Eliminacje Międzywojewódzkie Juniorów DS+LB, Karpacz, 11-16.10.2011

C 9  1. Adam Kawaler (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 2. Tomasz Żyła (WKSz GANT HETMAN Wrocław) 3. Łukasz Lipski (KSz Polonia Wrocław) 4. Olaf Rowgiejsza (ASSz Miedź Legnica) 5. Piotr Majocha (KSz Caissa Złoty Stok)
C 11 1. Michał Wróbel (KSz Polonia Wrocław) 2. Dominik Muzyka (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 3. Krzysztof Tokarz (MUKS MDK Fabryczna Wrocław) 4. Oskar Wołoch (ŻKSz Żary)
C 13  1. Filip Delekta (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) 2. Bartosz Szyler (MGLKS Parnas Oława) 3. Karol Kucza (ŻKSz Żary) 4. Jakub Witczak (KSz Stilon Gorzów Wlkp.)
C 15  1. Radosław Świderski (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) 2. Witold Oszczanowski (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 3. Jakub Chmielewski (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 4. Grzegorz Nun (KSz Odrodzenie Kożuchów)
C 17 1. Aleksander Łukasiewicz (KSz Polonia Wrocław) 2. Paweł Stankiewicz (KSz Polonia Wrocław) 3. Paweł Piotrowski (KS 64 Zielona Góra) 4. Bartłomiej Mondrzycki (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)
D 9 1. Maria Elena Lascar (ASSz Miedź Legnica) 2. Maria Karłyk (ZKSz Żary) 3. Maja Molenda (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 4. Paulina Raczkowska (KSz Odrodzenie Kożuchów) 5. Wiktoria Wąsala (KSz Jelonka Jelenia Góra)
D 11  1. Karolina Kalinowska (KSz Polonia Wrocław) 2. Anna Karykowska (ASSz Miedź Legnica) 3. Monika Malinowska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) 4. Patrycja Szulc (KSz Polonia Wrocław)
D 13  1. Katarzyna Dwilewicz (KSz Polonia Wrocław) 2. Gabriela Maciak (ASSz Miedź Legnica) 3. Sara Michalczuk (ŻKSz Żary) 4. Agnieszka Bebel (KSz Polonia Wrocław)
D 15  1. Radosława Lascar (ASSz Miedź Legnica) 2. Joanna Korpalska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 3. Karolina Cheńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 4. Natalia Rogacka (UKS Ogniwo Legnica)
D 17  1. Martyna Sowa (ŻKSz Żary) 2. Joanna Nun (KSz Odrodzenie Kożuchów) 3. Alicja Stankiewicz (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 4. Natalia Mielnik (KSz GAMBIT MDK Świdnica)
KOMUNIKAT ELIMINACJI MIĘDZYWOJEWÓDZKICH
STREFY DOLNOŚLĄSKO – LUBUSKIEJ
DO FINAŁÓW XVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY,
FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW DO 12, 16 i 18 LAT
ORAZ PUCHARU POLSKI DO 10 LAT W SZACHACH

Karpacz, 11 - 16 października 2011 r.


I. Organizator zawodów:
- UKS EL-TUR SP3 Bogatynia na zlecenie Dolnośląskiego Związku Szachowego

II. Cel zawodów:
- Wyłonienie zawodników awansujących do Finałów XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży*, Finałów Mistrzostw Polski Juniorów do 12, 16 i 18 lat oraz Pucharu Polski do 10 lat.
- Popularyzacja i podnoszenie poziomu sportu szachowego wśród młodzieży.
- Umożliwienie zawodnikom zdobywania wyższych kategorii szachowych.

III. Termin i miejsce:
- 11-16 października 2011 r. OW „Mieszko”, ul. Mickiewicza 2, Karpacz

IV. Warunki uczestnictwa:
W Mistrzostwach Międzywojewódzkich mogą brać udział zawodnicy:
- urodzeni w 1994 r. i młodsi,
- reprezentujący kluby zrzeszone w Dolnośląskim lub Lubuskim Związku Szachowym lub reprezentujący bezpośrednio jeden z wyżej wymienionych związków,
- posiadający obywatelstwo polskie,
- posiadający licencję zawodniczą Polskiego Związku Szachowego,
- zawodnicy, którzy nie są zarejestrowani w Centralnym Rejestrze PZSzach zobowiązani są pokazać na odprawie technicznej sędziemu głównemu dokument tożsamości.

V. System rozgrywek:
Zawody zostaną rozegrane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych:
- do 9 lat (rocznik 2002 i młodsi),
- do 11 lat (roczniki 2000 i 2001),
- do 13 lat (roczniki 1998 i 1999),
- do 15 lat (roczniki 1996 i 1997),
- do 17 lat (roczniki 1994 i 1995).
Zawodnik może brać udział tylko w swojej grupie wiekowej.

W zależności od frekwencji, grupa rozegra turniej system:
1-2 zawodników - mecz 4-partiowy
3-4 zawodników - system dwukołowy 2 x 3 rundy
5-6 zawodników - system kołowy 5 rund
7-8 zawodników - system kołowy 7 rund
9-10 zawodników - system kołowy 9 rund
11 i więcej zawodników - system szwajcarski 7 rund

VI. Tempo gry:
90 minut na partię plus 30 sekund na posunięcie.

VII. Sędziowanie:
- W mistrzostwach obowiązują aktualne przepisy gry FIDE oraz Kodeks Szachowy PZSzach.
- Zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.
- W zawodach obowiązuje zakaz składania propozycji remisowych i przyjmowania ich przed wykonaniem 30 posunięcia.

VIII. Zakwaterowanie i wyżywienie:
- Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 325 zł.

IX. Finansowanie:
- Koszty zakwaterowania i wyżywienia opłacić można na miejscu lub przelewem na konto: AGENCJA 64 PLUS ul. Ogińskiego 67/5, 66-400 Gorzów Wlkp.
Bank PKO BP II O/Gorzów Wlkp. nr 96 1020 1967 0000 8202 0004 0444.
Opłata klasyfikacyjno – rankingowa PZSzach. w wysokości 10/20 zł oraz wpisowe w wysokości 20,00,- (nie dotyczy grupy D13 i C13) płatne na miejscu zawodów gotówką.

X. Zgłoszenia:
Pisemne potwierdzenie udziału zawodnika prosimy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres kierownika zawodów Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   do dnia 30.09.2011r. Zgłoszenie powinno zawierać informacje na temat zakwaterowania i wyżywienia zawodników oraz opiekunów. Telefon kontaktowy: 600-952-587

XI. Nagrody:
- Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe za miejsca 1-3 w każdej grupie wiekowej.

XII. Program zawodów:
- 11 października: Przyjazd i rejestracja zawodników w biurze zawodów w OW

„Mieszko” w Karpaczu od godz. 16:00 w dniu 11.10.2011. Odprawa techniczna o godz. 20:30 na sali gry. Szczegółowy harmonogram zostanie podany na odprawie, po weryfikacji list startowych.

XIII. Inne sprawy organizacyjne
:
- obowiązkiem zawodnika lub jego opiekuna jest uczestniczenie w odprawie technicznej.
- zawodnicy startujący w turnieju muszą być pod opieką opiekunów przez cały okres trwania zawodów.
- za stan zdrowia i ubezpieczenie zawodników odpowiadają kluby i jednostki delegujące.
- ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian technicznych.

Kierownik zawodów
Waldemar Gałażewski

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław