Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików, Wrocław 17-19.09.2021

Serwisy turniejowe:

Chłopcy

Dziewczynki

Komunikat:

MISTRZOSTWA MAKROREGIONALNE MŁODZIKÓW (8-10 lat)
W SZACHACH
Wrocław, 17-19.09.2021


  1. Organizator zawodów:

Dolnośląski Związek Szachowy

  1. Cel zawodów:
  • Wyłonienie zwycięzców i zawodników punktujących w MMM
  • Popularyzacja i podnoszenie poziomu sportowego wśród dzieci i młodzieży
  • Umożliwienie zawodnikom zdobywania wyższych kategorii szachowych
  1. Termin i miejsce:

17-19.09.2021

Klub Sportowy AZS Wratislavia
Wrocław, ul. Na Grobli 30-32  https://g.page/azswratislavia?share

  1. Warunki uczestnictwa:

W MMM mogą brać udział zawodnicy z roczników 2011-2013, posiadający licencję zawodniczą PZSzach, reprezentujący województwo lubuskie lub dolnośląskie spełniający warunki zawarte w wytycznych zamieszczonych na stronie: https://ssm.insp.waw.pl/file/1529

Do turnieju nie ma wpisowego.

Zgłoszenia do turnieju do dnia 15.09.2021 na adres:   michal.dzikowski@dzszach.pl

  1. System rozgrywek i przepisy turniejowe:

Zawody będą rozgrywane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Szachowego.

Tempo gry - 30' + 30” na partię dla zawodnika.

W mistrzostwach obowiązują aktualne przepisy gry FIDE.

Zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.

W zawodach obowiązuje zakaz obowiązuje zakaz zgadzania się na remis przed wykonaniem 30. posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką.

  1. Zakwaterowanie i wyżywienie:

Zakwaterowanie we własnym zakresie. Jednodaniowy obiad w cenie 25 zł w sobotę 18.09.2021

  1. Program zawodów:

piątek, 17.09.2021

od godz. 14:00 – potwierdzenie uczestnictwa

15:00 – otwarcie zawodów i I runda

17:00 – II runda

sobota, 18.09.2021

09:00 – III runda

11:00 - IV runda

13:00 - 14:00 - obiad

15:00 - V runda

niedziela, 19.09.2021

09:00 - VI runda

11:00 - VII runda

  1. 13:00 - zakończenie
  1. Nagrody:

Puchary za miejsca 1-3 oraz dyplomy i nagrody rzeczowe za miejsca 1-6 w każdej grupie turniejowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy.

  1. Postanowienia końcowe:

Zawodnicy startujący w turnieju przebywają pod opieką opiekunów przez cały czas trwania zawodów.

Za stan zdrowia i ubezpieczenie zawodników odpowiadają kluby i jednostki delegujące.

Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora.

                                                                                                          Sekretarz DZSzach

                                                                                                          Piotr Klukiewicz

Sebnitz 2021

Podtrzymując wieloletnią współpracę z Sebnitz, w tym roku również będziemy mogli pojechac do Niemiec na Otwarte Mistrzostwa do lat 8. Prawo do bezpłatnego startu w tych zawodach otrzymają najlepsi Dolnoślązacy (1 chłopiec i 1 dziewczynka) z następujących turniejów:

- Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 8 - Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka,

- Mistrzostwa Polski do lat 8 w Poroninie,

- Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych w Rzeszowie.

 

Będzie można również wziąć udział w tym turnieju na koszt własny - w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

A tymczasem ekipa z Sebnitz od jutra będzie brała udział w 35 Memoriale Mistrza Czesława Błaszczaka - zachęcamy do śledzenia rozgrywek: blaszczak.muks-srodmiescie.pl 

 

 

Wiceprezes ds.młodzieżowych DZSzach

Michał Dzikowski

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Uniejów 18-25 VII 2021

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Łódzką Federację Sportu

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2021 w szachach

(Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14)

odbędzie się w dniach 18-25 lipca w Uniejowie, woj. łódzkie.

 

Komunikat Organizacyjny zamieścimy po jego opublikowaniu przez Łódzką Federację Sportu.

 

*Komunikat ze strony PZSzach

II liga juniorów Sypniewo 2020

II liga juniorów odbywa się w tym roku w Sypniewie w dniach 23-30.10.2020.

W rozgrywkach startują dolnośląskie kluby:

KSz Miedź Legnica,

MDK Fabryczna Polonia Wrocław,

UKS Giecek Radków,

MGLKS Parnas Oława.

Wysokie 4 miejsce w rozgrywkach II ligi juniorów zajęła MDK Fabryczna Polonia Wrocław!

10 miejsce zajęła KSz Miedź Legnica, 14 miejsce UKS Giecek Radków, a 19 MGLKS Parnas Oława.

Wyniki -> http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_2166/results.html?l=pl 

Otwarte Mistrzostwa Niemiec do lat 8 - Sebnitz 2020 - 3 medale!!!

Wspaniale spisali się zawodnicy z Dolnego Śląska na Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz!

122271166 928208567702764 2342198359170568045 n

fot. Krzysztof Gibała

Złoto w klasysifakcji dziewcząt zdobyła: Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) uzyskując 6pkt z 9 partii!

Srebro w ogólnej klasyfikacji zdobył: Adam Gibała (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) uzyskując 7pkt z 9 partii!!!

Srebro w klasyfikacji dziewcząt zdobyła: Kaja Rządkowska (KSz Polonia Wrocław) uzyskując 5,5 pkt z 9 partii!

Bardzo blisko medalu był Wojciech Pelczarski (Hetman Wrocław), którego dopiero porażka w ostatniej rundzie zepchnęła z 1-go miejsca, na pechowe 4.

Ładnie zagrali również:

Remigiusz Trusewicz (Jelonka Jelenia Góra), który zdobywając 5pkt zajął 22 miejsce oraz

Zuzanna Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), która zajęła 12 miejsce wśród dziewcząt.

 

Nasza ekipa zdobyła więc połowę możliwych do zdobycia medali! :) 

 

Strona Mistrzostw wraz z wynikami: https://www.jugendschachbund-sachsen.de/iem-u8.html

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Puławy 2020 - dolnośląskie trzecie, Polonia Wrocław druga!

W zakończonej niedawno Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Puławy 2020 województwo Dolnośląskie zdobyło 3 miejsce w rywalizacji województw, a KSz Polonia Wrocław 2 miejsce w klasyfikacji klubów! Gratulacje!

(fot. Marta Wolska)

Reprezentantom Dolnego Śląska nie udało się jednak zdobyć żadnego medalu.

Reprezentacja Dolnego Śląska:

D 14: Jagoda Romejko (Jelonka Jelenia Góra), Wiktoria Janikowska (KSz Polonia Wrocław), Wiktoria Olszewska (UKS SP3 w Bogatyni)

D 12:  Julia Salamon (KSz Miedź Legnica), Zofia Kulczycka (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), Joanna Pietryk (UKS SP3 w Bogatyni), Aleksandra Zielińska (Jelonka Jelenia Góra), Maja Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), Paulina Prędkiewicz (MGLKS Parnas Oława), Tatiana Rybka (UKS GIECEK Radków), Laura Najdecka (KSz Polonia Wrocław)

C 14: Bartłomiej Róg (UKS Szach-Mat Przemków), Marek Madej (KSz Polonia Wrocław), Piotr Madajczak (KSz Polonia Wrocław), Michał Demski (KSz Polonia Wrocław), Piotr Kejna  (KSz Miedź Legnica), Adam Halhoul (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

C 12: Antoni Komendecki (KSz Miedź Legnica), Błażej Grot (KSz Polonia Wrocław), Michał Grzebieniowski (UKS Szach-Mat Przemków), Tymon Jaworski (KSz Polonia Wrocław), Kacper Karp (KSz Polonia Wrocław), Wojciech Nagły (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

Strona Olimpiady - https://oomlubelskie2020.pl 

 

 

II Liga Juniorów

II liga juniorów - termin 23-30 października 2020 r. w Sypniewie k./ Jastrowia.
 
W związku z napiętym kalendarzem imprez szachowych, proszę o kontakt drużyny zainteresowane wyjazdem na II ligę juniorów - po ustaleniu liczby zainteresowanych drużyn ustalimy w jaki sposób rozstrzygnąć awanse.
Termin zgłoszeń: 24.08.2020.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
/-/ Michał Dzikowski 
Wiceprezes DZSzach

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław