Aktualności

Mecz o mistrzostwo świata Carlsen – Karjakin

W dniach 11-30 listopada w Nowym Jorku rozgrywany będzie mecz o tytuł indywidualnego mistrza świata w szachach. Broniący tytułu lider listy rankingowej Norweg Magnus Carlsen, zmierzy się z pretendentem i ...swoim rówieśnikiem, Ukraińcem reprezentującym barwy Rosji - Siergiejem Karjakinem!

Strona meczu

Transmisja na Chessbomb

Strona PZSzach z ciekawym artykułem na temat meczu i samych zawodników

Czytaj więcej: Mecz o mistrzostwo świata Carlsen – Karjakin

Ekstraliga seniorów 2016

W obecnym roku w Ekstralidze seniorów Dolny Śląsk  reprezentowany był przez trzy drużyny. KSz Votum Polonia Wrocław, KSz Miedż Legnica i debiutanta OKSIR Baumtech WIsznia Mała. Tradycyjnie o medal walczyła Polonia, zdobywając tym razem brązowy krążek. Miedź zapewniła sobie bezproblemowo utrzymanie w Ekstralidze, natomiast beniaminkowi, drużynie z Wiszni Małej fortuna nie sprzyjjała i niestety nie zdołali się utrzymać. Gratulujemy wszystkim startu i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach ligowych. Więcej na stronie www.ekstraliga.pzszach.pl

 

 

Srebro Polek na Olimpiadzie Szachowej, Polacy 7 miejsce - historyczne wyniki

http://pzszach.pl/wp-content/uploads/2016/09/14257543_10154576677572835_5799049479872570308_o.jpg

Historyczne wyniki na Olimpiadzie Szachowej - po 14 latach ponownie jesteśmy na podium.  Srebrny skład: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska-Horowska, Klaudia Kulon i Mariola Woźniak. Trenerem drużyny był Marek Matlak. Ponadto Karina Szczepkowska-Horowska zdobyła indywidualnie srebro na III szachownicy a Klaudia Kulon brąz na IV szachownicy. GRATULUJEMY i PODZIWIAMY!

Reprezentacja mężczyzn w składzie Radosław Wojtaszek, Jan-Krzysztof Duda, Mateusz Bartel, Kacper Piorun i Dariusz Świercz z trenerem Bartoszem Soćko dzięki sukcesom w ostatnich trzech rundach zakończyła rywalizację na bardzo dobrym 7 miejscu. GRATULUJEMY wyrównania historycznych wyników z poprzednich Olimpiad.

Czwórka zawodników (Jolanta Zawadzka, Mariola Woźniak, Mateusz Bartel i Dariusz Świercz) reprezentowała Dolny Śląsk będąc zawodnikami KSz Polonia Wrocław.

I i II Liga Seniorów

Sukcesem dolnośląskich drużyn zakończyły się rozgrywki I i II Ligi Seniorów.

Gratulacje dla WKS Kopernik - podwójne! Zwyciężyli w I lidze i awansowali do Ekstraligi!. Zwyciężyli także w rozgrywkach II Ligi.

II miejsce w II Lidze Seniorów zajęła Wieża Pegów, zdobywając awans do I Ligi. Gratulacja dla klubu, zawodników. Awanse do I ligi w iście pięknym stylu!

WYNIKI II Ligi Seniorów
WYNIKI I Ligi Seniorów

Forum najnowsze posty

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław