rubinstein2022      anderssen2022

Drugi Turniej o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej(online)- 9.12.2021

Grand Prix w Szachach

o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej

·                          Miejsce: Platforma internetowa: Chess.com

https://www.chess.com/club/turniej-politechniki-wroclawskiej
Bezpośredni link do turnieju: https://www.chess.com/play/tournament/2776321

·                          Organizatorzy:

Koło Szachowe Giuoco Piano – Mateusz Woźniak,

koloszachowegiuocopiano@gmail.com,

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Wrocławskiej – Lidia Zdziarska-Zaręba, lidia.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

·                          Sędzia Główny: Łukasz Butkiewicz, butka1988@gmail.com,

·                          System rozgrywek:

Grand Prix składają się z dwóch etapów – pięciu turniejów kwalifikacyjnych oraz turnieju finałowego.

Każdy z turniejów kwalifikacyjnych będzie rozgrywany według poniższego systemu : Szwajcarski, na dystansie 7 rund. Tempo gry: 7 minut + 3 sekundy.
O kolejności miejsc decyduje ilość zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości, punkty pomocnicze, wg algorytmu na stronie.

Do turnieju finałowego zakwalifikuje się po 8 najlepszych osób
z poszczególnych kategorii – Finał Główny, Absolwenci, Zawodnicy bez rankingu FIDE. Osoby te wyłaniane będą na podstawie sumy punktów zdobytych w 4 z 5 turniejów kwalifikacyjnych, a w przypadku ich równej ilości zadecyduje ilość zdobytych pierwszych
i kolejnych miejsc. System rozgrywek dla turniejów kwalifikacyjnych może ulec zmianie. Komunikaty o zmianach będą umieszczane na stronie turnieju na platformie Chess.com, nie później niż tydzień przed planowanym odbyciem się turnieju, którego ta zmiana ma dotyczyć.

·                          Terminy:

Listopadowy Turniej Kwalifikacyjny: 10.11.2021r., godz. 18:00

Grudniowy Turniej Kwalifikacyjny: 09.12.2021r. godz. 18:00

Styczniowy Turniej Kwalifikacyjny: 13.01.2022r. godz. 18:00

Lutowy Turniej Kwalifikacyjny: 24.02.2022r. godz. 18:00

Marcowy Turniej Kwalifikacyjny: 17.03.2022r. godz. 18:00

Finał: 07.04.2022r. godz. 18:00

Terminy rozgrywek dla poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie. Komunikaty o zmianach będą umieszczane na stronie turnieju na platformie Chess.com, nie później niż dwa tygodnie przed planowanym odbyciem się turnieju, którego ta zmiana ma dotyczyć.

·              Uczestnictwo:

W turnieju mogą wziąć udział studencipracownicy i absolwenci Politechniki Wrocławskiej oraz byli członkowie klubu AZS Politechnika.

Aby wziąć udział w turnieju, należy dołączyć do klubu Turniej Politechniki Wrocławskiej na platformie Chess.com: https://www.chess.com/club/turniej-politechniki-wroclawskiej . Aby dołączyć do klubu, należy mieć wypełnioną rubrykę Imię i Nazwisko oraz wysłać wiadomość z informacją czy jest się studentem (wydział, rok), pracownikiem (wydział), absolwentem (wydział, rok ukończenia), czy byłym członkiem AZS. Z uwagi na konieczność weryfikacji przez organizatora, prośbę o dołączenie należy przesłać najpóźniej godzinę przed turniejem. Organizator może dodatkowo weryfikować studentów Politechniki prosząc o nieucięty zrzut ekranu z systemu JSOS, na którym widoczne będą informacje o kierunku wraz z imieniem i nazwiskiem. Zrzut ten może mieć przysłonięte inne elementy, takie jak numer albumu, czy zdjęcie użytkownika.

·                          Nagrody:

Turnieje kwalifikacyjne

Nagrody rzeczowe wartości:

I miejsce – 150 zł,

II miejsce – 100 zł,

III miejsce – 50 zł,

Najlepsza zawodniczka turnieju – 50 zł,

Najlepszy pracownik turnieju – 50 zł.

Turniej finałowy:

Pula nagród: 4 000 zł

·                          Inne postanowienia:

Uczestnicy turnieju są zobowiązani do przestrzegania zasad fair-play i deklarują brak pomocy osób trzecich oraz korzystania z silników komputerowych, bądź innego wsparcia w trakcie rozgrywania partii. Ostateczne wyniki zostaną podane po weryfikacji Anty-Cheatingowej. Organizator zastrzega sobie możliwość poproszenia wybranych zawodników do dołączenia do spotkania na platformie Zoom lub Clickmeeting w trakcie trwania turnieju, tak aby sędzia mógł obserować ich grę przez kamerę internetową oraz dzielenie ekranu.

Odmowa dołączenia do takiego spotkania po otrzymaniu linku będzie równoważna porażce w danej partii.

Organizator ma prawo zdyskwalifikować zawodnika z zawodów za używanie niedozwolonego dopingu, po uprzednim sprawdzeniu jego partii oraz ma prawo do podania tego faktu do publicznej wiadomości.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław