mds blitz 2021  FLAMPARK 2021

Aktualności

Brąz Gumularza na Mistrzostwach Świata !

 

Dużym sukcesem szachisty Polonii Wrocław Szymona Gumularza zakończyły się rozgrywane w Brazylii Mistrzostwa Świata Juniorów. Zawodnik rozstawiony z 11 nr startowym w grupie do lat 16 zajął świetne 3 miejsce, zostawiając za sobą zawodników z tytułem mistrza międzynarodowego.  Szymek po nieudanym starcie (1.5/3) do końca turnieju nie przegrał już żadnej partii i ostatecznie uzyskał 8.5/11, przegrywając złoty i srebrny medal jedynie gorszym wartościowaniem. Warto wspomnieć również, że w grupie do lat 14 brązowy medal uzyskał Paweł Teclaf reprezentujący podczas II Ligi Seniorów w roku 2015 klub AZS Wratislavia.

Wyniki wszystkich reprezentantów Polski możemy znaleźć tutaj: http://chess-results.com/tnr297049.aspx?lan=3&art=25&fedb=POL&flag=30&wi=821. Gratulacje !

Wystartowały Ligi Seniorów (I i II Liga)

W Poroninie w dniach 2-10.09.2017 odbywają się rozgrywki I Ligi Seniorów z udziałem naszych zespołów: Wieży Pęgów, Białego Króla Wisznia Mała i WKS Kopernik.

Serwis turniejowy I Ligi

Jednocześcnie w Szklarskiej Porębie odbywają się rozgrywki II Ligi. Na liście startowej znajdują się trzy dolnośląskie drużyny: KSz Polonia Wrocław, Wieża Pęgów i UKS Debiut Przedwojów - Gambit Lubawka Sp. z. o.o.

Serwis turniejowy II Ligi

Życzymy powodzenia i realizacji celów.

VOTUM SA Polonia Wrocław z kompletem zwycięstw zdobyła złoty medal DMPJ!

Złota Polonia DMPJ2017

Dobiegły końca Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów  – Ekstraliga Juniorów 2017. VOTUM SA Polonia Wrocław z kompletem zwycięstw zdobyła złoty medal! Olbrzymie gratulacje dla drużyny, kadry szkoleniowej i klubu.

Serwis turniejowy DMPJ 2017 – TUTAJ.

Złoty skład: Kamil Nowak, Szymon Gumularz. Maciej Czopor, Michał Fiedorek, Katarzyna Dwilewicz, Magdalena Harazińska, Trener - FM Mirosław Perdek

W Ekstralidze Juniorów utrzymała się druga dolnośląska drużyna - MUKS MDK Śródmieście Wrocław.

Program Klub 2017 - trwa II nabór wniosków

Informacja ze strony Polskiego Związku Szachowego.

Ministerstwo Sportu i Turystyki kontynuuje Program Klub – projekt zakładający bezpośrednie wsparcie dla klubów.

Zapraszamy do złożenia wniosku – w 2016 roku beneficjentami Programu było kilkanaście klubów szachowych. Nieprzekraczalny termin składania wniosków w II naborze mija 14 lipca 2017. W pierwszym konkursie 2017 kilkanaście klubów szachowych otrzymało wsparcie.

Ogłoszenie konkursowe dostępne jest na stronie: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/2037,Nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2017-roku-programu-quotKlubquot-II-nabor.html

Obok ogłoszenia dostępna jest instrukcja oraz przykładowo wypełniony wniosek.

Konsultacji lub pomocy merytorycznej (między innymi przy obsłudze generatora wniosków) udziela specjalista ds. organizacyjnych PZSzach Michał Bartel (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) tel. 602-463-035

Polacy brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Świata w Szachach!

Polacy Brąz2017

Szachowa reprezentacja Polski - od miesiąca wspierana przez LOTTO - odniosła w rosyjskim Chanty-Mansijsku największy sukces po II wojnie światowej, zdobywając w swoim debiucie w Drużynowych Mistrzostwach Świata brązowy medal.
Polacy - w składzie: arcymistrz Radosław Wojtaszek, arc. Jan-Krzysztof Duda, arc. Kacper Piorun, arc. Mateusz Bartel, arc. Grzegorz Gajewski, Kapitan - arc. Kamil Mitoń,
zdobyli 12 pkt zwyciężając w 6 pojedynkach, w tym z aktualnymi mistrzami i wicemistrzami olimpijskim USA i Ukrainą. Pokonani zostali tylko przez Mistrzów i Wicemistrzów Świata Chiny i Rosją oraz niespodziankę tego turnieju Turcję, prowadzoną przez polskiego arcymistrza Michała Krasenkowa.

Informacja prasowa za PZSzach.

Czytaj więcej: Polacy brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Świata w Szachach!

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław