Czekoladowe Klasyfikacyjne Turnieje Szachowe - IV turniej 15-16.09

CZEKOLADOWE KLASYFIKACYJNE TURNIEJE SZACHOWE
IV TURNIEJ CYKLU
15-16.09.2007 (zmiana terminu z 22-23.09.2007)

 

1. Organizatorzy
MDK Wrocław Fabryczna,
Sekcja Szachowa UKS Gigant.

 

2. Miejsce rozgrywek
MDK Wrocław Fabryczna, ul. Zemska 16a (Nowy Dwór; obok Szkoły Podstawowej nr 113).
Dokładniejszy opis lokalizacji wraz z mapą osiedla znajduje się na stronie sekcji szachowej.

 

3. Uczestnictwo i system rozgrywek
W turniejach z cyklu mogą uczestniczyć wszyscy juniorzy do lat 14 (urodzeni w roku 1993 lub później).
Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z oddzielną klasyfikacją dziewczynek i chłopców w grupach wiekowych do lat 14, 11 i 8.
Tempo gry: 1 h na całą partię dla zawodnika.

 

4. Wpisowe
Wpisowe do turnieju wynosi 12 złotych. We wpisowym zawarta jest opłata klasyfikacyjno-rankingowa, składka na fundusz nagród w turnieju i nagród na zakończenie cyklu.

 

5. Ocena wyników
O miejscu zajętym w turnieju decyduje: suma zdobytych punktów, średni buchholz, buchholz, liczba zwycięstw, progres.
O miejscu zajętym w cyklu decyduje: suma punktów z 4 najlepszych dla zawodnika turniejów, mniejsza suma miejsc z uwzględnianych turniejów.
Po 3. turnieju cyklu w poszczególnych grupach prowadzą:
C14 – 1. Damian Kalita (9,5 p.), 2. Rafał Ratajczyk (6,5 p.), 3. Michał Kubica (5,5 p.)
D14 – 1. Marta Wolska (10 p.), 2. Natalia Plewińska (4,5 p.), 3. Sandra Kopras (4 p.)
C11 – 1. Bartosz Woźniak (10,5 p.), 2. Witold Oszczanowski (6,5 p.), 3. Filip Cukrowski (6 p.)
D11 – 1. Karolina Cheńska (5,5 p.), 2. Kinga Łabińska (4 p.), 3. Natalia Rogacka (4 p.)
C8 – 1. Oskar Sosulski (10,5 p.), 2. Makary Czajkowski (6 p.), 3. Adam Woźniak (5 p.)
D8 – 1. Aleksandra Żółkiewska (12,5 p.), 2. Helena Sękowska (10,5 p.), 3. Katarzyna Dwilewicz (4 p.)

 

6. Nagrody
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają słodkie upominki.
Na zakończenie cyklu najlepsi w poszczególnych grupach (co najmniej 10% zawodników sklasyfikowanych w każdej grupie) otrzymają nagrody rzeczowe.

 

7. Harmonogram turnieju
sobota, 15.09.2007
do 9:45 – zgłoszenia
10:00 – ok. 15:30 - rundy I-IV
niedziela, 16.09.2007
9:00 – ok. 14:30 – rundy V-VII, zakończenie

 

8. Uwagi końcowe
Terminy pozostałych turniejów z cyklu podane są w Regulaminie.
W turniejach obowiązują aktualne przepisy turniejowe FIDE.
We wszystkich turniejach z cyklu można zdobywać kategorie szachowe – od V do II kat. włącznie.
Regulamin cyklu, dodatkowe informacje, wyniki turniejów oraz bieżąca klasyfikacja dostępna będzie na stronie Sekcji Szachowej UKS Gigant – www.uks-gigant.prv.pl.
Kontaktowy adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław