rub2021fb

 

Aktualności

tym razem bez medali - zakończyły sie MPJ do lat 16 i 18

http://mp2019.agencja64.pl/wp-content/uploads/2019/01/logo-color-1.png

W Szklarskiej Porębie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. Tym razem dolnoślązacy wracają bez medali, ale z kilkoma wartościowymi miejscami.

D16 - 4m Magdaleny Harazińskiej (Polonia Wrocław), 7m Darii Vanduyfhuys (Azs Wratislavia), 10m Aleksandry Czarnieckiej (UKS SP3 Bogatynia).

C16 - 4m (1m wśród 15 latków) Macieja Czopora (Polonia Wrocław), 8m (4m wśród 15 latków) Michała Fiedorka (Polonia Wrocław)

C18 - 9m Krzystzofa Łukasiewicza (UKS SP3 Bogatynia), 11m Franciszka Serneckiego (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

Gratulujemy wyników i startu w Mistrzostwach.

Pełne wyniki -> http://mp2019.agencja64.pl/

Wiktoria Śmietańska Mistrzynią Polski Młodzików

WŚ mpm2019

 

W zakończonych dzisiaj w Szklarskiej Porębie Mistrzostwach Polski Młodzików złoty medal zdobyła zawodniczka KSz Polonii Wrocław Wiktoria Śmietańska.

Wiktoria straciła tylko 0,5 pkt i z wynikiem 8,5 pkt z 9 rund bezapelacyjnie wywalczyła swój kolejny złoty medal. WIELKIE GRATULACJE!

Kolejną z dolnoślązaczek, 11m, była Laura Najdecka (Polonia Wrocław), 17m zajęła Amelia Górska (Parnas Oława), a 18m Dominika Doskocz (AZS Wratislavia).

Wśród chłopców najlepszym z dolnoślązaków był Mateusz Uhryn (MUKŚ MDK Śródmieście).

Pełne wyniki dolnoślązaków poniżej.

Czytaj więcej: Wiktoria Śmietańska Mistrzynią Polski Młodzików

OOM 2019 (MPJ do lat 12 i 14) - aktualizacja 25.02

Aktualizacja 25.02.2019

http://pzszach.pl/wp-content/uploads/2019/02/OOM-2019-Informacja-Organizacyjna.pdf

http://pzszach.pl/2019/02/25/23359/

zgłoszenia osób towarzyszących i zapotrzebowania na pokoje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualizacja 15.02.2019

Komunikat nr 1 OOM jest juz gotowy i czeka w PZSzach na zatwierdzenie, wkrótce powinien sie ukazać. Ośrodek  będzie oferował dodatkowe miejca/pokoje dla osób towarzyszących (120 miejsc).

W tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (MPJ 12-14) odbędzie się w woj. świętokrzyskim, w Sielpi, w terminie od 2019-03-31 do 2019-04-06.

Z Dolnego Śląska prawo gry ma 24 zawodników podstawowych oraz 3 dodatkowych na własny koszt. Zgodnie z ustalomymi przez MSiT i PZSzach zasadami, organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie dla zawodników oraz dla trenerów/opiekunów w liczbie wynikającej ze stosowanego od lat na tych zawodach przelicznika (limit 4 dla tej liczby zawodników).

Organizator nie ma obowiązku zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia dla rodziców/opiekunów/trenerów z poza w/w tzw. limitu. Rozwiązaniem jest samodzielne zarezerwowanie sobie pobytu i ewentualne zamiany z zakwaterowanymi u Organizatora, natomiast na dzień dziesiejszy nie ma informacji jakie pokoje będą do dyspozycji u organizatora, czy będzie możliwość zamian oraz czy organizator będzie oferował miejsca dla osób z poza w/w limitu.

DZSzach będzie starał się zapewnić pobyt szkoleniowcom z poza limitu. Prosimy o deklarację szkoleniowców/klubów (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), kto planuje w tym roku wyjazd na OOM.

Regulamin OOM

Czytaj więcej: OOM 2019 (MPJ do lat 12 i 14) - aktualizacja 25.02

Życzenia świąteczno-noworoczne

Radosnych, spokojnych i spędzonych w życzliwym gronie Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów, szczególnie tych na 64 polach, w nadchodzącym 2019 Roku, wszystkim sympatykom, wszystkim wspierającym szachy życzy Zarząd DZSzach

Mecz Szachowy Kobiet Polska - Reszta Świata

MECZ

Dzisiaj rozpoczął się Arcymistrzowski Festiwal Szachów Kobiecych (Memoriał Krystyny Hołuj-Radzikowskiej).

Główna imprezą Festiwalu jest Mecz Szachowy Kobiet Polska – Reszta Świata rozgrywany w nowatorskiej formule - systemem Scheveningen na dystansie 5 rund szachów klasycznych, baskijskich i szybkich. Każda z drużyna składa się z 5 zawodniczek, z których każda zagra jedną partię z każdą zawodniczką drużyny przeciwnej. Zapraszamy do kibicowania.

Strona Festiwalu -> http://wgmradzikowska.pl/

Plebiscyt Słowa Sportowego - głosuj na Jolę!

Trwa coroczne głosowanie w plebiscycie „Słowa Sportowego” na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w 2018 roku.

Informacje o plebiscycie –> LINK

Zapraszamy do oddawania głosów na arcymistrzynię Jolantę Zawadzką - obecną Mistrzynię Polski Kobiet!

Na kandydatów głosować można zarówno za pomocą SMS-ów oraz kuponów zamieszczanych co poniedziałek w tygodniku „Słowo Sportowe”. Głosowanie za pomocą kuponów potrwa do 19 stycznia , a SMS-y można wysyłać do 20 stycznia!
Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas corocznego Balu Sportowca, który odbędzie się 25 stycznia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Jak zagłosować na Jolę Zawadzką? Wystarczy wysłać SMS o treści: GALA.53 na numer 7178. Koszt jednego SMS-a wynosi 1 zł plus VAT, czyli 1,23 zł,
Warto dodać, że w jednym SMS-ie wpisujemy tylko jednego kandydata. Każda osoba może wysyłać nieograniczoną liczbę wiadomości,
Prosimy o głosy dla Joli.

W 2016 roku (srebro na Olimpiadzie) Jola zajęła 2. miejsce w Plebiscycie Słowa Sportowego!

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław