Pytanie Polak wicemistrzem świata!

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #2350 przez Wiesław Janocha
Wiesław Janocha odpowiedział w temacie: Polak wicemistrzem świata!
A tak znakomity wynik Polaka skomentował PZSzach:

W zakończonym właśnie turnieju w Sankt-Petersburgu wielki sukces odniósł Jan-Krzysztof Duda, który zajął drugie miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Świata. Mistrzem został Magnus Carlsen (16,5 pkt.), który zaledwie o pół punktu wyprzedził naszego reprezentanta. Trzecie miejsce, z wyraźną jak na ten poziom zawodów stratą 2,5 pkt. do zwycięzcy, zajął Hikaru Nakamura. *Wyniki*

Dwaj pierwsi zawodnicy zdecydowanie zdominowali drugi dzień mistrzostw. Obaj uzyskali fenomenalny rezultat po 7,5 z 9 partii. O tytule zdecydował lepszy wynik z pierwszego dnia zawodów.

Jan-Krzysztof Duda tym pieknym akcentem ukoronował znakomity 2018 rok – przypomnijmy: tytuł mistrza Polski, wejście do 20 światowego rankingu, znakomity występ na olimpiadzie szachowej. Gratulacje !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #2349 przez Wiesław Janocha
Wiesław Janocha stworzył temat: Polak wicemistrzem świata!
Ogromny sukces odniósł 20-letni polski arcymistrz Jan Krzysztof DUDA zajmując drugie miejsce w mistrzostwach świata w grze błyskawicznej, które zakończyły się kilka dni temu w Sankt Petersburgu. Najwyższy stopień podium zajął mistrz świata w szachach klasycznych Magnus Carlsen, a najniższy Hikaru Nakamura. Wielkie gratulacje!
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Wiesław Janocha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.064 s.

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław