Aktualności

Życzenia Świąteczno - Noworoczne

 

Życzymy wszystkiego, co tworzy nastrój domowego ciepła – dużo wzajemnej serdeczności, uśmiechów, życzliwości, nie tylko w ten wyjątkowy świąteczny czas, ale także przy szachownicy i przez cały 2017 rok.

Zarząd DZSzach

Plebiscyt Słowa Sportowego: głosujemy na Jolę Zawadzką!

Trwa głosowanie w plebiscycie „Słowa Sportowego” na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do oddawania głosów na szachistkę Polonii Wrocław Jolantę Zawadzką, srebrną medalistę tegorocznej Olimpiady Szachowej w Baku!

 

Na kandydatów głosować można zarówno za pomocą SMS-ów, jak i kuponów zamieszczanych co poniedziałek w tygodniku „Słowo Sportowe”. Wybór laureatów potrwa do 14 stycznia, a 20 stycznia wyniki zostaną ogłoszone na corocznym wielkim Balu Sportowca, który tradycyjnie odbędzie się na Stadionie Wrocław.

Jak zagłosować na Jolę Zawadzką? Wystarczy wysłać SMS o treści:GALA.36 na numer 7157. Koszt jednego SMS-a wynosi 1 zł plus VAT, czyli 1,23 zł. Prosimy o głosy dla Joli!

Wystawa "Szachy w Sztuce"

Zapraszamy na  Arcymistrzowski Turniej Kołowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej w Klubie Szachowym Polonia Wrocław przy ul. Wita Stwosza 37- 38 i obejrzenia wystawy "Szachy w Sztuce" i wspaniałych portretów zawodniczek startujących w turnieju. Autorem dzieł jest mieszkający w Niemczech artysta plastyk  Zygmunt Nasiółkowski. Szachowy wychowanek Apolonii Litwińskiej jeszcze z Wałbrzycha.

Mecz o mistrzostwo świata Carlsen – Karjakin

W dniach 11-30 listopada w Nowym Jorku rozgrywany będzie mecz o tytuł indywidualnego mistrza świata w szachach. Broniący tytułu lider listy rankingowej Norweg Magnus Carlsen, zmierzy się z pretendentem i ...swoim rówieśnikiem, Ukraińcem reprezentującym barwy Rosji - Siergiejem Karjakinem!

Strona meczu

Transmisja na Chessbomb

Strona PZSzach z ciekawym artykułem na temat meczu i samych zawodników

Czytaj więcej: Mecz o mistrzostwo świata Carlsen – Karjakin

Ekstraliga seniorów 2016

W obecnym roku w Ekstralidze seniorów Dolny Śląsk  reprezentowany był przez trzy drużyny. KSz Votum Polonia Wrocław, KSz Miedż Legnica i debiutanta OKSIR Baumtech WIsznia Mała. Tradycyjnie o medal walczyła Polonia, zdobywając tym razem brązowy krążek. Miedź zapewniła sobie bezproblemowo utrzymanie w Ekstralidze, natomiast beniaminkowi, drużynie z Wiszni Małej fortuna nie sprzyjjała i niestety nie zdołali się utrzymać. Gratulujemy wszystkim startu i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach ligowych. Więcej na stronie www.ekstraliga.pzszach.pl

 

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław