Hattrick klasyczny Polonii Wrocław!

Polonia Hattrick 2022Najsilniejsza w historii Enea Ekstraliga 2022 kończy się trzecim z rzędu zwycięstem VOTUM SA Polonii Wrocław. Odniesionym dość pewnie- bez żadnej drużynowej porażki i ze świetnym dorobkiem 15 punktów meczowych. Wrocławianie wyprzedzili sensacyjne Dwie Wieże Postdata Kraków oraz odwiecznego rywala WASKO Hetman GKS Katowice. 
Zwycięski skład tworzyli: Pentala Harikrishna, Nils Grandelius, Oskar Wieczorek, Mateusz Bartel, Dimitrios Mastrovasilis, Szymon Gumularz, Marcin Tazbir, Jolanta Zawadzka. 
Pozostałe dolnośląskie drużyny nie włączyły się do walki o najwyższe laury. 6 miejsce zgodne z rankingiem startowym zajęła Wieża POMOT Pęgów. Do końca ligi o utrzymanie drżała KSz Miedź Legnica, zajmując 8 czyli ostatnią bezpieczną lokatę. Wydatnie pomógł w tym... Biały Król Wisznia Mała, niespodziewanie remisując w przedostatniej rundzie ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Był to jednak tylko łąbedzi śpiew "Wiszniaków", którzy wraz z gorzowianami żegnają się z elitą. 
Wyniki Ekstraligi: http://chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_4164/results.html?l=pl&tb=202_

Tegoroczna I liga została zdominowana przez zespoły z Dąbrowy Górniczej i Raciborza. Do walki o awans nie włączył się niestety WKS Kopernik, zajmując dopiero 8 miejsce. Była to jedyna dolnośląska drużyna występująca w tej klasie rozgrywkowej. 
Wyniki I ligi: http://chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_4347/results.html?l=pl&tb=202_ 

Ubiegły tydzień był znakomitym okresem dla Polonii Wrocław, której rezerwy zajęły 2 miejsce w II Lidze dające pewny awans na zaplecze elity. Szóste były rezerwy WKS Kopernik, w normalnych okolicznościach byłoby to miejsce oznaczające promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Na taką może jeszcze liczyć Miedź II Legnica po zajęciu 9 lokaty, po odliczeniu jednak rezerw Kopernika i Ostrowa nie majacych prawa promocji robi się 7 miejsce tuż za awansem. Praktyka pokazuje że często to wystarczy, aby zostać dopuszczonym do przyszłorocznej I Ligi po rezygnacji którejś z drużyn. Większość dolnośląskich drużyn zajęło miejsca w środku stawki, utrzymując się w llidze. Były to kolejno: UKS SP3 El-Tur Bogatynia (20msc), Wrocławski Klub Szachowy Hetman (22), Biały Król Wisznia Mała (24), GLKS Goniec Żarów (27), GMINA Radków (28). O dużym pechu może mówić natomiast UKS Pogoń Oleśnica, która kończy ligę na 36 pozycji...najwyższej oznaczającej spadek. Do utrzymania zabrakło jedynie 1 małego punktu.
Wyniki 2 ligi: http://chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_4251/results.html?l=pl&tb=202_