Aktualności

Szachy. Królestwo geniuszu i fantazji !!! - Monika i Krzysztof Krupa

okladkaArcymistrzyni Monika Krupa i Krzysztof Krupa niedawno wydali nową jakościowo książkę o szachach "Królestwo geniuszu i fantazji..." Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową o książce http://www.szachykrolestwofantazji.pl/

Bez cienia przesady można powiedzieć,  że jest (Królestwo fantazji ..) najpiękniej wydaną kiedykolwiek w Polsce książką szachową !!!Tomasz Lissowski w recenzji (do Panoramy Szachowej).

Przedmowa - GM Wasilij Iwańczuk

Okładka ręką i piórkiem znakomitego Andrzeja Tylkowskiego. Ilustracje (od kultowego już) Roberta Romanowicza. Karykatury Ovidiu Lascara z Rumunii.

I wiele, wiele, wiele.... i nie tylko samych szachów.

Ale jednak są w "Królestwie..." szachy, ale inaczej, nie warianty, analizy, pozycje, etc. lecz szachy, które są zrozumiałe, ciekawe, fascynujące dla wszystkich.
Po prostu Królestwo geniuszu i fantazji.

Moniko, Krzysztofie - dziękujemy i czekamy na ciąg dalszy.........

Mecz o szachowe Mistrzostwo Świata

logoRozpoczęła się walka o szachową koronę świata, bodajże najbardziej oczekiwane wydarzenie szachowe XXI wieku. Doświadczenie czy młodość, wyrachowanie czy ambicja bycia najlepszym. Anand czy Carlsen? Na te pytania odpowiedzi padną już niebawem.

Obserwujmy i kibicujmy na stronie pojedynku Komentujmy na naszym forum i zapraszamy do ankiety.

 

 

Czytaj więcej: Mecz o szachowe Mistrzostwo Świata

Drużynowe Mistrzostwa Europy

Od 8.11. w Warszawie rozgrywane są Drużynowe Mistrzostwa Europy - jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez szachowych. Jest to jednocześnie najważniejszy wydarzenie szachowe jakie gościło w Polsce od blisko 80 lat (olimpiada szachowa - Warszawa 1935).
Przebieg Mistrzostw można śledzić na stronie zawodów - www.etcc2013.eu

Czytaj więcej: Drużynowe Mistrzostwa Europy 

TWG 2017 - The World Games, Wrocław 2017

TWG 2017 – wkrótce poznamy "sporty na zaproszenie" - czy w tym gronie będą szachy? Trochę wyjaśnień znajdziemy tu -> www.wroclaw.pl/twg-2017--wkrotce-poznamy-sporty-na-zaproszenie. W listopadzie uruchomiona zostanie sonda internetowa, w której będzie można zagłosować na którąś z ośmiu propozycji. Zachęcamy do oddawania głosów na "królewską grę"

Czytaj więcej: TWG 2017 - The World Games, Wrocław 2017

Oskar Wieczorek Mistrzem Międzynarodowym

Informujemy, że na 84 Kongresie FIDE w Tallinie Wrocławianinowi Oskarowi Wieczorkowi został nadany tytuł Mistrza Międzynarodowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wydarzenie - Promocja książki Moniki i Krzysztofa Krupy !

Zapraszamy serdecznie w imieniu naszych przyjaciół Moniki i Krzysztof Krupy na promocję ich książki „Szachy. Królestwo geniuszu i fantazji„.

To historyczne wydarzenie odbędzie się w Klubie Szachowym Polonia Wrocław w najbliższą sobotę o godz. 16, podczas przedostatniej rundy III Memoriału Krystyny Hołuj-Radzikowskiej.

Dominik Kulaś

Forum najnowsze posty

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław