Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

Aktualności

II OOM w Sportach Umysłowych Dolny Śląsk 2013

http://www.olimpiadamlodziezy.pl/

Zawodników i opiekunów z Dolnego Śląska prosimy o zgłoszenie się do 28 lutego do Roberta Korpalskiego w celu ustalenia szczegółów startu w OOM w SU, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważna informacja dla sędziów – licencje FIDE

Zgodnie z decyzją FIDE od dnia 1 stycznia 2013 roku każdy arbiter, który sędziuje turnieje poddawane ocenie rankingowej FIDE (lub choćby składa w 2013 roku raport z turnieju granego w 2012 roku) powinien mieć opłaconąlicencję sędziowską FIDE, która wynosi od 20 do 300 Euro, w zależności od klasy sędziego i posiadanego tytułu (IA, FA, czy klasy krajowe). 

Każdy arbiter, nie tylko główny, wymieniony w sprawozdaniu turniejowym, musi mieć opłaconą licencję, bo inaczej turniej nie będzie podlegał ocenie rankingowej FIDE i normy wypełnione w turnieju nie będą brane pod uwagę.

Zgodnie z komunikatem Polskiego Związku Szachowego opłata powinna zostać wpłacona na konto PZSzach do 2 grudnia 2012 roku.

Więcej informacji – http://pzszach.pl/index.php?idm=4&idm2=216&id=1318

XIX Mistrzostwach Polski Domów Kultury i Placówek Wychowania Pozaszkolnego

 
W rozgrywanych w dniach 16-18.11.2012 w Bydgoszczy XIX Mistrzostwach Polski Domów Kultury i Placówek Wychowania Pozaszkolnego drużyna MDK Śródmieście Wrocław zdobyła tytuł Mistrza Polski. Gratulacje!
 
Zwycięska drużyna grała w składzie:
 
Michał Dzikowski (6,5/9)
Agnieszka Dmochowska (7,5/9)
Franciszek Sernecki (8/9 - I miejsce indywidualnie)
Judyta Lachowicz (9/9 - I miejsce indywidualnie)
Opiekun Krzysztof Krupa
 
Pełne wyniki - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_4669/final_standings_teams&9.html

Skład ekipy z Dolnego Śląska na wyjazd do Sebnitz 28.10-3.11.2012.

Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych w Żarowie 22-23.09.2012 wyłoniona została ostatnia para reprezentantów Dolnego Śląska do udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz 28.10-3.11.2012 - Weronika Szachniewicz (ASSz Miedź Legnica) i Wiktor Smyka (KSz Polonia Wrocław). Wcześniej w Mistrzostwach Polski do lat 8 w Szczyrku awans zdobyli Barbara Dadełło i Grzegorz Kraszewski (oboje KSz Polonia Wrocław), zaś z grupy Smerfów Memoriału Błaszczaka zakwalifikowali się: Jakub Dołharz (GLKS Goniec Żarów) i Hanna Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).

Okazało się jednak, że z wyjazdu zrezygnowała Barbara Dadełło, więc z powodu małej rywalizacji w tej grupie wiekowej wśród dziewcząt na Dolnym Śląsku w bieżącym roku, na zwolnione miejsce powołany został Cyprian Ziółkowski (KSz Polonia Wrocław), który był trzeci wśród chłopców z Dolnego Śląska do lat 8 zarówno w klasycznych MDŚJ w Żarowie, jak i w grupie Smerfów Memoriału Błaszczaka.

Nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie naszej ekipy - na miejsce Weroniki Szachniewicz, która w Żarowie zajęła dopiero 9 - przedostanie miejsce - wśród dziewcząt do lat 9, powołany został (na wniosek trenera ASSz Miedź Legnica Piotra Kowalaka) Michał Fiedorek (ASSz Miedź Legnica), który był trzeci wśród chłopców z Dolnego Śląska na Mistrzostwach Polski do lat 8 w Szczyrku.

Do Sebnitz pojedzie ostatecznie aż 5 chłopców i zaledwie 1 dziewczynka. Trenerem ekipy mianowany został Tomasz Motyl, zaś kierownictwo naszej reprezentacji zostało podzielone pomiędzy Pana Dołharza (sprawy organizacyjne) i Pana Smykę (kontakty z gospodarzami turnieju ze względu na znajomość języka niemieckiego). 

Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8

Aktualna lista startowa - Sebnitz 2012

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław