rub2021fb

 

Wyniki finału dolnośląskiego rozgrywek międzyszkolnych

Komunikat końcowy Finału Dolnośląskiego Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady Młodzieży w szachach

(Komunikat końcowy Pana Adama Szymczaka ściągnięty ze strony: www.dolnoslaski.szs.pl )

W dniu 3.03.2006 roku w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław Śródmieście odbyły się finały Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Dolnoślaskiej Gimnazjady i Licealiady Młodzieży w szachach. Do dużej niespodzianki doszło w zawodach gimnazjów: niepokonana od wielu lat reprezentacja aktualnych Mistrzów Polski Gimnazjum Nr 13 z Wrocławia co prawda zwyciężyła w bezpośrednim pojedynku z Gimnazjum Nr 9 z Wałbrzycha, ale w całym turnieju musiała uznać wyższość tej drużyny. Ciekawostką turnieju szkół podstawowych był fakt, że Mistrzowie Dolnego Ślaska - Szkoła Podstawowa Nr 3 z Bogatyni na I, II i IV szachownicy wystawiła dziewczynki (zgodnie z regulaminem tylko na IV szachownicy ma obowiązek występować dziewczynka). W opinii opiekunów i sędziów, a byli nimi Krzysztof Krupa, Robert Korpalski i Wiesław Janocha turniej stał na wysokim poziomie, a nasze zespoły mają duże szanse na wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski Szkół, które odbędą się w Lubiatowie.

Wyniki turnieju szkół podstawowych
1. SP 3 Bogatynia  20,5 pkt
2. SP 64 Wrocław   19,5
3. SP 26 Wałbrzych  15,5
4. SP 16 Legnica  15
5. SP 6 Żarów  11,5
6. SP 1 Kamienna Góra  11
7. SP 45 Wrocław  10,5
8. SP 20 Legnica  8

Zwycięski zespół SP 3 Bogatynia grał w składzie : Paulina Gołaczyńska, Dominika Starczewska, Adrian Grześków, Viktoria Ziaja, Krzysztof Bernaszuk

Najlepsze wyniki na szachownicach osiągnęli :
I - Oskar Wieczorek - SP 64 Wrocław  7 pkt
II - Piotr Terochin - SP 16 Legnica  6 pkt
III - Kamil Janecki - SP 16 Legnica  5 pkt
IV - Viktoria Ziaja - SP 3 Bogatynia  7 pkt

Wyniki finału gimnazjów
1. GM 9 Wałbrzych  22,5
2. GM 13 Wrocław  21,5
3. GM 1 Bogatynia  19
4. GM 9 Legnica  16,5
5. GM Żarów  14
6. GM 49 Wrocław  8,5
7. GM 2 Kamienna Góra  7
8. GM 4 Legnica  4

Zwycięski zespół GM 9 Wałbrzych grał w składzie : Paweł Kowalczyk, Michał Pyrzyński, Mateusz Rak, Anna Patyk

Najlepsze wyniki na szachownicach osiągnęli :
I - Arkadiusz Bebel - GM 9 Legnica  6
II - Michał Pyrzyński - GM 9 Wałbrzych  6,5
III - Piotr Mikołajczyk - GM 13 Wrocław  7
IV - Anna Patyk - GM 9 Wałbrzych  6,5

Wyniki finału szkół ponadgimnazjalnych
1. LO Nr XIV Wrocław  23,5
2. LO Nr XII Wrocław  20,5
3. I LO Legnica  16
4. III LO Ząbkowice Śląskie  13
5. I ZSO Kłodzko  12,5
6. I LO Jelenia Góra  11
7. LO Kamienna Góra  10,5
8. I LO Lubin  5

Zwycięski zespół LO Nr XIV Wrocław grał w składzie : Jacek Stopa, Jarosław Gomułka, Jan Dobrowolski, Lidia Zdziarska

Najlepsze wyniki na szachownicach osiągnęli :
I - Jacek Stopa - LO Nr XIV Wrocław  6,5
II - Marcin Stępień - LO Nr XII Wrocław  5,5
III - Mateusz Madera - I LO Legnica  6,5
IV - Lidia Zdziarska - LO Nr XIV Wrocław  6,5

Szkolny Związek Sportowy serdecznie dziękuje dyrekcji i pracownikom Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław Śródmieście oraz trenerom szachowym z MUKS MDK Śródmieście za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław