Aktualności

Arcymistrz Wojciech Moranda wygrywa XXIV Memoriał Anderssena

Po dwóch latach nieobecności staraniem Fundacji im. Adolfa Anderssena i Dolnośląskiego Związku Szachowego odbył sie XXIV Memoriał Anderssena. Zawody rozgrywane w tradycyjnej dwudniowej formule (eliminacje oraz finał i turniej pocieszenia) zgromadziły prawie 50 zawodników w tym 3 arcymistrzów: Michała Krasenkowa, Wojciecha Morandę i Pawła Jaracza. Końcowa kolejność grupy finałowej była następująca:

 1. Wojciech Moranda
 2. Paweł Jaracz
 3. Piotr Dobrowolski
 4. Wojciech Przybylski
 5. Maciej Klekowski
 6. Mikołaj Tomczak
 7. Paweł Kowalczyk
 8. Kamil Stachowialk

W turnieju pocieszenia zwyciężył Michał Krasenkow (9. miejsce Memoriału). Więcej na stonie http://chessinwroclaw.pl/ .

W tym samym czasie rozgrywany był, jako impreza towarzysząca Arcymistrzowskiemu Turniejowi Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej, turniej kobiet w Szachach Szybkich pamięci Mirosławy Litmanowicz. Wyniki -> http://wgmradzikowska.pl/

Załączniki:
Pobierz plik (drabinka finałowa.pdf)drabinka finałowa.pdf[ ]21 kB

Gratka dla klubów! Program sportbonus

Gratka dla klubów! Sportbonus i Polski Komitet Olimpijski spełnią marzenia młodych sportowców

Już w środę 11 października startuje największa społeczna akcja w historii polskiego sportu. Sportbonus Dzieciom to program realizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Celem akcji jest dobra zabawa i spełnianie marzeń młodych sportowców, a także wsparcie rozwoju infrastruktury dziecięcych i młodzieżowych zespołów sportowych. Do programu zapraszamy wszystkie drużyny sportowe w Polsce.

Kluby mogą zgłaszać wszystkie swoje sekcje, by rodzice poprzez internetowe głosowanie wspierali swoje dzieci w walce o spełnianie marzeń i codziennych potrzeb. Będą to np. zakup nowego sprzętu czy organizacja obozu sportowego. Zespoły będą też walczyć o nagrody tygodniowe. W pierwszym etapie, po dołączeniu do programu Sportbonus Dzieciom, rodzice będą mogą wybrać spośród zgłoszonych klubów drużynę swojego dziecka i zagłosować na nią. Po zdobyciu 30 punktów (jeden głos to jeden punkt), zgłoszona sekcja otrzymuje pierwszą gwarantowaną nagrodę: profesjonalną aplikację do komunikacji trenerów z dziećmi i ich opiekunami. Dzięki niej rodzice będą bliżej klubu i swojego dziecka – poznają godziny najbliższych treningów czy dowiedzą się o postępach swojej pociechy.

Do zdobycia w ramach nagród tygodniowych będą m.in.: wyjazd na zimowisko, vouchery na zakupy sportowe, bilety na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej lub Wielką Krokiew czy spotkanie z  ambasadorami akcji: Przemysławem Saletą, Alicją Tchórz czy Patrycją Kulwińską. Nagrodą dla najaktywniejszych klubów będzie spotkanie z naszymi Olimpijczykami.

W kolejnych etapach zabawy na swój klub będzie można głosować również poprzez zaproszenie do niego znajomych, ściągnięcie aplikacji mobilnej na swój telefon czy wskazanie punktu partnerskiego, który przystąpi do projektu. O starcie powyższych możliwości zdobywania punktów będziemy informować w kolejnych tygodniach akcji.

Już dziś zapraszamy wszystkie kluby sportowe w Polsce do zapisów, które od środy 11 października będą dostępne na stronie www.sportbonus.pl 

Informacji na temat akcji „Sportbonus Dzieciom” udziela:
Mateusz Brzeźniak, Arskom Group
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. +48 533 062 901
Infolinia Sportbonus Dzieciom dla Klubów:
Tel.: (22) 469 16 69
Czynna od 11.10.2017 r., poniedziałek-piątek, godz. 8:00 – 18:00

17 Otwarte Mistrzostwa Niemiec do lat 8

W Sebnitz zakończyły się 17 Otwarte Mistrzostwa Niemiec do lat 8. W zawodach, które odbyły się w od 8 do 14.10.2017, udział wzięło 63 uczestników, w tym 6 zawodników zDolnego Śląska.

Najlepiej z naszej ekipy zagrał Marek Szreter (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), który w 9 rundach zdobył 7 pkt i brązowy medal. W kategorii dziewczynek zwyciężyła Aliaksandra Klintsevich (KSz Polonia Wrocław), a na trzecim miejscu wśród dziewczynek zakończyła zawody Laura Najdecka (KSz Polonia Wrocław).

Miejsca pozostałych zawodników: Mikołaj Grobelny 9m , Bartosz Grot 22m i Maja Wieczorek 42m. Gratulacje dla najmłodszych adeptów królewskiej gry i podziękowania dla rodziców za organizację wyjazdu!

Wyniki zawodów

Zgłoszenia do lig seniorów

Przypominamy o zgłaszaniu składów drużyn do Dolnośląskich Lig Seniorów do sędziów poszczególnych lig (III DLS w terminie do 2 października 2017).

III DLS -> sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,    serwis

IV Ligi:

 • wrocławsko-podwrocławska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,    serwis
 • wałbrzyska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    serwis
 • legnicko-jeleniogórska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,     serwis

 

Brąz Gumularza na Mistrzostwach Świata !

 

Dużym sukcesem szachisty Polonii Wrocław Szymona Gumularza zakończyły się rozgrywane w Brazylii Mistrzostwa Świata Juniorów. Zawodnik rozstawiony z 11 nr startowym w grupie do lat 16 zajął świetne 3 miejsce, zostawiając za sobą zawodników z tytułem mistrza międzynarodowego.  Szymek po nieudanym starcie (1.5/3) do końca turnieju nie przegrał już żadnej partii i ostatecznie uzyskał 8.5/11, przegrywając złoty i srebrny medal jedynie gorszym wartościowaniem. Warto wspomnieć również, że w grupie do lat 14 brązowy medal uzyskał Paweł Teclaf reprezentujący podczas II Ligi Seniorów w roku 2015 klub AZS Wratislavia.

Wyniki wszystkich reprezentantów Polski możemy znaleźć tutaj: http://chess-results.com/tnr297049.aspx?lan=3&art=25&fedb=POL&flag=30&wi=821. Gratulacje !

Forum najnowsze posty

 • Brak postów do publikacji.

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław