Hetmany dla Sokólskiego i Wiszni na rozpoczęcie Indywidualnych Mistrzostw Polski

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie 79 Lotto Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach i 74 PGNiG TERMIKA Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet w Szachach. 
Jednym z elementów była gala wręczenia Hetmanów za rok 2021. W kategorii Sędzia Roku zwycięzył prezes naszego związku- Aleksander Sokólski (AZS Wratislavia)
Klubem roku egzekwo z MUKS Stoczek Białystok został natomiast Biały Król Wisznia Mała!Dzisiaj rozpocznie się już rywalizacja czysto szachowa. 
W turnieju kobiecym rozgrywanym systemem kołowym z udziałem 10 zawodniczek rodzynkiem reprezentującym nasze województwo będzie Jolanta Zawadzka (Polonia Wrocław) 
Turniej męski będzie rozegrany zdomyfikowanym systemem pucharowym, do drugiego przegranego dwumeczu z tym że przegrani z drabinki głównej mogą już walczyć jedynie o medal brązowy. 
Nasze województwo reprzentują: Wojciech Moranda (Wieża Pęgów), Mateusz Bartel i Szymon Gumularz (Polonia Wrocław) i Piotr Sabuk (WKS Kopernik). 
Piotrek swój debiut w MP rozpocznie z wysokiego "C" od rywalizacji z drugim szachistą Polski, a pod nieobecność Jana Krzysztofa Dudy, rozstawionym z jedynką na MP Radosławem Wojtaszkiem. 
Przy stole komentatorskim zasiądzie Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała) a laureat Hetmana posędziuje turniej męski. 
Wszelkie informacje na stronie: http://mp2022.pzszach.pl/ a pierwsza runda już dziś o godzinie 14! 

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław