Wrocławska Liga Szkół Podstawowych w szachach

Serwisy turniejowe: 

ZERÓWKI - CHŁOPCY 
ZERÓWKI - DZIEWCZYNKI 
KLASY I - CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI 
KLASY II - CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI 
KLASY III-IV - CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI 
KLASY V-VI - CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI


cenrtum_kongresowe
Motto: „Słynna arcymistrzyni zaczynała kiedyś tak, jak Wy”

 

Komunikat organizacyjny

Wrocławskiej Ligi Szkół Podstawowych w szachach w roku szkolnym 2012/2013.

1.       Organizatorzy i współorganizatorzy.

Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, Szkoła Podstawowa nr 63, MUKS MDK Śródmieście Wrocław, MDK „Śródmieście” Wrocław, Dolnośląski Związek Szachowy, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i „Słowo Sportowe”. 

      2.       Miejsce i termin rozgrywek.

Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, sala C, Wrocław ul. Wystawowa 1,

w dniach: 21 września, 26 października, 30 listopada, 14 grudnia 2012, finał obędzie się 25 stycznia 2013, w godzinach 900- 1400.

      3.       Uczestnictwo.

Udział mogą wziąć wszyscy chętni uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli (również spoza Wrocławia).

Udział w zawodach jest bezpłatny.

4.       System rozgrywek.

Rozgrywki rozegrane zostaną w siedmiu grupach wiekowych. Osobne grupy dla dziewcząt i chłopców oraz poszczególnych klas: od zerówki do klasy szóstej. Turnieje w ramach każdej grupy zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem P’15. Obowiązują aktualne Przepisy Gry FIDE, szczególnie dotyczy to zakazu używania niedozwolonych urządzeń, nawet przez osoby towarzyszące.

5.       Punktacja.

Indywidualnymi Mistrzami Wrocławia Szkół Podstawowych zostają zawodnicy i zawodniczki, którzy zdobędą największą łączną sumę zdobytych punktów w pięciu turniejach w swojej grupie wiekowej.

Będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa szkół. Na wynik drużynowy składać się będzie suma punktów najlepszego zawodnika szkoły z każdej grupy.

      6.       Nagrody.

Puchary, medale i dyplomy za trzy pierwsze miejsca w łącznej punktacji pięciu turniejów w każdej z grup wiekowych chłopców i dziewcząt zostaną wręczone na gali finałowej. Zaplanowane są też nagrody niespodzianki (np. najmłodszy uczestnik turnieju).

      7.       Zgłoszenia.

Potwierdzenie udziału w zawodach (bądź zgłoszenia niezapisanych wcześniej), w dniu rozegrania zawodów do godziny 915. Spóźnieni grają od drugiej rundy. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres: Aleksander Sokólski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

      8.       Program.

830-915 - potwierdzenie udziału w zawodach u sędziego głównego.

930-1400 – rozgrywki.

1401-1415 – ogłoszenie wyników.

      9.       Uwagi dotyczące rozgrywek.

W przypadku niskiej frekwencji dziewcząt bądź chłopców w grupie wiekowej (mniej niż 10) ich rozgrywki zostaną połączone. Jeśli łączna liczba dziewcząt i chłopców w danej grupie będzie mniejsza niż 10, to zostanie ona połączona z sąsiednią grupą wiekową, ale punktacja będzie prowadzona osobno dla poszczególnych grup. W uzasadnionych przypadkach można zgłosić dziewczynkę do rozgrywek chłopców lub zgłosić zawodnika do starszej grupy wiekowej.

10.   Przepisy porządkowe.

Opiekę nad dziećmi sprawują odpowiedzialni: rodzice, opiekunowie, instruktorzy, wychowawcy, nauczyciele ze szkół oddelegowani z danej szkoły.

11.   Uwagi końcowe.

     Zgłoszenia, listy startowe, wyniki, będą prezentowane na bieżąco w serwisach turniejowych ChessArbiter, na stronie MUKS MDK Śródmieście www.muks.vel.pl i stronie DZSzach. Sprzęt szachowy zapewnia organizator.