Pytanie 3 Liga

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #2154 przez MaciejWróbel
MaciejWróbel odpowiedział w temacie: 3 Liga
Ładnie grali Macieju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #2153 przez Maciej Stelmaszuk
Maciej Stelmaszuk odpowiedział w temacie: 3 Liga
Ja przepraszam, że tak naciskam. Rozumiem, że pojawiły się partie z Radkowa, ale wszyscy w Oławie i okolicach chcemy zobaczyć, gdzie Pan Ryszard Grossmann wzmocnił wariant z 2 szachownicy, że udało mu się partię czarnym kolorem wygrać. Nie wierzymy również, że Przemek Lichwa tak szybko poddał swoją partie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #2152 przez Maciej Stelmaszuk
Maciej Stelmaszuk odpowiedział w temacie: 3 Liga
U sędziego pewnie musisz poszukać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #2151 przez MaciejWróbel
MaciejWróbel odpowiedział w temacie: 3 Liga
Nie mogę znaleźć partii z meczu Radkowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu - 2 lata 7 miesiąc temu #2150 przez Maciej Stelmaszuk
Maciej Stelmaszuk odpowiedział w temacie: 3 Liga
"Nie rozumiem tej zaciekłości i obrażania wszystkich."

1. Dura lex sed lex.
2. Ubi lex, ibi poena.

"Odnośnie zapisów partii, to został w tym roku przegłosowany na zebraniu kapitanów sposób egzekwowania i karania, co wynika z doświadczeń ubiegłych sezonów."

1. Dicere non est facere.

Z doświadczeń poprzednich sezonów? Tych, w których nawet Pan Janocha, gorący zwolennik publikowania partii zaprzestał ich publikacji? Tych, w których partie wysyłały nieliczne drużyny? Kto tu nie umie wyciągać wniosków, my, czy DZSzach? Obecnie nie ma ani egzekucji, ani kar.

"Moim zdaniem na razie nie ma problemu, a jak jakiś będzie to nikt go nie zamiecie pod dywan i nigdy nie zamiatał!"

W momencie kiedy Breivik zabijał ludzi na wyspie, w którym momencie według Ciebie pojawił się problem, po 5 zabójstwie, po 10, po 43? Ile partii ma się nie pojawić, ilu nieuprawnionych zawodników ma zmienić całą drabinkę, żebyś zauważył problem. Łamane jest prawo, ale to nie problem? Ja rozumiem, że wszyscy w tym całym DZSzachu jesteście w szoku i nie możecie z niego wyjść, że ktoś w ogóle przeczytał nowy regulamin, a co więcej domaga się jego przestrzegania, ale do Waszej wiadomości: tak to działa.


"Świetnie, oby tak zawsze. Ale czy może przypadkiem nie zasłużył też na ...upomnienie/przypomnienie. Łatwo jest innym przypinać łatki, ale najpierw trzeba sprawdzić na swoim podwórku :)"

W takim razie proszę konkrety. My (MGLKS Parnas Oława) w przeciwieństwie do Was (DZSzach) z chęcią się poprawimy. Co więcej regulamin dla nas jest taki sam jak dla wszystkich (patrząc po niektórych klubach odnoszę nieodparte wrażenie, że mają inną wersję) i jeżeli go łamiemy to również powinniśmy zostać ukarani zgodnie z tym regulaminem. Aczkolwiek to jest chyba oczywiste, że to nie ja jestem od wytykania błędów MGLKS Parnas Oława na forum publicznym, natomiast naruszenia regulaminu popełnione przez inne kluby zamierzam punktować, co jest w mojej ocenie naturalne.

A na koniec skoro już tak wrzucamy... to ile jeszcze minie dni?
Ostatnio zmieniany: 2 lata 7 miesiąc temu przez Maciej Stelmaszuk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #2149 przez Szachy
Szachy odpowiedział w temacie: 3 Liga

Dominik Kulaś napisał: Nie rozumiem tej zaciekłości i obrażania wszystkich.

Co jest złego, w zaciekłym dążeniu, aby wszyscy byli w miarę równo traktowani? Kogo obraziłem? Rozumiem, że prawda boli.

Dominik Kulaś napisał: Wolałbym przeczytać jakieś argumenty, a nie ogólniki i inwektywy wobec wszystkich.

Argumenty? Człowieku, podałem Ci jasny przykład złamania regulaminu, popierając go nawet cytatem z regulaminu.
Inwektywy? Nie widzę takowych, chociaż wydaje mi się, że kilka by się Wam przydało, tak na ogarnięcie się.

Dominik Kulaś napisał: Moim zdaniem na razie nie ma problemu, a jak jakiś będzie to nikt go nie zamiecie pod dywan i nigdy nie zamiatał!

Hahaha (to mnie najbardziej rozbawiło), pominę tutaj obecny problem z publikowaniem partii. Wybacz, ale teraz sam się o to prosiłeś. O ile dobrze pamiętam sezon 2012/2013, Goliszów -4 punkty za dwa walkowery, potem przy zielonym stoliku zmienione na zero, wpisanie dwóch meczy po 5-0, chociaż mecze nigdy się nie odbyły. Takich "trupów" z Waszej szafy mógłbym wyciągnąć więcej, ale mam ciekawsze zajęcia, niż wyszukiwanie dokładnych dat, kiedy to się odbyło.

Dominik Kulaś napisał: Liga się dopiero zaczyna, zostały dwa mecze 1 rundy. Nie będziemy przy najmniejszej przesłance karać z całą surowością, najpierw przypomnimy, potem upomnimy a potem zastanowimy się jak karać. To wynika z szacunku dla wszystkich. Jak nie jesteś zwolennikiem takiego podejścia, trudno.
Odnośnie zapisów partii, to został w tym roku przegłosowany na zebraniu kapitanów sposób egzekwowania i karania, co wynika z doświadczeń ubiegłych sezonów.

Mam wrażenie, że zostałem źle zrozumiany. Nie chodzi o to, żeby zacząć "wieszać na szubienicy". Pomysł jest taki, aby od następnej rundy publikować partie, gdy wszystkie zostaną wysłane w odpowiednim formacie, a jak Wy to będzie egzekwować, to już "mi to rybka". Tylko czy to nie jest przypadkiem znów zbyt wiele dla Was?

Dominik Kulaś napisał: Pozwolisz, że na tym zakończę tą dyskusję, bo ona do niczego nie prowadzi.

Rozumiem to jako "ukręcę sprawie łeb", żeby nie powiedzieć, że "zamiotę sprawę pod dywan" :) . Tak, tak... zbyt ciężko jest to teraz dźwignąć i powiedzieć, że jednak pojawił się problem.
I na koniec, teraz ja chciałbym się "pochwalić" piosenką, która idealnie się wpasowuje w Twoje stanowisko:


Pozdrawiam

Damian Baliński

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #2146 przez Dominik Kulaś
Dominik Kulaś odpowiedział w temacie: 3 Liga

Maciej Stelmaszuk napisał: Rozwija się, umie zgłosić skład w terminie, a także wysłać zapisy rozegranych partii. Taki jest świetny ;)


Świetnie, oby tak zawsze. Ale czy może przypadkiem nie zasłużył też na ...upomnienie/przypomnienie. Łatwo jest innym przypinać łatki, ale najpierw trzeba sprawdzić na swoim podwórku :)

Szachy napisał: Panie Dominiku, powyższa wypowiedź brzmi bardzo cynicznie. Powinniście posypać głowę popiołem i obiecać poprawę od przyszłej rundy. Niestety, granat do szamba został wrzucony, a wy dalej siedzicie w tym szambie, uśmiechając się do siebie i udając, że absolutnie nic się nie stało. Te partie z jednej rundy są najbardziej aktualne, zresztą mógłbym dużo więcej argumentów przedstawić, ale przecież nie o to tutaj chodzi!! I co ma kolor tutaj do tego? Najlepiej próbować przedstawić powyższy problem w niekorzystnym świetle, z lekką nutą ignorancji, tak, żeby wszyscy mogli się pośmiać i poszydzić, prawda? To z pewnością doda wam odwagi, aby kolejny problem zamieść pod dywan. Na koniec te wspaniałe odniesienie do cech szachisty, które ma skutecznie odwrócić Waszą nieudolność do panowania nad rozgrywkami. To może na koniec, wszyscy staniemy w kółeczku łapiąc się za ręce i zaśpiewamy "Hej! Polska (tutaj chyba bardziej będzie pasował DZSzach) nic się nie stało!" ?

Pozdrawiam

Damian Baliński


Nie rozumiem tej zaciekłości i obrażania wszystkich.
Wolałbym przeczytać jakieś argumenty, a nie ogólniki i inwektywy wobec wszystkich.
Moim zdaniem na razie nie ma problemu, a jak jakiś będzie to nikt go nie zamiecie pod dywan i nigdy nie zamiatał!
Liga się dopiero zaczyna, zostały dwa mecze 1 rundy. Nie będziemy przy najmniejszej przesłance karać z całą surowością, najpierw przypomnimy, potem upomnimy a potem zastanowimy się jak karać. To wynika z szacunku dla wszystkich. Jak nie jesteś zwolennikiem takiego podejścia, trudno.
Odnośnie zapisów partii, to został w tym roku przegłosowany na zebraniu kapitanów sposób egzekwowania i karania, co wynika z doświadczeń ubiegłych sezonów.
Pozwolisz, że na tym zakończę tą dyskusję, bo ona do niczego nie prowadzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • PawelKowalczyk
  • PawelKowalczyk Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Złoty forowicz
  • Cogito Ergo Sum
Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #2145 przez PawelKowalczyk
PawelKowalczyk odpowiedział w temacie: 3 Liga
jak tak wrzucacie kawałki z YT to ja też wrzucę xD

Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu - 2 lata 8 miesiąc temu #2144 przez Szachy
Szachy odpowiedział w temacie: 3 Liga

Dominik Kulaś napisał:

Szachy napisał:

Dominik Kulaś napisał:
U sędziego ale niestety nie w PGN. Niedługo pewnie się pojawią w serwisie.


Nie uważasz, że to podejście jest nie fair? Kopernik już od tygodnia może spokojnie przygotowywać się do meczu. Panowie ogarnijcie się tam w końcu!!!! Jaki jest sens przesyłania partii? Jeżeli od drugiej rundy sytuacja się nie poprawi, to zabraniam publikacji moich partii w tym serwisie.

Pozdrawiam

Damian Baliński


A co te partie z jednej rundy znaczą do dziesiątek czy setek partii w bazach. NIC!
Oczywiście zawodnicy Kopernika siedzą nad tą jedna partią z pierwszego meczu przeciwników, graną pewnie przeciwnym kolorem i uczą się jej na pamięć i analizują przez 2 tygodnie każdy ruch, zaprzęgając do tego swoje wszystkie komputery....

Myślałem, że cecha szachistów jest pragmatyzm - myliłem się. Pozdrawiam

Panie Dominiku, powyższa wypowiedź brzmi bardzo cynicznie. Powinniście posypać głowę popiołem i obiecać poprawę od przyszłej rundy. Niestety, granat do szamba został wrzucony, a wy dalej siedzicie w tym szambie, uśmiechając się do siebie i udając, że absolutnie nic się nie stało. Te partie z jednej rundy są najbardziej aktualne, zresztą mógłbym dużo więcej argumentów przedstawić, ale przecież nie o to tutaj chodzi!! I co ma kolor tutaj do tego? Najlepiej próbować przedstawić powyższy problem w niekorzystnym świetle, z lekką nutą ignorancji, tak, żeby wszyscy mogli się pośmiać i poszydzić, prawda? To z pewnością doda wam odwagi, aby kolejny problem zamieść pod dywan. Na koniec te wspaniałe odniesienie do cech szachisty, które ma skutecznie odwrócić Waszą nieudolność do panowania nad rozgrywkami. To może na koniec, wszyscy staniemy w kółeczku łapiąc się za ręce i zaśpiewamy "Hej! Polska (tutaj chyba bardziej będzie pasował DZSzach) nic się nie stało!" ?

Pozdrawiam

Damian Baliński
Ostatnio zmieniany: 2 lata 8 miesiąc temu przez Szachy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #2143 przez Maciej Stelmaszuk
Maciej Stelmaszuk odpowiedział w temacie: 3 Liga
Rozwija się, umie zgłosić skład w terminie, a także wysłać zapisy rozegranych partii. Taki jest świetny ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.106 s.

Forum najnowsze posty

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław