5. miejsce Marcina Tazbira i Piotra Brodowskiego w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych!!!

Broda MESzB 2021 Znakomity występ dolnoślązaków na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Katowicach! W blitzu blisko medalu jest Marcin Tazbir (Polonia Wrocław), który w ostatniej rundzie pokonuje 1.5-0.5 ... klubowego kolegę Oskara Wieczorka. Gdyby skończyło się 2-0 dla jednego z nich to mielibyśmy w pełni polskie podium, ponieważ mistrzem Europy został Jan Krzysztof-Duda przed Maciejem Klekowskim, a zwycięzca derbowego starcia zdobyłby brązowy medal.
Marcin jak wspomniano w tytule kończy na 5 miejscu, natomiast Oskar na 24- 3 pozycje niżej od również świetnie grającego Piotra Brodowskiego (Biały Król Wisznia Mała). 3 miejsce wśród zawodników urodzonych w roku 1957 lub wcześniej zajął Ryszard Grossmann (Wieża Pęgów), a zwyciezcą tej klasyfikacji został dobrze znany na Dolnym Śląsku Jerzy Kot (aktualnie UKS "WDA" Lipusz)
Jeszcze lepiej "Broda" spisał się w turnieju szachów szybkich, gdzie powtórzył znakomite miejsce "Tapira" z blitza zdobywając 9 pkt w 11 partiach i pokonując 3 arcymistrzów. Tutaj również była nadzieja na medal, Piotrek po szybkiej wygranej w ostatniej rundzie z Maciejem Klekowskim nie doczekał się jednak na korzystne wyniki na innych "deskach". Zresztą historie zawodników Polonii i Wiszni były ze sobą bardzo związane w ten weekend, gdyż Marcin w rapidzie powtarza 21 miejsce Brody z blitza.
Po 8 punktów uzyskali również inni zawodnicy Polonii Wrocław Szymon Gumularz i Oskar Wieczorek, finiszujac odpowiednio na 27 i 32 pozycji.