Aktualności

Program KLUB – II Nabór

Szanowni Państwo Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło II turę naboru do Programu Klub:

 Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2016 r.

W załączeniu link dotyczący II edycji naboru wniosków https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2016-ro/1869,Ogloszenie-programu-KLUB-II-nabor-wnioskow-w-2016-r.html


Informacja o całym programie -> http://pzszach.pl/2016/04/10/program-klub-srodki-dla-klubow/

[*] Arkadiusz Wolski

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy informacje o śmierci Arkadiusza Wolskiego.

Pogrzeb odbędzie się w Sycowie w piatek 5.08.2016 o godz. 11 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej (ul. Kaliska).

Rodzinie i Bliskim Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia.

HENRYK KUZAN – mały, wielki człowiek

         Jego śmierć zaskoczyła wszystkich, zmarł niespodziewanie 3 lipca b.r. Miał zaledwie 60 lat.

Henryk Kuzan to prawdziwy sportowy człowiek renesansu. Czynnie uczestniczył i współorganizował wycieczki Trzebnickiego Klubu Cyklistów. Przez kilkanaście lat, w sezonie rowerowym, organizował wycieczki – najpierw w okolice Trzebnicy, potem coraz dalsze wyprawy rowerowe np. na Podlasie, Kaszuby, Małopolskę i Wielkopolskę, a nawet wyprawy międzynarodowe m.in. do południowej Szwecji i Borholmu.

         Kolarstwo mu nie wystarczyło, również biegał. Był filarem rozgrywanych już od 19 lat trzebnickich Leśnych Przedbiegów. Wielokrotnie przebiegł trasę Trzebnickiego Biegu Sylwestrowego. Był także  zapalonym narciarzem, kajakarzem, turystą. Mimo skromnej postury, bez wahania można nazwać go Wielkim Człowiekiem. Jego pasje i kręgi zainteresowań były liczne i wszechstronne, obejmujące poza sportem i rekreacją również np. muzykę. Przez lata był współorganizatorem Klubu Grającego Krążka z najgłośniejszą muzyką z płyt analogowych, uczestniczył w Wieczorkach Lisztowskich. Będąc wielkim przyjacielem młodzieży, od wielu lat prowadził zajęcia szachowe w Trzebnickim Ośrodku Kultury. Był organizatorem rozgrywek i ich sędzią. Organizował i prowadził szkolenia i obozy szachowe dla młodzieży. Był kapitanem i filarem drużyny szachowej LZS TOK Trzebnica. To z  działalności szachowej był najbardziej znany w Trzebnicy.

Jego wielkość nie wynikała ze sprawowanych urzędów czy majątku, ale z życzliwości wobec innych ludzi, którym zawsze  starał się pomagać, gdy byli w trudnej sytuacji.

         Zmarli naprawdę odchodzą wtedy, kiedy o nich zapominamy. Henryk Kuzan na zawsze pozostanie w pamięci przyjaciół, młodzieży, z którą pracował i ludzi, którzy pamiętać będą Henia obecnego w każdym wydarzeniu w Trzebnicy.

Jego energia i życzliwość pozostaną z nami na zawsze.

Zmarł Czesław Świerczyński

W tym tygodniu zmarł Czesław Świerczyński, zawodnik Hetmana Wrocław. Msza odbędzie się w piątek 10.06.1016 o godz. 12:30 w Kościele św. M. Kolbego ul. Horbaczewskiego 20, pogrzeb o 14:00 na Cmentarzu Osobowickim.
Cześć Jego Pamięci!

Mistrzostwa Polski: Trzy medale Polonii Wrocław

7. kwietnia w Poznaniu zakończyły się Lotto Mistrzostwa Polski oraz Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet w szachach. Zawodnicy Polonii
Wrocław wywalczyli trzy medale! Wśród pań srebro zdobyła Jolanta Zawadzka, a brąz Iweta Rajlich, a w rywalizacji panów brązowy medal wywalczył Mateusz Bartel. Gratulujemy!

szczegółowe wyniki:   Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet   ::  Lotto Mistrzostwa Polski

Indywidualne Mistrzostwa Polski rozpoczęte

Pomiędzy 29 marca a 7 kwietnia, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, podobnie jak przed rokiem, będzie areną Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w szachach. Tym razem na starcie nie zabraknie nikogo z najlepszych, co powoduje że zawody zapowiadają się szczególnie ciekawie. Wśród panów, którzy po kilku latach przerwy rozegrają mistrzostwa systemem kołowym średni ranking turnieju wyniesie 2611.

Wśród mężczyzn o medale powalczy dwóch zawodników Polonii Wrocław: Mateusz Bartel i Dariusz Świercz, a wśród kobiet aż cztery zawodniczki Polonii: Jolanta Zawadzka, Iweta Rajlich, Mariola Woźniak i Anna Kantane. Sędzią głównym Mistrzostw jest Aleksander Sokólski.

Strona Mistrzostw   Serwisy turniejowe:  Lotto Indywidualne Mistrzostwa Polski  ::  Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski

Forum najnowsze posty

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław