III Liga – Turniej o awans do II Ligi Szachowej 2026

Serwis Turniejowy
Komunikat (PDF)

III Dolnośląska Liga Szachowa 2026
Turniej o awans do II Ligi Szachowej

ŚCINAWKA ŚREDNIA 13-14.06.2026r.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

UCZESTNICTWO
Uprawnione do startu są drużyny klubów posiadających drużynę w Lidze Dolnośląskiej lub Lidze Okręgowej i nie posiadające zespołu w II Lidze. W III Lidze jeden klub może być reprezentowany tylko przez jedną drużynę.

MIEJSCE ROZGRYWEK
Hala Sportowa Ścinawka Śr. ul. Sikorskiego 34B

ZGŁOSZENIA
Potwierdzenie udziału w rozgrywkach–do 03.06.2026 Zgłoszenie imiennych składów – do 8.06.2026
Wpisowe (200 PLN) oraz opłatę rankingową PZSzach (20 PLN od każdego zawodnika) należy opłacić przed terminem I rundy tj. do 13.06.2026
Zgłoszenia i składy należy przesyłać na adresy:
Aleksander Sokólski aleksander.sokolski@dzszach.pl
oraz Łukasz Butkiewicz lukasz.butkiewicz@dzszach.pl
Kontakt w sprawie ewentualnego zakwaterowania – Kazimierz Szydełko tel. 695707 593

TERMINARZ
odprawa techniczna (online) 12.06.2026 godz. 20:00

Sobota, 13.06.2026
9:30–runda 1
12:30–runda 2
16:30–runda 3

Niedziela, 14.06.2026
9:30–runda 4
12:30–runda 5
ok. 15:30–zakończenie

NAGRODY I AWANSE
Dwie najlepsze drużyny III Ligi uzyskują awans do II Ligi Szachowej.
Drużyny, które uzyskają awans do rozgrywek II Ligi, otrzymają dofinansowanie do startu w wysokości: 1200 PLN–I drużyna, 800 PLN–II drużyna.

Prezes DZSzach /-/ Aleksander Sokólski
Wiceprezes ds. sportowych  /-/ Łukasz Butkiewicz