Aktualności

Mistrzostwa Europy Legnica 5-17.05.2013

W Legnicy rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w szachach.

Zawody tej rangi rzadko goszczą na ziemi dolnośląskiej, dlatego zapraszamy do zapoznawania się z ich przebiegiem, na żywo przez internet - www.eicc2013.pl , jak i na miejscu zawodów w Hotelu Cubus w Legnicy ul. Skarbowa 2 oraz podczas imprez towarzyszących.

Alternatywne adresy strony: www.eicc.legnica.pl oraz www.eicc2013.legnica.pl

Załączniki:
Pobierz plik (harm.pdf)ME Legnica Harmonogram[ ]113 kB

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Kobiet

 

Po emocjonujących dogrywkach zostali wyłonieni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Kobiet. Podwójna korona przypadła drugi raz arcymistrzowskiemu małżeństwu GM Monice Soćko i GM Bartoszowi Soćko, którzy po dogrywkach zapewnili sobie złote medale Mistrzostw Polski na rok 2013.

Miłym akcentem dla Dolnego Śląska jest kolejny medal, tym razem srebrny, naszej arcymistrzyni Jolanty Zawadzkiej. Jolu serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu! Brąz przypadł w tym roku arcymistrzynii Karinie Szczepkowskiej-Horowskiej z Rybnika. Brązowy medal Mistrzostw Polski przypadł w tym roku GM Mateuszowi Bartlowi, zwycięzcy z trzech ostatnich lat, natomiast srebro zdobył GM Grzegorz Gajewski.

Wszystkim medalistom gratulujemy sukcesu! Czworo z sześciu medalistów reprezentuje kluby ze Śląska, stąd gratulacje także dla całego śląskiego środowiska szachowego.

Trzy medale Dolnoślązaków na Olimpiadzie Sportów Umysłowych

Na zakończonej we środę Olimpiadzie Sportów Umysłowych (MPJ do lat 12 i 14) Dolnoślązacy zdobyli trzy medale! Do dwójki multimedalistów Agnieszki Dmochowskiej - srebro w grupie dziewcząt do lat 14 i Kacpra Greli - brąz w grupie chłopców do lat 14, dołączył Krzysztof Łukasiewicz - zdobywca srebrnego medalu w grupie chłopców do lat 12. Podziwiamy i Gratulujemy!

Dolny Śląsk zajął I miejsce miejsce wśród województw w szachach w OSU, a w klasyfikacji klubów szachowych zwyciężył MUKS MDK Śródmieście Wrocław!

Serwisy turniejowe:

 
Galeria zdjęć Jana Stankiewicza -> kliknij
 

Czytaj więcej: Trzy medale Dolnoślązaków na Olimpiadzie Sportów Umysłowych

Szachy w Szkole - kolejna konferencja

W I konferencji wzięło udział 89 przedstawicieli szkół. Wstępnie udział w projekcie zadeklarowały 63 szkoły.
Następna konferencja odbędzie się w połowie maja 2013. Przedstawione zostaną na niej konkretne rozwiązania organizacyjne, programowe oraz najlepsze praktyki. O dokładnym terminie poinformujemy niebawem.

Zapraszamy na stronę http://www.szachywszkole.com.pl/   http://www.szachywszkole.wroclaw.pl

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 - wyniki

Banner

Ostatnia runda MPJ do lat 16 i 18 zakończyła się klęska naszych juniorów. Wszyscy, którzy mieli medalowe szanse lub szanse na pierwszą dziesiątkę przegrali swoje szanse lub partie.

Najlepszymi Dolnoślązakami zostały dziewczęta:

  • Radosława Lascar z ASSZ Miedź Legnica - 9 miejsce w D16 - Gratulacje dla najlepszego Dolnoślązaka!
  • Dominika Starczewska z UKS SP3 w Bogatyni - 11 miejsce w D18
  • Aleksandra Dadełło z KSz Polonii Wrocław - 12 miejsce w D16.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 - wyniki

Po I konferencji "Szachy w Szkole"

Zapraszamy na stronę http://www.szachywszkole.com.pl/   http://www.szachywszkole.wroclaw.pl/

W konferencji wzięło udział 89 przedstawicieli szkół. Wstępnie udział w projekcie zadeklarowały 63 szkoły.
Następna konferencja odbędzie się w piątek 12 kwietnia.  ZMIANA - następna konferencja odbędzie się w połowie maja 2013. Przedstawione zostaną na niej konkretne rozwiązania organizacyjne, programowe oraz najlepsze praktyki. O dokładnym terminie poinformujemy niebawem.

Na w/w stronach znajdują się materiały z konferencji, a poniżej przedstawiamy wystąpienie posła Parlamentu Europejskiego Piotra Borysa.


Forum najnowsze posty

    • 3 Liga
    • przez Szachy
    • 4 tygodni 15 godzin temu

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław