Szachowy Turniej Niepodległości 10-11.11.2007

Szachowy Turniej Niepodległości 10-11.11.2007
(Półfinał, Ćwierćfinał i 1/8 Finału Mistrzostw Wrocławia)

1. Organizator.
Sekcja szachowa MDK Śródmieście i UKS Szczęśliwa 13 przy Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu.

2. Termin i miejsce rozgrywek.
10 – 11. 11. 2007. Gimnazjum nr 13 ul. Reja 1 (wejście od ul. Grunwaldzkiej).

3. Uczestnictwo.
W turnieju może wziąć udział każdy szachista, bez względu na: wiek, płeć, przynależność klubową, kategorię szachową, miejsce zamieszkania itp. o ile nie posiada rankingu FIDE (elo) powyżej 2200. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Listy tych wstępnych zgłoszeń prezentować będziemy na stronie: www.muks.vel.pl

4. System rozgrywek.
Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim z podziałem na 3 grupy:
- Grupa "A" (Półfinał Mistrzostw Wrocławia) na dystansie 5 rund – dla zawodniczek i zawodników, którzy: posiadają ranking FIDE w przedziale 1700-2200, posiadają męską kategorię II+, kobiecą I kategorię lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy awansowali z Ćwierćfinału Mistrzostw Wrocławia.
- Grupa "B" (Ćwierćfinał Mistrzostw Wrocławia) na dystansie 7 rund – dla zawodniczek i zawodników, którzy: posiadają ranking PZSzach minimum 1600 (od III kategorii męskiej lub od II kategorii kobiecej wzwyż) lub ranking FIDE poniżej 1700 lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy awansowali z 1/8 Finału.
- Grupa "C" (1/8 Finału Mistrzostw Wrocławia, inaczej Turniej “Pierwszy Krok”) na dystansie 7 rund - dla zawodniczek i zawodników posiadających ranking PZSzach najwyżej 1400 (od bez kategorii do IV kat. męskiej lub III kat. kobiecej).
Wszystkie partie rozgrywane są z użyciem zegarów szachowych i z obowiązkowym zapisem posunięć (od prowadzenia zapisu zwolnieni są przedszkolacy i osoby niepełnosprawne).
Tempo gry: Grupa „A”: po 60 minut na 30 posunięć i po 30 minut w dogrywce,
Grupy „B” i „C”: po 60 minut dla każdego zawodnika na rozegranie całej partii, czyli partie dwugodzinne.

5. Nagrody.
W grupach „B” i „C” można zdobywać szachowe kategorie, a w grupie „A” ranking FIDE. Z każdej grupy do wyższego szczebla rozgrywek Mistrzostw Wrocławia awansuje 15% zawodników. Ilość osób awansujących oblicza się osobno dla kobiet i mężczyzn walczących o awans, a otrzymany wynik zaokrągla się na korzyść zawodników (np. 6,1 ~ 7). We wszystkich grupach co najmniej 6 pierwszych zawodników otrzyma dyplomy i nagrody rzeczowe.

6. Wpisowe.
Grupa „A” – 25 zł (w tym wpłata na fundusz Finału i opłata rankingowa), ponadto: zawodniczki i zawodnicy z Półfinale pod warunkiem wpłacenia podwójnego wpisowego, czyli 50 zł (w tym opłata rankingowa i podwójna wpłata na fundusz Finału),
Grupa „B” - 15 zł (w tym wpłata na fundusz Finału i opłata rankingowa), ponadto: zawodniczki i zawodnicy z rankingiem 1400 mogą grać w Ćwierćfinale pod warunkiem wpłacenia podwójnego wpisowego, czyli 30 zł (w tym opłata rankingowa i podwójna wpłata na fundusz Finału),
Grupa “C” - 12 zł (w tym wpłata na fundusz Finału i opłata rankingowa).

7. Program rozgrywek.
sobota 10.11.2007 do godz. 9.15 (B, C) - zapisy (lub potwierdzenie udziału), do 9.00 – grupa „A”
godz. 9.30 - ok.12.45 - „B” i „C” - I i II runda (9.15-15.15 – grupa „A”)
godz. 15.00-ok.18.15 - „B” i „C” - III i IV runda (16.45-19.45 – grupa „A” – III r.)
niedziela 11.11.2007 godz. 9.30 - ok.15.00 - V, VI i VII runda („A” – IV i V runda)

8. Zawodnikom do lat 18 wyniki tego turnieju zostaną doliczone do punktacji MUKS TOUR 2007.

 

Zawodnicy posiadający awans do Ćwierćfinałów MW

Lp.

Kat.

Zawodnik

awans ważny do

1

IV

CZERWIŃSKI, Kacper

01.04.2008

2

IV

DAWIDZIK, Tomasz

01.04.2008

3

IV

DOMAGALSKI, Fabian

01.04.2008

4

III

GRZESZKIEWICZ, Patrycja

04.03.2008

5

III

HOŁOWNIA, Aleksandra

01.04.2008

6

IV

KANICKI, Krzysztof

01.05.2008

7

III

KARPIŃSKA, Wiktoria

12.11.2007

8

IV

KRÓL, Paweł

12.11.2007

9

IV

LINOWSKI, Rafał

12.11.2007

10

IV

NOWAK, Jakub

01.05.2008

11

IV

OLSZEWSKI, Wojciech

01.04.2008

12

IV

PITAK, Paweł

04.03.2008

13

IV

POCIEJOWSKI, Ernest

01.05.2008

14

IV

RZEPECKI, Mateusz

01.04.2008

15

IV

SMOLNICKI, Michał

01.05.2008

16

III

STANKIEWICZ, Alicja

01.04.2008

17

III

ŚLĘCZKA, Iwona

12.11.2007

18

IV

WALKOWIAK, Maciej

12.11.2007

19

III

ZAHORSKA, Anna

12.11.2007

21

III

ŻÓŁKIEWSKA, Aleksandra

01.05.2008

22

III

ZIĘZIO, Paweł

bezterminowo


Zawodnicy posiadający awans do Półfinałów MW

Lp.

Kat.

Zawodnik

awans ważny do

1

II

BALIŃSKI, Damian

12.11.2007

2

II

BEDNARZ, Waldemar

01.04.2008

3

III

CISZAK, Jarosław

01.04.2008

4

II

WOŹNIAK, Grzegorz

01.04.2008

5

II

GAJDA, Magdalena

01.04.2008

6

II

KOPRAS, Sandra

01.05.2008

7

II

KUBICA, Michał

04.03.2008

8

II

LACHOWICZ, Tomasz

12.11.2007

9

II

OLSZEWSKI, Paweł

04.03.2008

10

II

WOLSKA, Marta

04.03.2008

11

III

ZIEMBA, Artur

01.05.2008

 

Zgłoszenia do Turnieju Niepodległości 10-11.11.2007









Grupa „A” - Półfinał Mistrzostw Wrocławia









Andrzej RakowieckiI2030203012101980Sokół Nowa Ruda
Bartłomiej MondrzyckiI19771977561994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Tomasz BohdanowiczI196519651971970Debiut Wrocław
Filip DowgirdII189518952051994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Łukasz ReichelII182518255101988ODK Staroniwa Rzeszów
Rafał RatajczykII+18061806421993MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Bartosz WoźniakII+175917593111996KS Polonia Wrocław
Filip CukrowskiII+175117511761996Rokita Brzeg Dolny
Michał KubicaII167716772531995MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Grzegorz WoźniakII15751575431952KS Polonia WrocławAwans
Karoilna CheńskaI118002101996MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Kinga PastuszkoI118003071998MKS Polonia Warszawa
Szymon BrzechffaII+118001061997MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Damian BalińskiII118003051989KS Pogoń OleśnicaAwans
Daniel WojciechII1180020121991MUKS MDK Śródmieście WrocławWpis. x 2









Grupa „B” - Ćwierćfinał Mistrzostw Wrocławia









Marta WolskaII160516052671994UKS Gigant Wrocław
Agnieszka DmochowskaII146314631811999MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Wojciech BronsztejnII118002151998KS Polonia Wrocław
Jakub ChmielewskiII11800611996MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Maciej KorpalskiII118001531998MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Krzysztof KulczyckiII118002381994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Joanna KorpalskaII11600461996MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Agnieszka DąbrowskaII11600


Lubin
Helena SękowskaII116001521999MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Patrick GajdamowiczIII116002991997MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Łukasz GilIII1160031101983Niestowarzyszony
Jakub KaczmarczykIII11600831992Lubin
Łukasz KryszczukIII116001021978MDK Dany Chojnów
Wojciech LeśniakIII1160099991988ODK Staroniwa Rzeszów
Bernard KuskaIII11600861975Niestowarzyszony
Piotr MajewskiIII116002131996KS Polonia Wrocław
Przemysław PiotrowskiIII116001691998MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Mariusz WaladaIII116008111968Lubin
Aleksandra HołowniaIII11400971997MUKS MDK Śródmieście WrocławAwans
Krzysztof KanickiIV114001931998UKS Gigant WrocławAwans
Wojciech OlszewskiIV114002841992MUKS MDK Śródmieście WrocławAwans
Maciej WalkowiakIV114001391998MUKS MDK Śródmieście WrocławAwans









Grupa „C” - 1/8 Mistrzostw Wrocławia (Turniej „Pierwszy Krok”)









Fabian CukrowskiIV11400181998Rokita Brzeg Dolny
Jakub KrejIV11400671998MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Jakub SzpilaIV11400672001Dachbud Hetman Wrocław
Michał SzpilaIV114003181998Dachbud Hetman Wrocław
Marek ŚcisłyIV11400841972Niestowarzyszony
Aleksandra BorodziukIV11250411994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Aleksandra FedakIV112502661996MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Magdalena FerensIV112502021998MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Adrian GajdamowiczV112002982001MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Mikołaj MolendaV112002912000MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Adrian StarościakV112005121999MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Daniel WendelbergerV112002131998MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Dawid ZiemięckiV112001811999MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Kamil AugustynBk110001152000MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Wiktor BajorBk11000541999MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Jerzy GrzelakBk110009121994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Michał HołowniaBk1100099992000MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Arkadiusz IrekBk1100011121993MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Zuzanna JanikBk110002061994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Mikołaj JermakowiczBk1100021111993MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Agnieszka JuszczakBk110001671997MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Tomasz KluzaBk110001221992MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Filip KorpalskiBk110002881994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Bartosz KortaBk1100022111999MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Joanna MigajBk11000681994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Tadeusz MałuszyńskiBk110001281994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Przemysław MorawskiBk1100099991985Niestowarzyszony
Przemysław NiemczykBk1100099991999MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Michał NiżyńskiBk110001951998MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Marcel NowakowskiBk110003111994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Yu PeiBk110002441995MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Laura PyszBk1100027101997MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Ewa SkórskaBk110001251994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Wojciech StachBk110001542000MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Oskar SzubertBk110001791994MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Damian WilkBk110002021992MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Rafał WysockiBk11000191994MUKS MDK Śródmieście Wrocław

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław