Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

Pytanie Regulamin

• PawelKowalczyk
  • PawelKowalczyk Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Złoty forowicz
  • Cogito Ergo Sum
Więcej
6 lata 3 tygodni temu #1781 przez PawelKowalczyk
PawelKowalczyk odpowiedział w temacie: Regulamin
Damianie, lubisz otwarte karty, ja również!
Po pierwsze drużyna jest 5 osobowa więc jest to logistycznie dobre by z drużynami opartymi na juniorach mógł jechać senior. Argument o p.Wiesławie J jest tak bzdurny, jak stąd do eldorado, ponieważ Wiesław jeździ z juniorami pociągiem zawsze, a tutaj chodziło głównie o poruszanie się samochodem, zwłaszcza do miejscowości, które owego transportu nie posiadają.
Co do twoich żali, które przynajmniej tak odbieram, to jako osoba inteligentna za która zdecydowanie Cię uważam, powiedz mi, dlaczego nie akceptujesz tego pomysłu, który notabene poniekąd jest mój?
Z pewnością jak będzie jakiś ważny mecz i będzie trzeba się wzmocnić to będą kluby ściągały do 3 ligi zawodników z ekstra, Bartel potwierdził, że będzie wpadał!

Dlaczego jako kapitan jednej z czołowych drużyn nie znalazłeś czasu by przyjechać na zebranie i wysłuchać WSZYSTKICH argumentów? Dlaczego teraz, gdy decyzja została, że tak powiem przyjęta większością głosów okazuję się, że to coś złego?

Mowa tutaj o 1 zawodniku! A i owszem, każdy patrzy na swój własny interes, bądź klubu. Wyobraź sobie sytuacje, że masz propozycje zagrania w II lidze, jesteś wypożyczony na 1 turniej w roku, po czym nie możesz wrócić ( do naszej ligi, która jest rozgrywana bardzo sympatycznym dla wielu osób pracujących systemem)bo zabrania Ci tego regulamin! Dlatego właśnie zaproponowałem, by była taka możliwość, a Siwik zaproponował by w ramach uwolnienia mógł to być 1 zawodnik. Robert słusznie dodał, że można to podciągnąć pod zawodnika z zagranicy, gdyż i tak choćby Czechów gra u nas albo bardzo mało, albo w ogóle, żaden.

Za pewne jak zwykle posypie się tutaj fala krytyki, ale szczerze mówiąc łatwiej jest pisać na forum, niż przyjechać i porozmawiać w 4 oczy.

Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu - 6 lata 3 tygodni temu #1780 przez Szachy
Szachy odpowiedział w temacie: Regulamin

Robert Korpalski napisał: Ten punkt nie został podany dokładnie...

Z tego powodu ten punkt powinien być od razu wykreślony z regulaminu. Idealnie nadawałby się do konstytucji RP.

Robert Korpalski napisał: Na Zebraniu w Żarowie zostało ustalone, że punkt Regulaminu dotyczący możliwości gry 1 zawodnika zagranicznego zostanie rozszerzony i obecnie może to być zawodnik zagraniczny, a może to być też zawodnik krajowy, który wystąpił w wyższej lidze.

Dobrze wiadomo, że chodzi o to, aby zawodnika z "pierwszej" drużyny ściągnąć do DLS (bo pewne drużyny, które miały być faworytem i wygrać ligę w poprzednim sezonie, zawiodły). Po co mówić o jakimś zagranicznym zawodniku? Od razu zagrajmy w otwarte karty!!

Robert Korpalski napisał: Mogą pojedynczego zawodnika wypożyczyć do gry w innym klubie w wyższej lidze i będzie on mógł jednak wystąpić w swojej III-ligowej drużynie. Niektóre drużyny mogą wzmocnić się o lidera, który będzie "motorem napędowym drużyny", a przy okazji podniesie poziom naszej ligi.

Myślałem, że dążymy do wyrównanej rywalizacji, tak aby było ciekawiej i więcej emocji. Niestety nie wszystkie drużyny mają komfort posiadania klubu w ekstralidze, "super/mega/giga lidze", pierwszej lidze lub drugiej lidze. Może od razu podzielimy DLS na grupę mistrzowską oraz grupę spadkową?

Robert Korpalski napisał: Drużyna oparta na juniorach może grać wraz ze swoim trenerem (mistrzem), który - przy okazji - może pełnić funkcję opiekuna lub kierowcy.

Z tego co pamiętam, to ostatnio Pan Wiesław Janocha jeździł z MUKS'em, więc tak jak pisałem wyżej, zagrajmy w otwarte karty, po co został ten punkt stworzony.
Dużo dywagacji Panie Robercie, ale powinniśmy zacząć mówić jak jest (Jak Max Kolonko :) ).

Damian Baliński

PS: Doszły do mnie informacje, że regulamin jest ustawiany pod konkretne osoby, które np. grały w drugiej lidze. Można powiedzieć, że przeczucie mnie nie zawiodło.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 3 tygodni temu przez Szachy.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #1779 przez Robert Korpalski
Robert Korpalski odpowiedział w temacie: Regulamin
Ten punkt nie został podany dokładnie...
Na Zebraniu w Żarowie zostało ustalone, że punkt Regulaminu dotyczący możliwości gry 1 zawodnika zagranicznego zostanie rozszerzony i obecnie może to być zawodnik zagraniczny, a może to być też zawodnik krajowy, który wystąpił w wyższej lidze.
Kluby różnie mogą wykorzystać ten punkt.
Mogą pojedynczego zawodnika wypożyczyć do gry w innym klubie w wyższej lidze i będzie on mógł jednak wystąpić w swojej III-ligowej drużynie. Niektóre drużyny mogą wzmocnić się o lidera, który będzie "motorem napędowym drużyny", a przy okazji podniesie poziom naszej ligi. Drużyna oparta na juniorach może grać wraz ze swoim trenerem (mistrzem), który - przy okazji - może pełnić funkcję opiekuna lub kierowcy.
The following user(s) said Thank You: PawelKowalczyk

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #1778 przez Szachy
Szachy stworzył temat: Regulamin
"Do rozgrywek można zgłosić jednego zawodnika, który grał w ligach centralnych (Ekstralidze, I Lidze i II Lidze Seniorów) - nie dotyczy zawodników drużyn, które spadły z lig centralnych) - zapis może być jeszcze uszczegółowiony przez Prezydium Zarządu DZSzach."

Pod jakich zawodników (konkretne nazwiska) jest robiony ten punkt regulaminu?

Damian Baliński

Czas generowania strony: 0.109 s.

Forum najnowsze posty

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław