Wieżowiec Pęgów i Wisznia Wielka na 3 zjeździe ekstraligi!

Wieża Pęgów srebrnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski!!! Beniaminek ligi przebojem wdarł się do czołówki i przełamał kilkuletnią hegemonię Katowic, Gorzowa i Wrocławia. Szachiści z Pęgowa na ostatnim zjeździe mieli samych ciężkich przeciwników, ale wyszli z tej rywalizacji obronną reką wygrywając derby z Polonią i dziś z ChessGrow Gliwice. Ulegli jedynie Hetmanowi Katowice, który wygrał wszystkie swoje mecze w tegorocznej ekstralidze. Polonia Wrocław wygrała niestety tylko derby z Miedzią w ten weekend i wystarczyło to do zajęcia zaledwie 4 miejsca. Brązowe medale przypadły Stilonowi Gorzów Wielkopolski. 
Równie ciekawa była walka o utrzymanie. Biały Król Wisznia Mała jechał na zjazd zaledwie z 1 punktem meczowym na koncie, ale mając w perspektywie pojedynki z bezpośrednimi konkurentami ze sobą. W piątek Hetman Częstochowa uciekł jeszcze ze stryczka i mimo dużej przewagi na paru szachownicach, mecz zakończył się remisem. W kolejnych pojedynkach Wisznia odnosiła już zwycięstwa, z Wrzosem Międzyborów i Miedzią Legnica. Wystarczyło to do zajęcia bezpiecznego 8 miejsca. 
Wspomniana Miedź poza przegranymi w derbowych starciach pokonała jeszcze Wrzos i zakończyła sezon na 7 pozycji. Dolny Śląsk nadal aż z 4 zespołami w ekstralidze! 

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą i tabela

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław