III DLS: RUNDA TUŻ PO MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA

 Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY   :    III LIGA 

Trzecia runda Dolnośląskiej Ligii Szachowej rozgrywana jest na raty: mecz Radkowian ze Śródmieściem przełożony  na następny tydzień. Tym razem najciekawiej zapowiadał się pojedynek w Oławie: i rzeczywiście ambitna drużyna Parnasu pokonała lidera - Wieżę Pęgów!

Runda rozgrywana jest tuż po mistrzostwach regionu w szachach szybkich, w których widzieliśmy wielu ligowców. Czy zmiana tempa gry i trudy sobotniego championatu miały wpływ na ich dyspozycję ?

W najciekawszym meczu w Oławie zwyciężyli gospodarze pokonując dotychczasowego lidera. Maciej Wróbel i Maciej Stelmaszuk pokonali doświadczonych szachistów: Jerzego Kubienia (srebrny Mistrzostw Dolnego Śląska w Szachach Szybkich wśród seniorów starszych)  i Ryszarda Grossmanna, a wygrany punkt dostarczył Paweł Olszewski. Warto zaznaczyć, że duet Stelmaszuk – Olszewski niedawno reprezentował wrocławskiego Hetmana, który też wygrał pewnie w Wiszni bazując na mieszance ambicji i doświadczenia.

W pojedynku Debiut – Kopernik poznaliśmy nowego lidera. Jedyny punkt dla gospodarzy zdobyła Emilia Kmiecik brązowa medalistka  MDŚ Śląska w Szachach Szybkich wśród kobiet. Kopernik liderem, a jego zawodnicy na szachownicach 1 - 4 jeszcze nie przegrali!

Mewa pokonuje Pogoń wynikiem, który budzi respekt , a drugi beniaminek remisuje z Fabryczną Polonią, co w obu przypadkach każe zapomnieć, że będą to drużyny „do bicia”. Żarowianie prowadzili szybko 2,5 – 0,5 lecz zabrakło determinacji na deskach 1-2.

Zdjęcie: Mecz GLKS Goniec Żarów - MDK Fabryczna Polonia Wrocław (fot. GLKS Goniec Żarów www.facebook.com)

UKS Debiut Przedwojów - WKS Kopernik 1-4
OKSiR Wisznia Mała - WKSz HETMAN  1,5 - 3,5
GLKS Goniec Żarów - MDK Fabryczna Polonia Wrocław 2,5 - 2,5
LZS MEWA Goliszów - MKS Pogoń Oleśnica 4 - 1 
MGLKS Parnas Oława - Wieża Pęgów 3 - 2

29.11.2015r: UKS GIECEK Radków - MUKS MDK Śródmieście Wrocław

 

Załączniki:
Pobierz plik (DLS_Zarow_2015_II.JPG)DLS_Zarow_2015_II.JPG[ ]88 kB