Zmarł Bogdan Stawarz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 9. kwietnia w wieku 64 lat po długiej i ciężkiej walce z chorobą odszedł nasz dobry kolega, Bogdan Stawarz, człowiek wielu pasji - informatyk, fotograf, szachista - członek klubu szachowego "Biały Król Wisznia Mała", instruktor szachowy, organizator zajęć i spotkań szachowych dla młodzieży oraz miłośnik rozwiązywania zadań szachowych.

Swoją pasję szachami rozpoczął we wczesnych latach szkolnych. W 1977 roku zajął I miejsce w II Szachowych Mistrzostwach Szkół Średnich woj. wrocławskiego. Będąc na studiach zainteresował się analizą problemów szachowych i w 1986 roku wziął udział w Mistrzostwach Polski w rozwiązywaniu problemów i studiów, w których zajął VII miejsce.

Przez wiele lat brał udział w licznych imprezach szachowych. Swoimi zainteresowaniami szachowymi zaszczepił pasję u swoich dzieci, szczególnie u syna Pawła.

W ostatnich latach mocno zaangażował się w szerzenie wiedzy szachowej wśród młodzieży szkolnej. W 2017 roku ukończył kurs na instruktora szachowego. W tym samym roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu otworzył kółko oraz kawiarenkę szachową, gdzie prowadził zajęcia szachowe oraz spotkania i symultany z szachistami o dużym dorobku szachowym.

Szachy były dla Bogdana pasją i odskocznią od codziennego życia. Uwielbiał otaczać się ludźmi i brać aktywny udział w spotkaniach i imprezach szachowych, czasami jako gracz, a czasami nawet jako fotograf, m.in. legendarnego wrocławskiego memoriału Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. 

Ostatnie pożegnanie Bogdana odbędzie się dnia 20 kwietnia (środa) o godz. 11:30 w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu.

Niech spoczywa w pokoju.

 

Brak opisu.

 

 

 

 

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław