Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Komunikaty - sprawy młodzieżowe

II liga juniorów Sypniewo 2020

II liga juniorów odbywa się w tym roku w Sypniewie w dniach 23-30.10.2020.

W rozgrywkach startują dolnośląskie kluby:

KSz Miedź Legnica,

MDK Fabryczna Polonia Wrocław,

UKS Giecek Radków,

MGLKS Parnas Oława.

Po 3 rundach na prowadzeniu jest KSz Miedź Legnica, na drugim miejscu jest MDK Fabryczna Polonia Wrocław, a czwarte miejsce zajmuje Giecek Radków! Dobrze spisuje się również Parnas Oława, zajmując 11 miejsce.

Wyniki -> http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_2166/results.html?l=pl 

Otwarte Mistrzostwa Niemiec do lat 8 - Sebnitz 2020 - 3 medale!!!

Wspaniale spisali się zawodnicy z Dolnego Śląska na Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz!

122271166 928208567702764 2342198359170568045 n

fot. Krzysztof Gibała

Złoto w klasysifakcji dziewcząt zdobyła: Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) uzyskując 6pkt z 9 partii!

Srebro w ogólnej klasyfikacji zdobył: Adam Gibała (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) uzyskując 7pkt z 9 partii!!!

Srebro w klasyfikacji dziewcząt zdobyła: Kaja Rządkowska (KSz Polonia Wrocław) uzyskując 5,5 pkt z 9 partii!

Bardzo blisko medalu był Wojciech Pelczarski (Hetman Wrocław), którego dopiero porażka w ostatniej rundzie zepchnęła z 1-go miejsca, na pechowe 4.

Ładnie zagrali również:

Remigiusz Trusewicz (Jelonka Jelenia Góra), który zdobywając 5pkt zajął 22 miejsce oraz

Zuzanna Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), która zajęła 12 miejsce wśród dziewcząt.

 

Nasza ekipa zdobyła więc połowę możliwych do zdobycia medali! :) 

 

Strona Mistrzostw wraz z wynikami: https://www.jugendschachbund-sachsen.de/iem-u8.html

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Puławy 2020 - dolnośląskie trzecie, Polonia Wrocław druga!

W zakończonej niedawno Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Puławy 2020 województwo Dolnośląskie zdobyło 3 miejsce w rywalizacji województw, a KSz Polonia Wrocław 2 miejsce w klasyfikacji klubów! Gratulacje!

(fot. Marta Wolska)

Reprezentantom Dolnego Śląska nie udało się jednak zdobyć żadnego medalu.

Reprezentacja Dolnego Śląska:

D 14: Jagoda Romejko (Jelonka Jelenia Góra), Wiktoria Janikowska (KSz Polonia Wrocław), Wiktoria Olszewska (UKS SP3 w Bogatyni)

D 12:  Julia Salamon (KSz Miedź Legnica), Zofia Kulczycka (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), Joanna Pietryk (UKS SP3 w Bogatyni), Aleksandra Zielińska (Jelonka Jelenia Góra), Maja Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), Paulina Prędkiewicz (MGLKS Parnas Oława), Tatiana Rybka (UKS GIECEK Radków), Laura Najdecka (KSz Polonia Wrocław)

C 14: Bartłomiej Róg (UKS Szach-Mat Przemków), Marek Madej (KSz Polonia Wrocław), Piotr Madajczak (KSz Polonia Wrocław), Michał Demski (KSz Polonia Wrocław), Piotr Kejna  (KSz Miedź Legnica), Adam Halhoul (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

C 12: Antoni Komendecki (KSz Miedź Legnica), Błażej Grot (KSz Polonia Wrocław), Michał Grzebieniowski (UKS Szach-Mat Przemków), Tymon Jaworski (KSz Polonia Wrocław), Kacper Karp (KSz Polonia Wrocław), Wojciech Nagły (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

Strona Olimpiady - https://oomlubelskie2020.pl 

 

 

II Liga Juniorów

II liga juniorów - termin 23-30 października 2020 r. w Sypniewie k./ Jastrowia.
 
W związku z napiętym kalendarzem imprez szachowych, proszę o kontakt drużyny zainteresowane wyjazdem na II ligę juniorów - po ustaleniu liczby zainteresowanych drużyn ustalimy w jaki sposób rozstrzygnąć awanse.
Termin zgłoszeń: 24.08.2020.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
/-/ Michał Dzikowski 
Wiceprezes DZSzach

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 - brązowy medal!

W zakończonych wcześniej (po 8 rundach) Mistrzostwach Polski do lat 16 i 18, które odbyły się w Szklarskiej Porębie brązowy medal zdobyła Daria Vanduyfhuys (KS AZS Vratislavia).

Wysokie miejsca zajęli ponadto:
5. Tymon Ochędzan (KSz Polonia Wroclaw) - C16
6. Justyna Łochina (WKS Kopernik) - D16
7. Maciej Czopor (KSz Polonia Wrocław) - C16
8. Jakub Luberański (KSz Polonia Wrocław) - C16
9. Magdalena Harazińska (KSz Polonia Wrocław) - D18
10. Aleksandra Czarniecka (UKS SP3 Bogatynia) - D18

Wyniki Mistrzostw Polski:

GRUPA C16

GRUPA C18

GRUPA D16

GRUPA D18

Dolnośląskie drugie w Polsce, Polonia Wrocław pierwsza!

Zakończył się sezon 2019 współzawodnictwa dzieci i młodzieży, gdzie zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o punkty w systemie sportu młodzieżowego. Miło jest nam poinformować,. iż nasze województwo donlośląskie zdobyło drugie miejsce w POLSCE!! 

śląskie (421,5 pkt), dolnośląskie (313 pkt), małopolskie (295 pkt), mazowieckie (249 pkt), podlaskie (238 pkt), podkarpackie (202,5), wielkopolskie (144 pkt), lubuskie (95,5 pkt), łódzkie (94 pkt), pomorskie (80,5 pkt), opolskie (77 pkt), zachodniopomorskie (73 pkt), kujawsko-pomorskie (70 pkt), świętokrzyskie (62 pkt), lubelskie (59 pkt), warmińsko-mazurskie (46 pkt)

W klasyfikacji klubów najlepszym klubem w Polsce oraz na Dolnym Śląsku, okazała się Polonia Wrocław uzyskując 196 pkt, drugie miejsce w województwie uzyskał klub z Bogatyni SP3 Bogatynia  z dorobkiem 31 pkt, trzecie miejsce uzyskała Miedź Legnica z drorobkiem 23 punktów. 

wyniki 2019 dzsz

Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na sportowca roku - nominowani dolnoślązacy!

Mateusz i Łukasz Uhryn, Wiktoria Janikowska, Julita Zych, Milena Regner a także Paulina Prędkiewicz i Nikodem Bieroński zostali nominowani w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej Sportowiec Junior Roku.
 
Wiktoria:
 
Mateusz i Łukasz:
 
Nikodem:
 
Paulina:
 
Julita:
 
Głosowanie będzie trwało do 11 grudnia do godz. 23.

Mateusz Uhryn Żeby zagłosować, wyślij SMS WJC.132 na numer 72355 Zasady głosowania smsem: Koszt 2,46 zł z VAT

Łukasz Uhryn Żeby zagłosować, wyślij SMS WJC.135 na numer 72355 Zasady głosowania smsem: Koszt 2,46 zł z VAT

 

Linki do głosowania:

Paulina Prędkiewicz -> https://gazetawroclawska.pl/p/kandydat/paulina-predkiewicz%2C1070003/?fbclid=IwAR1v1LVhK-2H2A8aMlwn1f08gN-s1C5cdS2GoXt4jNKwqf-pJU5oQoLVtsE

Nikodem Bieroński -> https://gazetawroclawska.pl/p/kandydat/nikodem-bieronski%2C1070229/?fbclid=IwAR1Un-v8Klab8YyEnwKJczZxKLcTHQOp3cTTF14UhhOl_wIGRBXJMr7mlvY

 

Zachęcamy do oddania głosu na Paulinę, Mateusza, Łukasza i Nikodema!!!

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław