anderssen2017

MP Najmłodszych: Wiktoria Śmietańska i Filip Pawicki mistrzami Polski do lat 6; do lat 7 blisko medali

W Suchedniowie zakończyły się Mistrzostwa Polski najmłodszych szachistów. W kategorii do lat 6 zwyciężyli: Wiktoria Śmietańska i Filip Pawicki (obaj KSz Polonia Wrocław).
Dla Wiktorii to już drugi w tym roku tytuł mistrzostw Polski!
Bardzo blisko medalu była w grupie do lat 7 Laura Najdecka (KSz Polonia Wrocław), która brąz przegrała punktacją pomocniczą.
Gratulujemy!
Filip Pawicki uzyskał ogromną przewagę już na początku turnieju. W końcówce dostarczył wielu emocji, kiedy pozwolił konkurentom zgromadzić tyle samo - 7 punktów. Młodego zawodnika przygotowywał duet Maciej Świcarz i Michał Mamczar oraz ... szachowa rodzina!
Wiktoria Śmietańska przyjechała na turniej jako mistrzyni Polski do lat 8 i sprawiła dużą niespodziankę w I rundzie oddając partię. W pozostałych już nie pozwoliła sobie na słabosci - przy zaledwie jednym remisie i 7 zwycięstwach pewnie zdobyła kolejny tytuł. Na sukces Wiktorii wpłynęłi trenerzy: Piotr Towgin i Tomasz Motyl.