – zaproszenie od organizatora
  2. GM Mastrovasilis Dimitrios – zaproszenie od organizatora
  3. GM Tazbir Marcin – zaproszenie od organizatora
  4. GM Wieczorek Oskar – zaproszenie od organizatora
  5. IM Gumularz Szymon – zaproszenie od organizatora
  6. IM Bogdanov Egor (zwycięzca 1. Turnieju Eliminacyjnego)
  7. GM Nasuta Grzegorz (miejsce z 2. Turnieju Eliminacyjnego)
  8. m Świcarz Maciej (miejsce z 2. Turnieju Eliminacynego)
  9. IM Żeberski Jakub (zwycięzca GP DZSzach – dzika karta)
  10. ??? – zwycięzca 3. Turnieju Eliminacyjnego
  11. ??? – zwycięzca 4. Turnieju Eliminacyjnego
  12. ??? – dzika karta
  13. ??? – dzika karta
  14. ??? – dzika karta

System gry w finale:

  • W finale weźmie udział maksymalnie 16 graczy (w tym czterech zwycięzców turniejów eliminacyjnych),
  • Oprócz graczy, którzy wywalczą awans będą to także zaproszeni czołowi  zawodnicy. (Jednym z nich będzie kapitan ekstraligowej drużyny Polonii Wrocław arcymistrz Mateusz Bartel),
  • System gry w finale zostanie podany przed czwartym turniejem eliminacyjnym.

 

Postanowienia końcowe:

  • Terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie,
  • Wszelkie reklamacje wynikające z problemów technicznych związanym z używanym sprzętem, dostępem do Internetu oraz problemami platformy turniejowej nie będą uwzględniane,
  • Zawodnicy uczestniczący w turnieju eliminacyjnym zobowiązani są przestrzegania zasad fair-play i deklarują brak pomocy osób trzecich oraz korzystania z silników komputerowych bądź innego wsparcia w trakcie rozgrywanych partii,
  • Ostateczne wyniki zostaną podane po weryfikacji Anty-Cheatingowej,
  • Organizator ma prawo zdyskwalifikować zawodnika z tych i kolejnych zawodów za używanie niedozwolonego dopingu, po uprzednim sprawdzeniu jego partii, oraz ma prawo do podania tego faktu do publicznej wiadomości.Uczestnictwo wturnieju jest równoznaczne z akceptacją zapisów Komunikatu Organizacyjnego.