III Dolnośląska Liga Szachowa VII runda - Kolejne zwycięstwo Pogoni

Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

W VII rundzie Dolnośląskiej Ligii Szachowej pewną niespodzianką jest porażka Norberta Grzesika z Pogoni Oleśnica. Co ciekawe porażka ta spowodowała, że w meczu Pogoni ze Skoczkiem był remis 1:1. Lider jednak zachował zimną krew i wygrał.
Pogoń ma trzy punkty przewagi nad wrocławskim Kopernikiem

Czytaj więcej: III Dolnośląska Liga Szachowa VII runda - Kolejne zwycięstwo Pogoni

III Dolnośląska Liga Szachowa VI runda - Pogoń nie zwalnia tempa!

Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

W VI rundzie Dolnosląskiej Ligii Szachowej Pogoń Oleśnica powiększa przewagę  nad rywalami, bowiem przy przewidywanym zwycięstwie nad drużyną z Wołowa, WKS Kopernik stracił punkt remisując z WKSz Hetmanem.

Pan Artur Paprocki relacjonuje przebieg meczu: Do Wołowa wybraliśmy się po punkty z nastawieniem aby jak najmniej ich stracić. Pierwszy punkt dla "Pogoni" uzyskał pan Mirek Krosny, nastęnie w ładnym stylu ze swoim przeciwnikiem uporał się Norbert Grzesik. Potem były dwa remisy na pierwszej i ostatniej szachownicy

Czytaj więcej: III Dolnośląska Liga Szachowa VI runda - Pogoń nie zwalnia tempa!

III Dolnośląska Liga Szachowa V runda - Pogoń liderem!


Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

W zaległych meczach piątej rundy padły wyniki: Pogoń Oleśnica - WKS Kopernik Wrocław 3-2, Giecek Radków - WKSz Wołów 3,5 - 1,5. Tym samym Oleśniczanie objęli przodownictwo w tabeli.

Pan Artur Paprocki relacjonuje przebieg meczu w Oleśnicy: Goście przyjechali do nas bez jednego zawodnika, więc na starcie prowadziliśmy 1-0, co napawało sporym optymizmem. Jednak po kilku godzinach gry okazało się, że wrocławianie przyjechali do Oleśnicy aby walczyć o zwycięstwo. Nieoczekiwanie swoje pojedynki przegrali weterani "Pogoni", panowie M. Krosny i R. Skrobek.

Czytaj więcej: III Dolnośląska Liga Szachowa V runda - Pogoń liderem!

III Dolnośląska Liga Szachowa V runda - 11.01.2015


Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

W niedzielę odbyły się kolejne spotkania ligi dolnośląskiej. Najbardziej wyrównanego meczu należało spodziewać się w parze Debiut Przedwojów - Polonia Wrocław. I rzeczywiście gospodarze po zaciętym spotkaniu wygrali 3-2.

Z takimi "potęgami" szachowymi jak Polonia, Hetman czy Śródmieście Wrocław łatwiej gra się u siebie niż w ich siedzibach. W tym roku mamy wyrównaną drużynę bez słabych punktów. Mecz z Polonią nie zaczął się najlepiej, pozycje na szachownicach na początku były raczej lepsze u gości, ale stopniowo się to zmieniało i udało nam się doprowadzić do korzystnego dla nas rezultatu 3-2. Do tej pory przegraliśmy jeden mecz z Kopernikiem, tracimy dwa punkty do liderów. Do końca ligi jeszcze 6 spotkań, oceniam, że wszystko jest możliwe, duch w drużynie jest, myślę ze sprawimy jeszcze kilka niespodzianek - komentuje Wiesław Lipień.

Czytaj więcej: III Dolnośląska Liga Szachowa V runda - 11.01.2015

Dolnośląska Liga Szachowa - IV runda - 14.12.2014


Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

Zdjęcie: MGKLSZ Parnas Oława - WKSz Wołów (fotorelacja)

Za nami IV runda ligi szachowej, po której już możemy pokusić się o pierwsze przymiarki do kandydatów do awansu i spadku.

W czołówce drużyny WKS Kopernik i MKS Pogoń Oleśnica z kompletem punktów oraz wrocławska Polonia. I tylko Oleśniczanie w tej grupie grają ubiegłorocznym składem. Czy sukcesy pozostałych zespołów czołówki, złożonych na potrzeby III ligi,  tkwią w ich nieprzewidywalności?

W dole tabeli bez punktów, co zaskakujące, drużyny Fabrycznej Wrocław i Wiszni Małej, które w poprzednim sezonie nie notowały tak słabych wyników.

Dziś chyba najbardziej zaskakujący wynik padł we wrocławskim Śródmieściu, które grając w wyłącznie juniorskim składzie, nie dało rady zawodnikom z Oleśnicy. Na uwagę zasługuje fakt, iż wśród zawodników MUKS-u wystąpiły aż trzy dziewczyny!

Komentarze do rundy poniżej.

Czytaj więcej: Dolnośląska Liga Szachowa - IV runda - 14.12.2014

Dolnośląska Liga Szachowa - III runda - 23.11.2014


Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

Przed nami III runda ligi dolnośląskiej. Po dwóch rundach z kompletem punktów drużyny WKS Kopernik, UKS GIECEK Radków, MKS Pogoń Oleśnica. Szansę do dołączenia do liderów ma Parnas Oławy, po rozegraniu zaległego meczu ze Śródmieściem Wrocław.

I właśnie mecz MGLKS Parnas z WKS Kopernik zapowiada się jako najciekawszy pojedynek rundy.

 

III Dolnośląska Liga Szachowa - uzupełnienie składu

Po konsultacjach w ramach Prezydium Zarządu wolne miejsce w III DLS powstałe na skutek rezygnacji drużyny z Żarowa przypadło drużynie KSz Polonii Wrocław.

Chęci gry w III DLS nie zgłosiła żadna drużyna z Ligi Wałbrzyskiej, natomiast swój akces do III DLS zgłosiły:

  • - MKS Rokita Brzeg Dln (12 miejsce w IV lidze wrocławskiej+podwrocławskiej 2013/2014)
  • - Wieża Pęgów (nie uczestniczyli ani w IV ani w III lidze)
  • - KSz Polanica Zdrój (ostatnie, 12 miejsce w III DLS 2013/2014)
  • - KSz Polonia Wrocław (7 miejsce w IV lidze wrocławskiej+podwrocławskiej 2013/2014)
  • - drużyna Pawła Kowalczyka, bez przynależności klubowej

Dominik Kulaś

Prezes DZSzach

III Dolnośląska Liga Szachowa - wolne miejsce w rozgrywkach

W związku z rezygnacją GLKS Goniec Żarów z rozgrywek w III Dolnośląskiej Ligi Szachowej, jeszcze przed pierwszą rundą rozgrywek, pozostaje wolne jedno miejsce w rozgrywkach.

Kluby, które byłyby chętne do uczestnictwa w III Lidze prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres elektroniczny biura DZSzach (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w terminie do środy 22.10.2014. W przypadku zgłoszeń od większej liczby klubów, pierwszeństwo będą miały kluby uczestniczące w IV Lidze w sezonie poprzednim i zajęły w tych rozgrywkach wyższe miejsce.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław