baner kudowa

Aktualności

Superturniej arcymistrzowski TATA STEEL

Trwa superturniej arcymistrzowski TATA STEEL. W poprzedni czwartek drugie zwycięstwo w turnieju MASTERS i jednocześnie drugie nad zawodnikiem 2800+ (wcześniej wygrał z Mistrzem Świata Magnusem Carlsenem) zanotował nasz polski arcymistrz Radosław Wojtaszek. GRATULACJE!

Bezpośredni link - > http://www.tatasteelchess.com/

Wyniki, transmisja ->https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/tataSteelMasters2015

 

Film o siostrach Polgar ARCYMISTRZYNIACH!!!

Za pzszach.pl

Już w najbliższą Niedzielę 11 stycznia, o godzinie 12:15 na kanale Planete+ wyemitowany zostanie film "Siostry Polgar. Jak wychować szachowe mistrzynie". Film przedstawia historię 3 sióstr - Susan, Zsófia i Judit, dla których ścieżkę życia szachowego wybrał ojciec. László Polgár zadecydował, że córki będą arcymistrzyniami. László, trener szachowy wierzy, że nikt nie rodzi się geniuszem, ale każdy dzięki ciężkiej pracy może się nim stać. Siostry nie chodziły do przedszkola i szkół. Od początku ich edukacją zajmowali się rodzice. A zwłaszcza ojciec, który dbał o to, by dziewczynki poświęcały szachom jak największą ilość czasu. Dzięki temu od najmłodszych lat wygrywały międzynarodowe turnieje szachowe. Mimo, iż metody wychowawcze László wzbudzały wiele kontrowersji, okazały się skuteczne. Siostry zdobyły wszystkie możliwe tytuły i zajmowały najwyższe miejsca w światowych rankingach.


Zachęcamy do oglądania.

Życzenia świąteczno-noworoczne

Radosnych, spokojnych i spędzonych w życzliwym gronie Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów, szczególnie tych na 64 polach, w nadchodzącym 2015 Roku, wszystkim miłośnikom szachów, wszystkim wspierającym szachy życzy Zarząd DZSzach

Wrocław na 3 dni europejską stolicą szachów

eccOd piątku do niedzieli w Hali Stulecia ponad 700 zawodników będzie rywalizować w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych.

Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych to jedna z najważniejszych imprez sportowych rozgrywanych w Polsce w tym roku. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i jest jednocześnie XXIII Międzynarodowym Memoriałem Adolfa Anderssena.

Zapraszamy serdecznie do śledzenia przebiegu rozgrywek na oficjalnej stronie internetowej turnieju - www.ecc.wroclaw.pl i na żywo w Hali Stulecia.

Relacja z Turnieju Mikołajkowego w ramach Grand Prix Dzieci i Młodzieży

ZdjęcieW dniu 6 grudnia 2014r. w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy w ramach Grand Prix Polski dzieci i młodzieży w szachach. W zawodach udział wzięło 129 zawodników, którzy rywalizowali między sobą w 4 grupach wiekowych. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem gry 15 minut na zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia główny turnieju Michał Dzikowski oraz sędziowie rundowi: Marta Wolska, Olga Lisowska oraz Piotr Klukiewicz.

Zdjęcia Marty Wolskiej -> https://plus.google.com/photos/110995175664669064201/albums/6093500673514783137

Czytaj więcej: Relacja z Turnieju Mikołajkowego w ramach Grand Prix Dzieci i Młodzieży