22.0709:1823:18Aktywnie w Krainie Szachów Turniej Szachów Szybkich II tydzień

Event Details

I tydzień

https://www.chessmanager.com/tournaments/4802791842775040

https://www.chessmanager.com/tournaments/5110528799670272

https://www.chessmanager.com/tournaments/4881036583895040

II tydzień

https://www.chessmanager.com/tournaments/5178756301324288

https://www.chessmanager.com/tournaments/5103382578069504

https://www.chessmanager.com/tournaments/5193981322854400

III tydzień

https://www.chessmanager.com/tournaments/4862315257659392

https://www.chessmanager.com/tournaments/6312467679936512

https://www.chessmanager.com/tournaments/5121861876187136

Aktywnie w krainie szachów 2024

Warsztaty dla dzieci i młodzieży (od 6 do 17 lat)

 Program współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl

  1. Organizatorzy:

Gmina Wrocław

KS AZS Wratislavia

Termin i miejsce:

Klub Sportowy AZS Wratislavia

Wrocław, ul. Na Grobli 30-32 https://g.page/azswratislavia?share

Terminy: od poniedziałku do piątku od 15 lipca do 2 sierpnia 2024 r. w godzinach od 9.00 do 15.00

Turnieje szachów szybkich i blitza oraz symultana będą rozgrywane na świeżym powietrzu (pod warunkiem ładnej pogody), turnieje szachów klasycznych w salach klubu. Dzieci będą pod opieką instruktorów.

 

  1. Warunki uczestnictwa:

– Opłata za udział 20 zł  za dzień – płatne na konto klubu KS AZS Wratislavia 26 1600 1462 1885 0295 8000 0006

– każdego dnia należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia dziecka i wyrazić zgodę na udział w zajęciach;

– wysłać zgłoszenie z podaniem imienia i nazwiska oraz daty urodzenia na  adres e-mail:

piotr.klukiewicz@gmail.com  co najmniej na dzień przed planowanym uczestnictwem w warsztatach (oraz opłaty 20 zł za każdy dzień warsztatów)

(ilość miejsc ograniczona do 42);

– dodatkowych informacji udziela Piotr Klukiewicz 724-232-138

 

  1. Prowadzący oraz program:

      Prowadzący zajęcia: Marek Ścisły, Agnieszka Dmochowska, Lidia Zdziarska i Monika Krupa,

Sędzia główny turniejów: Piotr Klukiewicz

Zajęcia odbywać się będą w 3 grupach:

Grupa A:   powyżej 1600 (III kat. męska, II kobieca i wyżej)

Turnieje środa – piątek 5 rund, 90 minut na zawodnika

Grupa B: 1200-1400 (V, IV kat. męskie, IV i III kat. kobiece)

Turnieje środa – piątek 7 rund, 30 minut na zawodnika plus 30 sek. na ruch

Grupa C: 1000 -1200 (zawodnicy bez kategorii oraz V kat. męskie i kobiece)

                        Turnieje środa – piątek 7 rund, 30 minut na zawodnika plus 30 sek. na ruch

 

Poniedziałki – 15 lipiec 22 lipiec, 29 lipiec :

Turnieje szachów szybkich – tempo gry 15 min. + 10 sekund za ruch

 

Wtorki – 16 lipiec 23 lipiec 30 Lipiec:

Turnieje blitza – tempo gry 3min. +2 sekundy za ruch

Symultana szachowa

 

Środy -17 lipiec, 24 lipiec oraz 31 lipiec:

Grupa A: 2 rundy szachów klasycznych

Grupa B: 3 rundy szachów klasycznych

Grupa C: 3 rundy szachów klasycznych

 

Czwartki -18 lipiec, 25 lipiec oraz 1 sierpień:

Grupa A: 2 rundy szachów klasycznych

Grupa B: 3 rundy szachów klasycznych

Grupa C: 3 rundy szachów klasycznych

 

Piątki – 19 lipiec, 26 lipiec oraz 2 sierpień:

Grupa A: 1 runda szachów klasycznych

Grupa B: 1 runda szachów klasycznych

Grupa C: 1 runda szachów klasycznych

Wykład Szachowy

 

  1. Uwagi:

W grupach A, B, C obowiązuje zapis szachowy i można tam zdobyć lub podwyższyć kategorie szachowe.

Po każdej partii jest przewidziana analiza z instruktorem (w miarę wolnego czasu). Ponadto w przerwie pomiędzy partiami będzie możliwość pogrania w piłkę siatkową, badmintona,  bule etc.

Organizator zapewnia wodę do picia, puchary dla zwycięzców oraz słodkie upominki i dyplomy dla każdego uczestnika. Prosimy rodziców o przygotowanie prowiantu.

 

more

Godzina

(Poniedziałek) 09:18 - 23:18(GMT+00:00)