III Dolnośląska Liga Szachowa VI runda - Pogoń nie zwalnia tempa!

Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

W VI rundzie Dolnosląskiej Ligii Szachowej Pogoń Oleśnica powiększa przewagę  nad rywalami, bowiem przy przewidywanym zwycięstwie nad drużyną z Wołowa, WKS Kopernik stracił punkt remisując z WKSz Hetmanem.

Pan Artur Paprocki relacjonuje przebieg meczu: Do Wołowa wybraliśmy się po punkty z nastawieniem aby jak najmniej ich stracić. Pierwszy punkt dla "Pogoni" uzyskał pan Mirek Krosny, nastęnie w ładnym stylu ze swoim przeciwnikiem uporał się Norbert Grzesik. Potem były dwa remisy na pierwszej i ostatniej szachownicy

Trzecie zwycięstwo dopisał do naszego rachunku Paweł Sitek. Wygraliśmy bez kłopotu 1-4.

Zdjęcie i wypowiedź: www.facebook.com/pages/MKS-Pogoń-Oleśnica-szachy

Zaskakująco wysoko przegrywa zespół z Przedwojowa. Maciej Stelmaszuk (Parnas): Mecz ewidentnie nam się ułożył, pierwszy wygrał Maciek Wróbel po chyba typowym ataku w obronie królewsko indyjskiej i od tego momentu Przedwojów chyba niewiele miał do powiedzenia, bo na wszystkich pozostałych szachownicach stali gorzej. Na pierwszej szachownicy swoją siłę potwierdził nasz lider Łukasz Kłykow pewnie wygrywając czarnymi. Na 4 szachownicy udało mi się wykorzystać niedokładności przeciwnika i w pewnym momencie chyba w pełni dominowałem na szachownicy, przeciwnik zamieszał oddając figurę za 2 piony i było dość niejasno, ale udało mi się opanować sytuację. Na ostatniej szachownicy białe nie pograły zbyt ambitnie debiutu co się zemściło, bo Bartek dostał pozycje "na 2 wyniki". Na 3 szachownicy obserwowałem tylko końcówkę, gdzie z kolei Wojtek Koszkul dość pewnie ustał końcówkę z pionem mniej, jednak słyszałem, że wcześniej można było zagrać lepiej białymi. (Żródło: Forum dzszach.pl)

KSz Polonia Wrocław 3,5 - 1,5 OKSiR Wisznia Mała
MUKS MDK Śródmieście Wrocław 4,5 - 0,5 MUKS MDK Fabryczna Wrocław
WKS Kopernik 2,5 - 2,5 WKSz HETMAN
WKSz Wołów 1,0 - 4,0 MKS Pogoń Oleśnica
LZS MDK Miedziany Skoczek Lubin 0,5 - 4,5 UKS GIECEK Radków
UKS Debiut Przedwojów 0,5 - 4,5 MGLKS Parnas Oława