Aktualności

1 i 2 Liga Seniorów

Rozpoczęły się Drużymowe Mistrzostwa Polski- 1 i 2 Liga 2020. W pierwszej lidze rozgrywanej w Ustroniu nasze województwo reprezentuje Biały Król Wisznia Mała. W pierwszej kolejce "Wiszniacy" pokonali 4-2 OTSz Ostrów Wielkopolski. Aż 7 dolnośląskich drużyn stawiło się w Poroninie na rozgrywkach II ligi. Są to WKS Kopernik, VOTUM S.A Polonia Wrocław, KSz Miedź II Legnica , Biały Król Wisznia Mała II, GLKS Goniec Żarów, UKS EL-TUR SP3 Bogatynia oraz UKS GIECEK Radków. Od zwycięstwa rozgrywki zaczęli Kopernik, Polonia oraz Bogatynia. Rundy w obu ligach codziennie o godzinie 15. Serwisy turniejowe:

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych Wrocław 2020 - medale dolnoślązaków!

We Wrocławiu w dniach 25-30 sierpnia odbywają się MPJ BiS. W pierwszej części rozgrywek zagrały grupy do lat 14,16 i 18. Zawodnicy z Dolnego Śląska zdobyli medale w szachach błyskawicznych:

w grupie do lat 18 - złoto zdobyła Aleksandra Czarniecka,

w grupie do lat 16 - złoto zdobył Tymon Ochędzan,

w grupie do lat 14 - brąz zdobyła Wiktoria Janikowska.

W drugiej części Mistrzostw o medale walczyli młodsi zawodnicy w grupach do lat 8,10 i 12. Zawodnicy z Dolnego Śląska zdobyli medale:

Wiktoria Śmietańska w kategorii do lat 10, ponownie zdominowała rozgrywki, zdobywając dwa złote medale: w szachach szybkich z wynikiem 10/11, a w szachach błyskawicznych 13/13!

Michalina Popczyńska w kategorii do lat 8, zdobyła złoto w szachach szybkich (10,5/11) oraz srebro w szachach błyskawicznych (11,5/13)!

Wojciech Pelczarski zdobył srebro w kategorii do lat 8 w szachach szybkich (9/11).

Aleksandra Zielińska zdobyła brąz w kategorii do lat 12 w szachach szybkich (8/11).

Gratulacje!

Strona Mistrzostw: mpjbis.dzszach.pl

Ekstraliga Szachowa

Już dzisiaj w Krakowie rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Polski- Ekstraliga Seniorów. W turnieju wystąpią 3 dolnośląskie kluby: Wieża Pęgów, VOTUM SA Polonia Wrocław oraz KSZ Miedź Legnica.

Pierwsza runda o godzinie 15, a turniej potrwa do 3.09 . Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Wszelkie informacje na stronie: https://ekstraliga2020.pzszach.pl/

Internetowa Olimpiada Szachowa

W miejsce przełożonej na przyszły rok z uwagi na epidemię tradycyjnej Olimpiady Międzynarodowa Federacja Szachowa zoorganizowała drużynowe rozgrywki w internecie. Mecze rozgrywane są na 6 szachownicach, 2 mężczyzn, 2 kobiety, junior i juniorka. Polska rywalizowała w grupie D zajmując w niej 3 miejsce i uzyskując awans do fazy pucharowej! Zostaliśmy wyprzedzeni przez Stany Zjednoczone oraz Grecję i w barażowym meczu o ćwierćfinał spotkamy się w czwartek z Bułgarią. Nasze województwo reprezentują: Mateusz Bartel, Jolanta Zawadzka, Iweta Rajlich, Szymon Gumularz (wszyscy Polonia Wrocław) oraz w innych drużynach: Pentala Harikrishna (Indie, Polonia Wrocław), Kiril Shevchenko (Ukraina, Miedź Legnica), Dimitrios Mastrovasilis (Grecja, Polonia Wrocław). Wyniki: http://chess-results.com/tnr532615.aspx?lan=3

Wznowienie IV ligi wałbrzyskiej!

Po konsultacji z klubami zarząd DZSzach na obradach z dnia 23.07 podjął następującą decyzję:

IV Liga Wałbrzyska jest wznowiona.
Nowy terminarz:
06.09.2020 - rundy 12-13
13.09.2020 - rundy 14-15
Rundy 12-15 można rozegrać wcześniej awansem lub po terminie do 04.10.2020 r.
Zmianę terminu należy zgłosić sędziemu do 23.08.2020.
W przypadku rezygnacji z dalszych rozgrywek klub nie ponosi z tego powodu konsekwencji finansowych i punktowych (kary za walkowery). Rezygnację także należy zgłosić wcześniej sędziemu.

Wrocław Open 2020 - przedłużony termin zgłoszeń

Zapraszamy do udziału w turniejach Wrocław Open 2020.
Informujemy, że wciąż pozostają wolne miejsca, w związku z czym termin zgłoszeń został przedłużony do 27.07.2020.