baner MDŚJ 2017

Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych PODLASKIE 2015

do wyc1

W dalekich Suwałkach w dniach 7-14.04.2015 rozgrywana jest IV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych, czyli finały Mistrzostw Polski Juniorów do lat 12 i 14 wśród dziewcząt i chłopców.

Strona OOM.    Serwisy turniejowe: D-12, C-12, D-14, C-14.    Transmisja partii na stronie OOM (partie)

Zdolny Śląsk reprezentuje 16 zawodników, trenerzy i oczywiście rodzice. Życzymy wszystkim POWODZENIA na zawodach.

 

Czytaj więcej:  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych PODLASKIE 2015

Jolanta Zawadzka Mistrzynią Polski - po raz trzeci! Brąz Iwety Rajlich

Na rundę przed końcem mistrzostw Jolanta Zawadzka zapewniła sobie, po wygranej z główną rywalką Kariną Szczepkowską-Horowską, która zajęła drugie miejsce, złoty medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet. GRATULUJEMY Jolu trzeciego złota i stylu w jakim je zdobyłaś!

Trzecie miejsce i brązowy medal IMPK zdobyła powracająca po dłuższej przerwie Iweta Rajlich.GRATULUJEMY.

Na uwagę zasługuje także czwarte miejsce 17-letniej Marioli Woźniak, niedawnej srebrnej medalistki MPJ do lat 18, która wypełniła przy okazji normę na mistrzynię międzynarodową.

Wszystkie wspomniane zawodniczki reprezentują KSz Polonia Wrocław. Pełne wyniki i relacje znajdują się na stronie internetowej Mistrzostw www.imp2015.pl

 Wśród panów najlepszym okazał się Grzegorz Gajewski, drugi był Maciej Klekowski, rewelacja tegorocznych mistrzostw a trzecie miejsce zajął Jacek Tomczak.

Wyniki współzawodnictwa juniorów po MPJ do lat 16 i 18

Zestawienie punktacji we współzawodnictwie sportowym po Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Karpaczu.

  • Dolnośląskie - 88 pkt (1 m.)

Kluby:

  • KSz Polonia Wrocław - 59 pkt (1m.)
  • KSz Miedź Legnica - 12 pkt
  • MUKS MDK Śródmieście Wrocław - 10 pkt
  • MUKS MDK Fabryczna Wrocław - 5  pkt
  • UKS SP3 w Bogatyni - 2 pkt

Gratulacja dla zawodników, trenerów i klubów.

 

>>> Pełne wyniki współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2015 roku_po MPJ do lat 16 i 18

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach

W siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu rozpoczęły się LOTTO Mistrzostwa Polski w Szachach i BUDIMEX Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Od 24 marca do 1 kwietnia można śledzić rozgrywki 10 pań oraz 22 panów, którzy walczą o mistrzowskie tytuły a także pulę nagród wynoszącą 115 000 zł.

W elitarnej stawce mamy wielu przedstawicieli dolnośląskich klubów szachowych:

LOTTO Mistrzostwa Polski - GM Mateusz Bartel (KSz Polonia Wrocław), GM Dariusz Świercz (KSz Polonia Wrocław), Daniel Sadzikowski (KSz Polonia Wrocław), Marcin Sieciechowicz (ASSz Miedź Legnica), Mateusz Kołosowski (WKS Kopernik)

BUDMIEX Mistrzostwa Polski Kobiet - WGM Jolanta Zawadzka, IM Iweta Rajlich, WIM Anna Iwanow, Mariola Woźniak (wszystkie zawodniczki KSz Polonia Wrocław).

Na stronie internetowej Mistrzostw www.imp2015.pl dostępna jest transmisja oraz wideorelacja live wraz z komentarzem partii szachowych.

Superturniej arcymistrzowski TATA STEEL

Trwa superturniej arcymistrzowski TATA STEEL. W poprzedni czwartek drugie zwycięstwo w turnieju MASTERS i jednocześnie drugie nad zawodnikiem 2800+ (wcześniej wygrał z Mistrzem Świata Magnusem Carlsenem) zanotował nasz polski arcymistrz Radosław Wojtaszek. GRATULACJE!

Bezpośredni link - > http://www.tatasteelchess.com/

Wyniki, transmisja ->https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/tataSteelMasters2015

 

Film o siostrach Polgar ARCYMISTRZYNIACH!!!

Za pzszach.pl

Już w najbliższą Niedzielę 11 stycznia, o godzinie 12:15 na kanale Planete+ wyemitowany zostanie film "Siostry Polgar. Jak wychować szachowe mistrzynie". Film przedstawia historię 3 sióstr - Susan, Zsófia i Judit, dla których ścieżkę życia szachowego wybrał ojciec. László Polgár zadecydował, że córki będą arcymistrzyniami. László, trener szachowy wierzy, że nikt nie rodzi się geniuszem, ale każdy dzięki ciężkiej pracy może się nim stać. Siostry nie chodziły do przedszkola i szkół. Od początku ich edukacją zajmowali się rodzice. A zwłaszcza ojciec, który dbał o to, by dziewczynki poświęcały szachom jak największą ilość czasu. Dzięki temu od najmłodszych lat wygrywały międzynarodowe turnieje szachowe. Mimo, iż metody wychowawcze László wzbudzały wiele kontrowersji, okazały się skuteczne. Siostry zdobyły wszystkie możliwe tytuły i zajmowały najwyższe miejsca w światowych rankingach.


Zachęcamy do oglądania.

Życzenia świąteczno-noworoczne

Radosnych, spokojnych i spędzonych w życzliwym gronie Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów, szczególnie tych na 64 polach, w nadchodzącym 2015 Roku, wszystkim miłośnikom szachów, wszystkim wspierającym szachy życzy Zarząd DZSzach

Forum najnowsze posty

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław