anderssen2017

Kadry juniorów

Komunikaty dotyczące Kadr Juniorów

17-27.07. Brzeg Dolny, zgrupowanie KWM i KWJ - informacje

Przypominam podstawowe informacje o zgrupowaniu kadry wojewódzkiej juniorów i młodzików, które odbędzie się w Brzegu Dolnym w dniach 17-27 lipca br.
Zgrupowanie zostanie przeprowadzone w kompleksie hotelowo-sportowym, w bardzo dobrych warunkach.

Dokładny adres ośrodka to:

Kompleks Hotelowo-Sportowy "Rokita"
Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Wilcza 8
56-120 Brzeg Dolny


Uczestnicy będą mogli korzystać z hali sportowej i krytego basenu.

Przyjazd uczestników 17.07.(wtorek) w godz.15-19. Pierwszy posiłek - kolacja o godz.19.
Wyjazd uczestników 27.07.(piątek) po godz.15.



Czytaj więcej: 17-27.07. Brzeg Dolny, zgrupowanie KWM i KWJ - informacje 

Regulamin powołań kadry wojewódzkiej młodzików na 2007 r.

1. Kadrę na dzień 01.01.2007 r. powołuje Trener Koordynator w porozumieniu z Przewodniczącym Komisji Młodzieżowej na podstawie Regulaminu Powołań opracowanego przez Komisję Młodzieżową DZSzach.

2. Liczebność KWM określają odpowiednie przepisy Ministerstwa Sportu (MS) i wytyczne Wojewódzkiej Federacji Sportu (WFS).

3. W skład kadry wchodzą w wszyscy finaliści MPJ do lat 12 i PP do lat 10 z wyłączeniem zawodników objętych programem szkoleniowym Kadry Narodowej i Akademii Szachowej.

4. Ewentualne wolne miejsca w kadrze przysługują zawodnikom  z grup C11 i D11, którzy zajęli najlepsze miejsca na Mistrzostwach Makroregionalnych w poprzednim roku, następnymi kryteriami są w kolejności obowiązywania: wynik procentowy na Mistrzostwach Makroregionalnych i ranking na 01 stycznia. Jeżeli z grup D11 i C11 nikt nie zakwalifikuje się do KWM, wtedy kolejni kadrowicze kwalifikują się z grup C9 lub D9 według analogicznych kryteriów

5. Zmiany w KWM mogą być przeprowadzane raz do roku w terminie do 31 sierpnia.

6. KWM opuszczają osoby, które do 30 czerwca:

- nie skorzystały z conajmniej jednej akcji szkoleniowej KWM (zgrupowanie KWM lub turniej) oraz nie wystartowały w przynajmniej 1 turnieju minimum 9 rundowym rozgrywanym tempem umożliwiającym zdobywanie kategorii centralnych lub rankingu ELO

lub

- w pierwszym półroczu nie wystartowały w przynajmniej w dwóch turniejach rozgrywanych na dystansie conajmniej 9 rund tempem umożliwiającym zdobywanie kategorii centralnych lub rankingu ELO.

7. Dofinansowanie kosztów szkolenia członków KWM odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi MS i WFS.

8. W ramach działalności szkoleniowej zostanie zorganizowane minimum jedno kilkunastodniowe obligatoryjne dla wszystkich kadrowiczów zgrupowanie. Udział w zgrupowaniu jest obowiązkowy a przeznaczony na to zgrupowanie limit dni nie może być wykorzystany w inny sposób.

9. Członkowie KWM, którzy zdobyli na aktualnych MPJ awans do następnych MPJ lub zajęli miejsca w 1 - 8 w swojej grupie turniejowej otrzymają do wykorzystania dodatkową pulę do 10 osobodni finansowanych ze środków KWM

10. Do KWM awans uzyskują medaliści MPJ w szachach szybkich P`30. 

11. Regulamin może ulec zmianie w przypadku zmian odpowiednich przepisów, wytycznych lub zaleceń Ministerstwa Sportu lub Wojewódzkiej Federacji Sportu.

12. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Przewodniczącego Komisji Młodzieżowej DZSzach. 

 

Poniżej propozycje kwalifikacji zawodników do KWM w przypadku przekroczenia limitu określonego przez WFS (MS). 

I. Jeżeli po dowolnym turnieju eliminacyjnych do MP liczba finalistów przekroczy liczbę miejsc przyznanych KWM , w takim przypadku pierwszeństwo w kwalifikacji do KWM mają zawodnicy z grup C11 i D11, którzy zajęli najlepsze miejsca na tym turnieju, następnymi kryteriami są w kolejności obowiązywania: wynik procentowy i ranking na 01 stycznia. Jeżeli z grup D11 i C11 nikt nie kwalifikuje się do KWM, wtedy kolejni kadrowicze kwalifikują się z grup C9 lub D9 według analogicznych kryteriów

II. Jeżeli liczba finalistów MP przekracza przyznaną przez MS ilość miejsc w KWM wtedy pierwszeństwo w kwalifikacji do KWM mają starsze roczniki (finaliści z grup C12, D12), następnie finaliści MP z młodszych roczników (C10, D10), którzy startowali w ubiegłorocznych MP. Następnymi kryteriami są w kolejności obowiązywania: wynik procentowy z turnieju dającego kwalifikację do MP i ranking na 01 stycznia.

Czytaj więcej: Regulamin powołań kadry wojewódzkiej młodzików na 2007 r.

Projekt regulaminu powołań kadry wojewódzkiej juniorów na 2007 r.

Projekt regulamin powołań kadry wojewódzkiej juniorów finansowanej przez MENiS na rok 2007 i na lata następne.

  1. Liczebność kadry określają przepisy MENiS i wytyczne WFS.
  2. Kadra składa się z juniorów młodszych (r.ur.1993-1994) oraz juniorów starszych (r.ur. 1989-1992) w proporcji zatwierdzonej przez WFS.
  3. W I półroczu (I-VI) do kadry wchodzą finaliści MPJ 16-18 i OOM w 2007 roku, którzy zajęli najwyższe  miejsca na MPJ w szachach szybkich w 2006 roku. Kolejnymi kryteriami są: wynik procentowy na MPJ P-30 i ranking zawodnika na 1.01.2007.
  4. W rezerwie kadry znajdują się pozostali finaliści OOM.
  5. Członkowie kadry w I półroczu mogą wykorzystać 18 dni szkoleniowych, a rezerwa kadry 9.
  6. W II półroczu (VII-XII) do kadry wchodzą zawodnicy, którzy zajęli najwyższe  miejsca na MPJ 16-18 i OOM w szachach klasycznych w 2007 roku. Kolejnymi kryteriami są: wynik procentowy na mistrzostwach i ranking zawodnika na 1.07.2007.
  7. Członkowie kadry w II półroczu mogą wykorzystać pozostałą ilość dni szkoleniowych (ok.25 dni szkoleniowych).

W przypadku pytań proszę o kontakt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dominik Kulaś 

Kadra juniorów 2005

KADRA WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKÓW:

DO KADRY WESZLI FINALIŚCI MP 10-12:
MPJ 11 - 12 lat
1 Barburzyńska Magdalena Hetman Wrocław 17.07 .1993 II
2 Dowgird Filip MUKS MDK W-W 20.50.1994 II
3 Lasota Wiktor MUKS MDK W-W 13.01.1994 II
4 Łaszewicz Magdalena Zjednoczeni Ścinawka 22.02. 1993 II
5 Mondrzycki Bartłomiej MUKS MDK W-W 5.06.1994 II
6 Rusak Nikola UKS Baszta Wałbrzych 18.03.1993 II+
7 Wieczorek Oskar KKS Polonia Wrocław 13.06.1994 I 1999 ELO
8 Zmarzły Aleksandra UKS Baszta Wałbrzych 12.07.1994 II
Puchar Polski 10 lat
9 Cheńska Karolina MUKS MDK W-W 2.10.1996 II
10 Dobrowolski Mateusz MUKS MDK W-W 3.05.1995 III
11 Dudzic Radomir MUKS MDK W-W7.01. 1995 III
12 Grochocińska Urszula MUKS MDK W-W 5.01.1996 III
13 Grześków Adrian UKS EL TUR Bogatynia 10.12.1995 II
14 Iwanow Anna MUKS MDK W-W 7.01.1995 I
15 Kopras Sandra MUKS MDK W-W 20.01.1995 III
16 Lachowicz Judyta MUKS MDK W-W 24.10.1996 II
17 Stankiewicz Paweł UKS Baszta Wałbrzych 6.03.1995 II
18 Starczewska Dominika UKS EL TUR Bogatynia 25.10.1995 II
19 Woźniak Bartosz KKS Polonia Wrocław 31.01.1996 II
20 Ziaja Wiktoria UKS EL TUR Bogatynia 24.04.1995 II
ORAZ OSOBY KTÓRE ZGROMADZIŁY NAJWIĘCEJ PUNKTÓW ZGODNIE Z ZATWIERDZONYM REGULAMINEM POWOŁYWANIA DO KADRY:
21.Malec Robert ASSZ Miedź Legnica(94) II
22.Łukasiewicz Aleksander MUKS MDK W-W (94) II
23.Szydełko Marcin (93) Zjednoczeni Ścinawka II
24.Korpalska Joanna (96) MUKS MDK W-W III
25 Kubica Michał (95) MUKS MDK W-W III

KADRA JUNIORÓW:

1.KOROŚCIEL ANETA MOK Glogow
2.HERMANOWICZ DOMINIKA ASSZ Miedz Legnica
3.GAŁAŻEWSKI TOMASZ EL TUR Bogatynia
4.NAWROT ELŻBIETA Polonia Wroclaw
5.PIGUŁA MAREK EL TUR Bogatynia
6.BEBEL ARKADIUSZ ASSZ Miedz Legnica
7.OGONOWSKA KATARZYNA EL TUR Bogatynia
8.SABUK PIOTR ASSZ Miedz Legnica
rez:
1.ZAWADZKA JOLANTA MUKS MDK Wroclaw
2.STOPA JACEK ASSZ Miedz Legnica
3.NAWROT ANNA Polonia Wroclaw
4.KUKŁA MACIEJ EL TUR Bogatynia

KADRA JUNIORÓW STARSZYCH:

1. Ewa Przezdziecka ASSZ Miedź Legnica
2. Michal Mazurkiewicz UKS EL-TUR Bogatynia
3. Robert Krzesaj MUKS MDK SR. Wrocław
rezerwowymi w kadrze są:
4. Paulina Łasut Zjednoczeni Scinawka
5. Mateusz Dubiński ASSZ Miedź Legnica

Forum najnowsze posty

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław