DLS-partia X rundy

Podczas ostatniego zjazdu DLS Robert Kossobudzki namawiał mnie do skomentowania jego partii z 10 rundy przeciwko Maciejowi Świcarzowi. Po jej obejrzeniu nie miałem wątpliwości co do słuszności tego wyboru. Emocji niemniej niż w ostatnim hicie LM pomiędzy Manchesterem City a Tottenhamem :)

UKS SP 3 w Bogatyni wygrywa Ligę Dolnośląską!

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją

Zakończył się sezon w III Lidze Dolnośląskiej Seniorów. Ostatnią rundę rozegrano w Studiu na Grobli we Wrocławiu. Ze świetnym wynikiem 20 pkt wygrywa zespół z Bogatyni i uzyskuje awans do II Ligi! Wczoraj w decydującym meczu pokonuję trzecią ostatecznie w tabeli Polonię Wrocław 3-2. Podstawowy skład zespołu z przygranicznej miejscowości stanowili: Piotr Goluch, Tomasz Jankowiak, Piotr Jankowiak, Szymon Dryja oraz Aleksandra Czarniecka. Na drugim stopniu podium Wieża Pęgów, która wczoraj w ostatnim meczu pokonała Goniec Żarów 3-2 i do końca naciskała na Bogatynię. Spadkowie miejsca zajmują zespoły z Oleśnicy, Przedwojowa i Kudowy, choć ostateczne rozstrzygnięcia w tym temacie zapadną dopiero po wrześniowej II Lidze. Zakończyły się również rozgrywki w IV ligach. Awans uzyskała KS Polanica Zdrój w Lidze Wałbrzyskiej oraz MGLSK Parnas Oława w Lidze Wrocławsko-Podwrocławskiej. 

 

DLS-partia V rundy (zaległej)

W zaległej 5 rundzie najciekawiej zapowiadały się derby powiatu trzebnickiego między Pęgowem a Wisznią. Z dwóch naprawdę ciekawych partii w tym meczu (Kowalczyk-Szczepaniak i Pietraszko-Helaszek) wybieram tą drugą. Niestandartowy debiut oraz obosieczna pozycja sprawiły, że nudzić się nie można od samego początku do końca rozgrywki 

 

DLS-partia IX rundy

W IX rundzie wyróżniamy partię Franciszka Serneckiego z Piotrem Goluchem. Obaj zawodnicy postawili w niej na atak i w bardzo ciekawej pozycji z obustronnymi roszadami wynik równie dobrze mógł być odwrotny. Analiza wspólna, grającego czarnymi Piotrka oraz moja 

 

Zakończenie DLS w Studio "Na Grobli"- uwaga zmiana!

Ostatnia runda III Ligi Seniorów odbędzie się 7 kwietnia. Tradycyjnie wszyscy zagramy w jednym miejscu. Z przyczyn od nas niezależnych rozegranie rundy w Pasażu Grunwaldzkim okazuje się niestety niemożliwe. W związku z tym spotkamy się w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego Studio "Na Grobli"ul. Na Grobli 30, 50-421 Wrocław. Poza nagrodami drużynowymi uchwalonymi na listopadowym zebraniu zarządu zostaną rozdane również wyróżnienia indywidualne. Zwycięzca każdej z szachownic otrzyma nagrodę w wysokości 100zł. Kryterium ustalania miejsc analogiczne jak w II lidze tzn: 

7.2. Zawodnik jest klasyfikowany na najniższej z szachownic na których wystąpił. Kolejność miejsc na szachownicach ustala się według następujących kryteriów:7.2.1. Liczba zdobytych punktów, 7.2.2. Wynik procentowy, 7.2.3. Wynik rankingowy FIDE (Rp), 7.2.4. Miejsce drużyny

Szczegółówych informacji o ostatniej rundzie udziela sędzie rozgrywek- Aleksander Sokólski 

DLS-partia VIII rundy

W VIII rundzie przedstawiam partię Michała Dzikowskiego z Robertem Kossobudzkim. O jej wyborze zdecydował poziom emocji, zwrotów akcji i niezwykle trudna i pouczająca końcówka. Obie strony nie ustrzegły się błędów, ale w tak skomplikowanych pozycjach robią je nawet arcymistrzowie :) 

 

DLS-partia VII rundy

Rzadko kiedy w tym miejscu pojawiają się partie zakończone remisem. Tym razem jednak Tomek Jankowiak i Filip Dowgird stworzyli naprawdę ciekawe widowisko stojące na wysokim poziomie. W niezwykle skomplikowanej pozycji obaj wystrzegli sie znaczacych bledow, stad pojedynek zakonczył się podziałem punktów. Warianty przedstawione w komentarzach az roja sie od poswiecen i gry na nierownym materiale :) 

 

 

DLS-partia VI rundy

W szóstej rundzie DLS najważniejszymi meczami dla układu górnej części tabeli były starcia Polonii Fabryczna z Pęgowem i Hetmana z Wisznią. W tym drugim pojedynku przy 4 remisach o zwycięstwie zadecydowała partia Filipa Zombirta z Maciejem Stelmaszukiem. Stała się więc naturalnym kandydatem do wyróżnienia, zwłaszcza że mający czarne bierki szachista Białego Króla rozegrał naprawdę świetne zawody. 

Facebook

Logowanie