rubinstein2022      anderssen2022

DLS- partia IV rundy

Życząc Wszystkim sympatykom 3 ligi i szachów na Dolnym Śląsku Wesołych Świąt przedstawiam partię IV rundy DLS. Tym razem wyróżniony zostaje pojedynek Waldemara Maciejewskiego z Eugeniuszem Murawskim. Nie pozbawiony błędów, ale bardzo ciekawy pojedynek w wariancie Najdorfa z obustronnymi roszadami. W końcowych fragmentach partii Pan Eugeniusz udowodnił, że para gońców w walce przeciwko wieży i skoczkowi zupełnie nie stoi na straconej pozycji i często jest wystarczającą rekompensatą za jakość :) 

 

 

Ciekawa partia z IV ligi

Jak zobaczymy, również w IV lidze rozgrywane są partie warte umieszczenia na stronie. Partię przeanalizowali grający czarnymi Mateusz Baran z trenerem IM Jakubem Żeberskim. Dziękuje za podesłanie i zachęcam do tego samego zawodników z 3 ligi :)

 

 

DLS- partia 3 rundy

Pojedynek Filipa Zombirta i Edwarda Helaszka z pouczająca wieżówką o zmiennym przebiegu przedstawiam jako partię 3 rundy. Zapraszam do obejrzenia i przesyłania swoich propozycji partii do zamieszczenia w kolejnych rundach!

Partia 2 rundy- 3 liga

Ligi Dolnośląskie Seniorów- ważne informacje

Decyzją zarządu Dolnośląskiego Związku Szachowego z dnia 04.11.2018 : 

1) Ze względu na kolizje terminu z odbywającym się we Wrocławiu Festiwalem Szachów Kobiecych 
termin V rundy III ligi zostaje zmieniony na 3.03.2019.
Kluby mogą oczywiście rozegrać tę kolejkę awansem, np. w pierwotnie zaplanowanym terminie.
Jednocześnie zachęcamy wszystkie zawodniczki do udziału w turnieju szachów szybkich w ramach Festiwalu Szachów Kobiecych

2) Zmieniono termin 10 i 11 rundy IV ligi wrocławsko-podwrocławskiej  z 10.02.19 (koniec ferii) na 17.02.19

3) Ustalono nagrody w III Lidze Dolnośląskiej. W klasyfikacji drużynowej I-1000 II-750 III-500. Pieniądze te są do wykorzystania na opłaty w Dolnośląskim Związku Szachowym, na udział w organizowanych przez nas turniejach ( Polanica, Ligi Wojewódzkie, Mistrzostwa Dolnego Śląska) lub na start w II Lidze Seniorów(mile widziane :)). 
 Dodatkowo, najwyżej sklasyfikowana drużyna III ligi która zdecyduje się na start w II Lidze Seniorów, otrzyma dofinansowanie w wysokości 750zł do udziału w rozgrywkach. Nagroda ta może się łączyć z nagrodą za miejsce na podium. Nie dotyczy jednak klubów, mających już swój zespół w II lidze. Jednocześnie zwracamy uwagę, że z uwagi na zmniejszenie liczby klubów w Dolnośląskim Związku Szachowym, awans do II ligi uzyska w tym roku prawdopodobnie tylko jedna drużyna z DLS. 
 
Wiceprezes do spraw sportowych 
Łukasz Butkiewicz  

DLS- partia I rundy

W pierwszej rundzie wyróżniam juniorskie starcie Radosława Dytmana z Polonii Wrocław i Aleksandra Wilka z Debiutu Przedwojów. Partia nie pozbawiona błędów, ale odważna gra obu zawodników zapewniła ciekawy przegieb pojedynku . Przy okazji zachęcam do wysyłania swoich propozycji na partię 2 rundy :) 

Dolnośląskie Ligi Seniorów- dodatkowe informacje

Tak jak w ubiegłym sezonie- jedna partia w każdej kolejce III Ligi będzie przeze mnie skomentowana. Propozycje ciekawych partii proszę wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wstępny komentarz mile widziany :) 
Drużyny IV ligi wrocławsko-podwrocławskiej prosimy o zgłoszenie składów do 22.10. Przyjmuje je śędzia zawodów- Artur Adamek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Wystartowala III Liga

W tą niedzielę odbyła się pierwsza kolejka III Dolnośląskiej Ligi Seniorów sezonu 2018/2019. Poniżej wyniki pierwszej kolejki.

Mecz

Nr

Pkt.

Gospodarz

Wynik

Gość

Pkt.

Nr

1

1

2.0

UKS SP3 w Bogatyni

3,0 - 2,0

UKS POGOŃ Oleśnica

0.0

12

2

2

0.0

UKS Debiut Przedwojów

0,5 - 4,5

MDK Fabryczna Polonia Wrocław

2.0

11

3

3

1.0

UKS Skoczek Milicz

2,5 - 2,5

Biały Król Wisznia Mała

1.0

10

4

4

1.0

UKS "Giecek" Radków

2,5 - 2,5

MUKS MDK Śródmieście Wrocław

1.0

9

5

5

0.0

GLKS Goniec Żarów

1,0 - 4,0

Wrocławski Klub Szachowy HETMAN

2.0

8

6

6

0.0

SKFiS Kudowianka

1,0 - 4,0

WIEŻA PĘGÓW

2.0

7

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie