Finał Dolnośląskiej Ligi Szachowej!

Dolny Śląsk 2014-03-16 | 3liga.dzszach.pl
11 runda

Uczniowski Klub Sportowy GIECEK  Radków zwycięzcą III Dolnośląskiej Ligi Szachowej! W rozegranej w Żarowie 11 rundzie w meczu na szczycie Giecek-Hetman padł remis, który dał Radkowianom zwycięstwo w lidze i awans do rozgrywek wyższego szczebla. Gratulujemy!

Zdjęcie: Zwycięzcy odbieraja trofea (autor: Klub Szachowy Goniec Żarów - Artur Adamek).

Zespół GIECKA przez cały sezon prezentował wysoką formę i zanotował tylko jedną porażkę w II rundzie z MUKS MDK Fabryczna Wrocław. Tryumfator występował w składzie: SIEMBAB Bartosz, ŁASZEWICZ Paweł, MACHLOWSKI Sławomir, GROMCZAK Dariusz, SZYDEŁKO Marcin, PYKA Roman, SZYDEŁKO Kazimierz.

Ligę opuszczają: LZS MEWA Goliszów, GLKS Goniec Żarów, KSz Polanica Zdrój.

Galeria zdjęć Facebook

Przystąpiliśmy do meczu ostatniej rundy bez naszego najlepszego zawodnika Bartka Siembaba, który bardzo rozchorował się tuż przed ostatnią rundą - relacjonuje kierownik GIECKA Kazimierz Szydełko

Czytaj więcej: Finał Dolnośląskiej Ligi Szachowej!

10 runda Dolnośląskiej Ligi Szachowej - 02.03.2014r.

Dolny Śląsk 2014-03-02 | 3liga.dzszach.pl
10 runda

Zwycięstwo Giecka Radków i porażki wałbrzyskiego WOK-u i MUKS-u MDK Śródmieście Wrocław w 10 rundzie spowodowały, iż znamy jedno z najważniejszych rozstrzygnięć naszej ligi: awans do II ligi uzyskali Radkowianie!. Zespól Giecka co prawda ma tylko 2 punkty przewagi nad Hetmanem, z którym zmierzy się w ostatniej rundzie, ale wrocławianie nie mogą awansować, gdyż mają już drużynę na wyższym szczeblu rozgrywek.

Gratulujemy!

Natomiast mecz na szczycie tej rundy komentuje Krzysztof Puszczewicz:

Czytaj więcej: 10 runda Dolnośląskiej Ligi Szachowej - 02.03.2014r.

9 runda Dolnośląskiej Ligi Szachowej - 16.02.2014r.

Dolny Śląsk 2014-02-02 | 3liga.dzszach.pl
9 runda

Mecz WOK-u Wałbrzych z Gieckiem Radków był meczem na szczycie. Wygrali goście: 1,5 - 3,5! Czy było to zwycięstwo dające zwycięstwo w lidze? Mimo że oba zespoły mają jeszcze trudnych przeciwników przed sobą, Giecek może pomału rezerwować hotel na II-ligowy zjazd, ale nie może wpłacać zaliczki, gdyż podrażniony Hetman pokonał WKSz Wołów 4-1, a MUKS MDK Śródmieście na wyjeździe Mewę Goliszów 3-2!

Kazimierz Szydełko relacjonuje przebieg meczu w Wałbrzychu:

Czytaj więcej: 9 runda Dolnośląskiej Ligi Szachowej - 16.02.2014r.

8 runda Dolnośląskiej Ligii Szachowej - 02.02.2014r.

Dolny Śląsk 2014-02-02 | 3liga.dzszach.pl
8 runda

Specyfiką Dolnośląskiej Ligii szachowej są rundy z meczami na szczycie przeplatane rundami niespodzianek. Takiej spodziewaliśmy się w Wołowie, gdzie WKSz podejmował lidera - wałbrzyski WOK. Gospodarze nie byli bez szans, ale gości poprowadził będący na fali Paweł Kowalczyk, który własnie przekroczył 2200 ELO. Wynik 2-3 i WOK umocnił się na pozycji lidera.

W Żarowie natomiast sensacja! Goniec ograł WKSz Hetmana!. Zobaczmy mecz z pozycji szefów drużyn:

Czytaj więcej: 8 runda Dolnośląskiej Ligii Szachowej - 02.02.2014r.

7 runda Dolnośląskiej Ligi Szachowej - 19.01.2013r.

Dolny Śląsk 2014-01-19 | 3liga.dzszach.pl
7 runda

Jednak nie obyło się bez niespodzianek! Drużyna MUKS MDK Śródmieście została pokonana przez swojego imiennika z Fabrycznej! W drużynie Śródmieścia w dużej mierze wystąpili zastępcy. Jak widać trudy ligi dają się we znaki i o sukcesie w zmaganiach może zdecydować "ławka rezerwowych".

W najciekawszym pojedynku WKSz Wołów przy własnych szachownicach uległ Gieckowi Radków. Tym samym drużyna wołowska bardzo skomplikowała sobie sytuację w drodze do pierwszego miejsca.

Zdjęcie: przed meczem MGLKS Parnas Oława - UKS Debiut Przedwojów (fot. Debiut Przedwojów)

A na pozycję lidera powrócił WOK Wałbrzych...

Komentarze kierowników drużyn, zawodników i trenerów:

Czytaj więcej: 7 runda Dolnośląskiej Ligi Szachowej - 19.01.2013r.

6 runda DOLNOŚLĄSKIEJ LIGII SZACHOWEJ - 12.01.2014r. - dokończenie.

Dolny Śląsk 2014-01-05 | 3liga.dzszach.pl
6 runda - dokończenie

Ostatni mecz i hit szóstej rundy Dolnośląskiej Ligii pomiędzy MUKS MDK Śródmieście a Hetmanem po zaciętej walce zakończył się remisem 2,5-2,5. Mimo iż formalnie gospodarzem był MUKS mecz został rozegrany w Hetmanie.

Relację ze spotkania przedstawił Krzysztof Puszczewicz (zawodnik Hetmana i autor serii e-book'ów o olimpiadach szachowych): 

Czytaj więcej: 6 runda DOLNOŚLĄSKIEJ LIGII SZACHOWEJ - 12.01.2014r. - dokończenie.

6 runda DOLNOŚLĄSKIEJ LIGII SZACHOWEJ - 2014-01-05

Dolny Śląsk 2014-01-05 | 3liga.dzszach.pl
6 runda

Szósta runda Dolnośląskiej Ligii obywa się w kliku odsłonach. W sobotę (04.01) w Radkowie zmierzyły się UKS GIECEK Radków - LZS MEWA Goliszów. Zwyciężyli gospodarze - 3-2. Kazimierz Szydełko relacjonuje: Mecz był emocjonujący i obfitował na wszystkich szachownicach napięciem do końca, który zakończył się po 5 godzinach. Zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz nie będzie należał do łatwych. Goście z Goliszowa przyjechali w silnym składzie i wiedzieliśmy, że aby wygrać musimy być skoncentrowani na wszystkich 5 szachownicach. Drużyna gości wystąpiła wzmocniona na pierwszej szachownicy po raz pierwszy grającym w tym sezonie Dariuszem Przewoźnikiem i miała chyba najsilniejszy skład od początku sezonu. W składzie gości było trzech kandydatów na mistrza. Spotkanie nie zaczęło się dla nas
dobrze, bo Sławek Machlowski w lepszej partii podstawił figurę i po chwili poddał partię. Na szczęście była to jedyna porażka naszego zawodnika. Później wyszliśmy na prowadzenie po dwóch zasłużonych zwycięstwach na 2 i 5
szachownicy. Duże emocje były na 1 i 4 szachownicy, ale ostatecznie obie partie zakończyły się remisowymi pozycjami.

Coraz popularniejsze są fotorelacje z potyczek przy szachownicach - oto mecze: Debiut-Fabryczna oraz Pogoń - Parnas.

Zdjęcie: Jedna z niewielu pań grających w Lidze Dolnośląskiej - Emilia Kmiecik w zwycięskiej partii. (fot. UKS Debiut Przedwojów) 

Pozostałe mecze w niedzielę:

Czytaj więcej: 6 runda DOLNOŚLĄSKIEJ LIGII SZACHOWEJ - 2014-01-05

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław