mds blitz 2021  FLAMPARK 2021

Piotr Kołodziejski i Małgorzata Kucypera mistrzami Polski Amatorów!

Pegow 2021 MPAPo raz siódmy w Pęgowie rozegrano Mistrzostwa Polski Amatorów. Tradycyjnie przy dobrej frekwencji bo na starcie stanęło aż 172 zawodników, którzy rywalizowali tempem 10+5 na dystansie 9 rund.
Co najważniejsze dla nas, główne role w turnieju odegrali dolnoślązacy. Mistrzem Polski został Piotr Kołodziejski z Miedzi Legnica, wyprzedzając Piotra Madajczaka (Polonia Wrocław). 7,5 punkta zdobył również 3 w klasyfikacji
Kamil Kaliszuk z Częstochowy oraz kolejni dolnoślązacy: Wiktor Lewandowski (Miedź Legnica) i Krzysztof Matela (Skoczek Milicz). Kolejni zawodnicy zakończyli turniej z dorobkiem 7 punktów: Radosław Czachor (KS AZS Vratislavia)
Małgorzata Kucypera (KSz Polonia Wrocław) Marcin Somyk (Biały Król Wisznia Mała) i Aneta Korościel (Wieża Pęgów). Małgorzata i Aneta zdobyły jednocześnie tytuł mistrzyni i wicemistrzyni Polski Amatorów wśród Kobiet.
Brąz w tej klasyfikacji uzyskała Aleksandra Czarniecka (UKS SP3 w Bogatyni). W klasyfikacjach dodatkowych zwyciężyli:

Niepełnosprawni: Eugeniusz Małecki, a 3 miejsce uzyskał reprezentant gospodarzy Andrzej Wasylkiewicz

Seniorzy 60+: Ryszard Grossmann przed Andrzejem Stadnickim (obaj Wieża Pęgów)

Do 1800 i 1600: Piotr Kołodziejski

Do 1400: Adam Gibała (MUKS MDK Środmieście Wrocław) przed Bartoszem Kuską (MKS Rokita Brzeg Dolny)