Ostatnia runda 3 Ligi Seniorów

Tradycyjnie i zgodnie z ustaleniami zebrania kapitanów ostatnią rundę Ligi Dolnośląskiej Seniorów rozegramy wszyscy w jednym miejscu. Odbędzie się ona 7 kwietnia. Do końca stycznia zapraszam kluby zainteresowane organizacją do kontaktu i zgłoszenia swoich kandydatur. Szczegółowych informacji udzielam osobiście: Łukasz Butkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 501153845.  

DLS- partia IV rundy

Życząc Wszystkim sympatykom 3 ligi i szachów na Dolnym Śląsku Wesołych Świąt przedstawiam partię IV rundy DLS. Tym razem wyróżniony zostaje pojedynek Waldemara Maciejewskiego z Eugeniuszem Murawskim. Nie pozbawiony błędów, ale bardzo ciekawy pojedynek w wariancie Najdorfa z obustronnymi roszadami. W końcowych fragmentach partii Pan Eugeniusz udowodnił, że para gońców w walce przeciwko wieży i skoczkowi zupełnie nie stoi na straconej pozycji i często jest wystarczającą rekompensatą za jakość :) 

 

 

Ciekawa partia z IV ligi

Jak zobaczymy, również w IV lidze rozgrywane są partie warte umieszczenia na stronie. Partię przeanalizowali grający czarnymi Mateusz Baran z trenerem IM Jakubem Żeberskim. Dziękuje za podesłanie i zachęcam do tego samego zawodników z 3 ligi :)

 

 

DLS- partia 3 rundy

Pojedynek Filipa Zombirta i Edwarda Helaszka z pouczająca wieżówką o zmiennym przebiegu przedstawiam jako partię 3 rundy. Zapraszam do obejrzenia i przesyłania swoich propozycji partii do zamieszczenia w kolejnych rundach!

Partia 2 rundy- 3 liga

Ligi Dolnośląskie Seniorów- ważne informacje

Decyzją zarządu Dolnośląskiego Związku Szachowego z dnia 04.11.2018 : 

1) Ze względu na kolizje terminu z odbywającym się we Wrocławiu Festiwalem Szachów Kobiecych 
termin V rundy III ligi zostaje zmieniony na 3.03.2019.
Kluby mogą oczywiście rozegrać tę kolejkę awansem, np. w pierwotnie zaplanowanym terminie.
Jednocześnie zachęcamy wszystkie zawodniczki do udziału w turnieju szachów szybkich w ramach Festiwalu Szachów Kobiecych

2) Zmieniono termin 10 i 11 rundy IV ligi wrocławsko-podwrocławskiej  z 10.02.19 (koniec ferii) na 17.02.19

3) Ustalono nagrody w III Lidze Dolnośląskiej. W klasyfikacji drużynowej I-1000 II-750 III-500. Pieniądze te są do wykorzystania na opłaty w Dolnośląskim Związku Szachowym, na udział w organizowanych przez nas turniejach ( Polanica, Ligi Wojewódzkie, Mistrzostwa Dolnego Śląska) lub na start w II Lidze Seniorów(mile widziane :)). 
 Dodatkowo, najwyżej sklasyfikowana drużyna III ligi która zdecyduje się na start w II Lidze Seniorów, otrzyma dofinansowanie w wysokości 750zł do udziału w rozgrywkach. Nagroda ta może się łączyć z nagrodą za miejsce na podium. Nie dotyczy jednak klubów, mających już swój zespół w II lidze. Jednocześnie zwracamy uwagę, że z uwagi na zmniejszenie liczby klubów w Dolnośląskim Związku Szachowym, awans do II ligi uzyska w tym roku prawdopodobnie tylko jedna drużyna z DLS. 
 
Wiceprezes do spraw sportowych 
Łukasz Butkiewicz  

DLS- partia I rundy

W pierwszej rundzie wyróżniam juniorskie starcie Radosława Dytmana z Polonii Wrocław i Aleksandra Wilka z Debiutu Przedwojów. Partia nie pozbawiona błędów, ale odważna gra obu zawodników zapewniła ciekawy przegieb pojedynku . Przy okazji zachęcam do wysyłania swoich propozycji na partię 2 rundy :) 

Dolnośląskie Ligi Seniorów- dodatkowe informacje

Tak jak w ubiegłym sezonie- jedna partia w każdej kolejce III Ligi będzie przeze mnie skomentowana. Propozycje ciekawych partii proszę wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wstępny komentarz mile widziany :) 
Drużyny IV ligi wrocławsko-podwrocławskiej prosimy o zgłoszenie składów do 22.10. Przyjmuje je śędzia zawodów- Artur Adamek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Facebook

Logowanie