III DLS: II runda rundą gospodarzy; ligowcy wkraczają do ... biblioteki

 Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY   :    III LIGA 

Druga runda rozpoczęła się od rozegranego awansem  meczu drużyn, które na inaugurację odniosły zwycięstwa. Pojedynek  MDK Fabryczna Polonia Wrocław i UKS GIECEK Radków zakończył się remisem. Przez jeden dzień liderem Ligi była drużyna z Wrocławia.

Zmiana lidera nastąpiła po wysokim zwycięstwie Wieży Pęgów, która pokonała LZS MEWĘ Goliszów 4,5 : 0,5 U Pęgowian - nowego lidera - zobaczyliśmy dwie interesujące zmiany na pierwszych deskach. Komentarz Filipa Dowgirda (Wieża) poniżej.

Pozostałe wyniki:
WKS Kopernik - MGLKS Parnas Oława 3,5 : 1,5
MKS Pogoń Oleśnica - GLKS Goniec Żarów 3,5 : 1,5
MUKS MDK Śródmieście Wrocław - OKSiR Wisznia Mała 4 : 1
WKSz HETMAN - UKS Debiut Przedwojów 3,5 : 1,5

Zdjęcie: Mecz WKS Kopernik - MGLKS Parnas Oława (fot. MGLKSz Parnas Oława - sekcja szachowa, facebook.com)

Po zwycięstwie Pęgowian Filip Dowgird (szachownica nr 1) powiedział: W dzisiejszym meczu zmierzyliśmy się z drużyna Mewy Goliszow. Jest to bardzo doświadczony w rozgrywkach III ligi zespól,wiec zwycięstwo bardzo cieszy. Nasz team przystąpil do partii bardzo skoncentrowany i zmobilizowany. Widać było,ze nasi "gryźli deskę" o czym świadczy zwycięstwo 4.5-0.5. Chciałbym pogratulować naszym przeciwnikom zaciętych szachowych zmagań i sportowej rywalizacji w duchu fairplay. "

Stosunkowo wysokie zwycięstwo Śródmieścia należny uznać za niespodziankę, a drużynę złożoną niemal wyłącznie z juniorów za nieprzewidywalną.  Tym razem porażkę (i jedyne straty punktowe drużyny) zanotowała Zosia Frej, która w poprzedniej rundzie zapewniła klubowi zwycięstwo przy remisach pozostałych zawodników. 

W drużynie z Radkowa siłę demonstrują zawodnicy z trzech ostatnich desek. Giecek ponownie psuje statystyki, gdyż  udaremnił komplet zwycięstw gospodarzy.

W Oleśnicy szachiści wyszli z sal klubowych i swój pojedynek rozegrali w ... Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Reja! To bardzo ciekawy pomysł!

Zdjęcie: Mecz MKS Pogoń Oleśnica - Goniec Żarów (fot. MKS "Pogoń" Oleśnica - szachy, facebook.com)

***

Drugą rundę poprzedziło odrabianie zaległości, w których UKS GIECEK Radków pokonał MKS Pogoń Oleśnica 3,0 - 2,0. Zatem w Radkowie zobaczyliśmy jedynego gospodarza, który zwyciężył w pierwszej rundzie, a sukces zapewnili zawodnicy grający na niższych deskach.  

Załączniki:
Pobierz plik (DSL_Kopernik_Parnas_2015.jpg)DSL_Kopernik_Parnas_2015.jpg[ ]216 kB
Pobierz plik (DSL_Olesnica_2015.jpg)DSL_Olesnica_2015.jpg[ ]76 kB