Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

Pytanie Regulamin

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #1988 przez Wiesław Janocha
Wiesław Janocha odpowiedział w temacie: Regulamin 3 ligi juniorów
To się nazywa wzorcowa (szybka i konkretna) reakcja na krytykę, bo literówka została już poprawiona. Szacunek!
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez Wiesław Janocha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #1986 przez Robert Korpalski
Robert Korpalski odpowiedział w temacie: Regulamin 3 ligi juniorów
Dziękuję Wiesiek za wskazanie tej literówki i przepraszam za jej popełnienie!
Robert Korpalski

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #1985 przez Wiesław Janocha
Wiesław Janocha odpowiedział w temacie: Regulamin 3 ligi juniorów
Ja tym razem w sprawie "Regulaminu 3 ligi juniorów", który niedawno opublikowano na stronie DZSzach.

Punkt III.5. W zawodach obowiązuje zakaz zgadzania się na remis przed wykonaniem 30 posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką. Zawodnik, któremu zaproponowano remis przed 40 posunięciem czarnych powinien przywołać sędziego. Jego przeciwnik powinien zostać ukarany zgodnie z przepisami gry.

Punkt brzmi trochę niespójnie, nieprawdaż?

Więcej
6 lata 1 tydzień temu - 6 lata 1 tydzień temu #1859 przez Maciej Stelmaszuk
Maciej Stelmaszuk odpowiedział w temacie: Regulamin
Pytanie nie było w kontekście tegorocznego DLSu. W kwestii regulaminu i tak niczego nowego się już pewnie nie dowiemy więc pozostaje nam dyskusja o rozgrywkach, które już za tydzień startują.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 tydzień temu przez Maciej Stelmaszuk.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #1858 przez Marek Ścisły
Marek Ścisły odpowiedział w temacie: Regulamin
W kontekście tegorocznej ligi: a skąd wiemy, że w tym roku nie będziemy grać ostatniej rundy w formie zjazdowej?

Poza tym organizacja ostatniego zjazdu to jeden z elementów kosztów organizacji III ligi, którą sobie wyobrażam - było jeszcze dofinansowanie awansującego...

A przede wszystkim to ja sobie gdybam, wykazując jakąś tam próbę zrozumienia podwyżki i wiedząc, że III liga seniorów nie otrzymuje żadnej dotacji... Nie mogę atakować zarządu, za coś co być może było też dyskutowane na walnym , na którym nie nie było - w myśl zasady: nieobecny nie ma racji.

Wydatki związku można sobie podejrzeć przed lub na walnym (zawsze musi być sprawozdanie, chyb że jest to walne nadzwyczajne, poświęcone innej sprawie...).
W innych przypadkach indywidualna kontrola członków stowarzyszenia jest wyłączona, ale może się mylę, bo nie znam dokładnie przepisów o stowarzyszeniach... Niemniej sądzę że zarząd doprecyzuje uzasadnienie podwyżki...

Marek Ścisły

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #1857 przez MaciejWróbel
MaciejWróbel odpowiedział w temacie: Regulamin
Panie Marku proszę przeczytać ze zrozumieniem. W minionym sezonie nie graliśmy ostatniej rundy zjazdowej...

Więcej
6 lata 1 tydzień temu - 6 lata 1 tydzień temu #1856 przez Marek Ścisły
Macieju, wynika to z zasady, że ostatnia rundę gra się w jednym miejscu.

Zatem różnica wygląda tak:
- gospodarz każdej rundy (za wyjątkiem ostatniej) gości 5 zawodników przeciwników, stawia 5 stolików, stawia 5 kaw, kupuje 5 ciastek itp.
- gospodarz ostatniej rundy (gdzie wszystkie drużyny spotykają się w jednym miejscu) gości 11 x 5 zawodników (przeciwników i zawodników pozostałych drużyn rozgrywających swoje mecze u gospodarza ostatniej rundy), stawia 6 x 5 stolików, stawia 11 x 5 kaw, kupuje 11 x 5 ciastek itp.

Marek Ścisły
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 tydzień temu przez Marek Ścisły.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #1855 przez Maciej Stelmaszuk
A w ostatniej rundzie zmieniają się jakoś przepisy i gra się 50 vs 50? Z tego co wiem nie, i mecz rozgrywany jest normalnie - 5vs5. W związku z powyższym wciąż nie widzę różnicy pomiędzy zeszłoroczną ostatnią rundą, a rundą pierwszą.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu - 6 lata 1 tydzień temu #1854 przez Marek Ścisły
Jako organizator przedostatniej rundy goszczę 1 zespół gości, jako organizator ostatniej mam ich X razy więcej, a nie zobowiązywałem się do tego zgłaszając do gry w lidze.
Zatem, gdy jest to de facto dodatkowa praca, za tę pracę należy się zapłata od organizatora rozgrywek. Być może rozłożenie kilku stołów więcej to niewielki koszt, ale wynajęcie większej sali, zapewnienie gościnnego poczęstunku lub kawy, to już koszt wymierny. Znam kluby, gdzie wynajęcie stróża/portiera na godzinę dłużej może być problemem,
Itd, itp...

Ja nie wiem czy tak dokładnie jest, ale tak mi się wydaje. Inaczej: bardzo bym się dziwił, gdyby organizator rundy finałowej robił to za darmo...

Marek Ścisły
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 tydzień temu przez Marek Ścisły.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #1853 przez Maciej Stelmaszuk
Marku, czym różniła się organizacja ostatniej rundy w ostatnim sezonie od organizacji rundy 6?

Czas generowania strony: 0.113 s.

Forum najnowsze posty

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław