Zakończyły się najważniejsze zawody w Polsce!
82. PGE Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn oraz 77. PGE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet, które w tym roku zostały rozegrane na Zamku Królewskim na Wawelu (5-15.05.2025)
Złotych medali dolnośląscy reprezentanci nie zdobyli, ale dwa WICEMISTRZOSTWA POLSKI są jak najbardziej godne pochwały.
- Wśród Pań WICEMITRZOSTWO POLSKI zdobyła MALCEWSKA Aleksandra (Wieża Pęgów)
- Wśród Panów WICEMISTRZOSTWO POLSKI zdobył KOSAKOWSKI Jakub (Wieża Pęgów)
Gratulacje dla zawodników jak i dla klubu!
Co ciekawe 🙂 Na początku mistrzostw dolnośląskie kluby reprezentowało 9 z 20 zawodników uczestniczących w walce o medale. Jednakże 🙂 w trakcie zawodów klub zmienił (poza nasze województwo) Bartłomiej Heberla i na koniec zostało nam „tylko” 8 zawodników z dolnośląskich klubów, co i tak jest ładnym wynikiem. Poniżej wyniki naszych!
———————————-
PGE Mistrzostwa Polski KOBIET
(10 zawodniczek)
2. MALCEWSKA Aleksandra (Wieża Pęgów)
5. CYFKA Karina (KSz Miedź Legnica)
8. ŚMIETAŃSKA Wiktoria (FUNDACJA KSz Polonia Wrocław)
9.. DWILEWICZ Katarzyna (KSz Jelonka Jelenia Góra)
———————————-
PGE Mistrzostwa Polski MĘŻCZYZN
(10 zawodników)
2. KOSAKOWSKI Jakub (Wieża Pęgów)
4. GUMULARZ Szymon (KSz Polonia Wrocław)
8. BARTEL Mateusz (KSz Polonia Wrocław)
9. MORANDA Wojciech (Wieża Pęgów)
———————————-
Na zdjęciu (powyżej) w pełnej krasie medaliści Mistrzostw Polski anno Domini 2025:
PANIE:
- KULON Klaudia
- MALCEWSKA Aleksandra
- KASZLIŃSKA Alina
PANOWIE:
- TECLAF Paweł
- KOSAKOWSKI Jakub
- WOJTASZEK Radosław

