Aktualności

Wizyta Garriego Kasparova we Wrocławiu - tłumy na spotkaniu w Polonii

W dniu dzisiejszym Dolny Śląsk odwiedził legendarny arcymistrz szachowy Garry Kasparov, przebywający w naszym mieście na zaproszenie europosła Piotra Borysa. Przed południem arcymistrz uczestniczył w otwarciu nowej szkoły w Lubinie, natomiast całe popołudnie spędził we Wroclawiu, uczestnicząc m.in. w konferencji prasowej i spotkaniu z młodzieżą i sympatykami w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego, którego tematem była inicjatywa "Szachy w szkole". Patrzę na szachy jak na narzędzie, które pomaga dzieciom zdobywać wiedzę - mówił Garry Kasparov na konferencji.

Następnie temat szachów w szkole był omawiany podczas obiadu z Marszałkiem Województwa Rafałem Jurkowlańcem, Wojewodą Dolnośląskim Markiem Skorupą, Dolnośląską Kurator Oświaty Beatą Pawłowicz , Prezesem Dolnośląskiej Federacji Sportu Arkadiuszem Zagrodnikiem, Prezem PZSzach Tomaszem Sielickim, byłym prezesem DZSZACH Wojciechem Zawadzkim, właścicielem Klubu Szachowego Polonia Wrocław i Grupy DSA Andrzejem Dadełło i Prezesem DZSzach Dominikiem Kulasiem.

Od godziny 17 w Klubie Szachowym Polonia Wrocław odbyło się spotkanie z sympatykami szachów, w którym wzieło udział według ostrożnych szacunków ponad 300 osób. Chętni do zobaczenia arcymistrza zajęli trzy sale klubowe oraz cały chodnik przed siedzibą klubu. Wśród zebranych było wiele osób z poza Wrocławia i Dolnego Śląska.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym materiałem zdjęciowym w naszej galerii (zdjęcia wykonał Bogdan Stawarz)i relacją na stronie Klubu Polonia Wrocław .

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/664361,kasparow-promuje-szachy-we-wroclawiu-nie-obylo-sie-bez,5,id,t,sg.html#galeria-material

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/666807,po-wpadce-z-kasparovem-borys-zapewnia-szachista-jeszcze,id,t.html

KSz Polonia Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów

KSz Polonia Wrocław obroniła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w zakończonej wczoraj Ekstralidze Juniorów, wyprzedzając Polonię Warszawa i Stilon Gorzów Wielkopolski. Poloniści wygrali osiem i zremisowali jeden mecz.

Zwycięzki skład: Oskar Wieczorek, Paweł Stankiewicz, Przemysław Piotrowski, Kacper Grela, Anna Iwanow, Aleksandra Dadełło oraz trenerzy Mirosław Perdek i Piotr Mickiewicz. Gratulujemy!

Czytaj więcej: KSz Polonia Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów

DMPJ - II Liga Juniorów

Rozpoczęły się rozgrywki II Ligi Juniorów. Zawody, które odbywają się w Borowicach k. Karpacza zgromadziły na starcie 41 drużyn, w tym cztery drużyny dolnośląskie: ASSz Miedź Legnica, KSz Polonia Wrocław III, MUKS MDK Fabryczna Wrocław i MUKS MDK Śródmieście Wrocław II.

Informacje o zawodach znajdują się na stronie -> http://ligaszachowa.dzszach.pl/

Zasady dofinansowania za MP w szachach szybkich 2012

Zasady zwrotu kosztów (nagradzania) dla klubów za wyniki na MP w szachach szybkich (grupy 12-18 lat) i błyskawicznych (grupy 16-18 lat).

Do podziału między startujące kluby jest kwota co najmniej 6500 zł ze środków UMWD.
Warunkiem otrzymania zwrotu jest wpłacenie na konto DZSzach kwoty w wysokości oczekiwanego zwrotu (nagrody). Maksymalna możliwa kwota zwrotu jest równa kwocie wpłaconej na konto DZSzach. DZszach wpłaca w/w środki na konto organizatora MPJ w szachach szybkich jako zapłata za koszty pobytu i zakwaterowania zawodników na MPJ.
Kwota 6500 zł będzie dzielona wg algorytmu:
N – Suma punktów zdobytych w Mistrzostwach przez zawodników z klubów, które dokonały wpłaty na konto DZSzach
K – Suma punktów zdobytych w Mistrzostwach przez klub, który dokonał wpłaty na konto DZSzach.
D – Kwota nagrody przyznana Klubowi

D=6500*K/N

Taki sposób rozliczeń wynika ze zmiany zasad rozliczeń i dokumentowania wydatków ze środków UMWD w DFS.


Dolnośląska Federacja Sportu  50-529 Wrocław ul Borowska 1-3 (NIP 899-21-28-344)
PKO IV O/Wrocław 11 1020 5242 0000 2102 0019 4993.

Wrocławskie Święto Szachów!

Od czwartku 21 czerwca rozpoczyna się Wrocławskie Święto Szachów!

W Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu ul. Reja 3 odbywa się od 21 do 24.06.2012 XXVII Międzynarodowy Turniej Szachowy Juniorów Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka - strona turnieju: http://blaszczak.siwik.pl/

W siedzibie KSz Polonii Wrocław na ul. Wita Stwosza odbywać się będą turnieje Wrocławskiego Festiwalu Szachowego (http://festiwalszachowy.eu )

22-24.06.2012
MP Amatorów

30.06-1.07.2012
XXI Memoriał Anderssena

2-10.07.2012
VII Turniej Polonii Wrocław

12-18.07. 2012 Otwarte Mistrzostwa Wrocławskiego Klubu Szachowego GANT HETMAN w szachach klasycznych  

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w imprezach.

Olimpiada Sportów Umysłowych (MPJ do lat 12 i 14) - wyniki

{mosimage}Na zakończonych dzisiaj Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 12 i 14, rozgrywanych po raz pierwszy w formule I Olimpiady Sportów Umysłowych, dolnośląscy juniorzy osiągnęli kilka wartościowych rezultatów:

Medale w swoich grupach wiekowych zdobyyli

  • Agnieszka Dmochowska - srebrny w grupie dziewcząt do lat 14,
  • Kacper Grela - brązowy grupie chłopców do lat 12
  • Agata Dwilewicz - brązowy w grupie dziewcząt do lat 12

 Ponadto:

  • 5m w grupie D14 zdobyła Alaksandra Dadełło
  • 7m w grupie D12 zdobyła Zofia Frej
  • 11m w grupie D12 zdobyła Anna Karykowska

GRATULACJE dla zawodników, trenerów, rodziców i klubów. Strona internetowa I OOM w SU z pełnymi wynikami -> http://www.oom-podkarpackie.pl/chs.html

Czytaj więcej: Olimpiada Sportów Umysłowych (MPJ do lat 12 i 14) - wyniki

Forum najnowsze posty

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław