Wakacje z szachami 2007

Organizatorem tegorocznych "Wakacji z szachami" będzie Akademicki Klub Szachowy Hetman Politechnika Koszalin. Odbędą się one w miejscowości Łazy, w dn. 30.06 - 14.07.2007. W załączeniu, komunikat ze wstępnymi informacjami dotyczącymi kolonii. Informacje dostępne będą również na stronie: www.wakacje2007.glt.pl.

Komunikat Nr 1  

„Wakacje z Szachami 2007”- akcji dotowanej przez Ministerstwo Sportu RP pod nazwą „Sport wszystkich dzieci”

Akademicki Klub Szachowy „Hetman Politechnika Koszalińska” przystępuje do realizacji projektu pod nazwą „Wakacje z Szachami 2007”.

Termin realizacji zadania:                                                30.06 - 14.07.2007r.

Miejsce:    Ośrodek Wypoczynkowo – Kolonijny „Bryza” w Łazach -  www.bryza.lazy.ta.pl

Krótka charakterystyka obiektu:

Łazy to spokojna, nadmorska miejscowość wczasowa, oddalona o 22 km od  Koszalina. Jej atutem jest piękna, szeroka, piaszczysta plaża oraz sosnowy las okalający wydmy. Wszechobecna zieleń i spokój sprawiają, że Łazy stały się ulubionym miejscem wczasowym wielu rodzin z całej Polski.

Ośrodek Wypoczynkowo – Kolonijny „Bryza” to dwa niezależne, odrębnie ogrodzone ośrodki. Tradycyjnie już podzielone są na część wczasową i kolonijną. W  części wczasowej znajduje się pięć piętrowych budynków a w nich łącznie 126 2-osobowych pokoi, z których część ma własne łazienki (w układzie studio), a pozostałe posiadają umywalki (sanitariaty są na kondygnacji). Część kolonijna to odrębny teren z trzema piętrowymi budynkami, które mieszczą około 250 kolonistów w pokojach 2,3 i 4 osobowych. Część pokoi posiada własne łazienki, pozostałe mają umywalki, a sanitariaty są na kondygnacji. Ośrodek rozpościera się na  obszarze o powierzchni 2,6 hektara, od zalesionych, nadmorskich  wydm dzieli go tylko ulica do głównego wejścia na plażę 100m. Na terenie ośrodka znajdują się stołówka, która jednorazowo pomieści wszystkich kolonistów, boiska sportowe do siatkówki, koszykówki, tenisa, badmintona, ścieżka zdrowia i plac zabaw. Położenie ośrodka i jego infrastruktura zapewniają dzieciom wygodę i bezpieczeństwo a ponadto  daje nam jako  organizatorom  pewność, że planowane zajęcia szachowe (szkolenie i turniej klasyfikacyjny) odbywały się będą w dobrych warunkach.

„Wakacje z Szachami” to przedsięwzięcie, które łączy wypoczynek i zabawę oraz naukę i współzawodnictwo.

W ramach kolonii, jak co roku, realizowane będą następujące bloki tematyczne:

  • Szachowy (wykłady + turnieje klasyfikacyjne) ,
  • Sportowy – współzawodnictwo w sportach ruchowych ,
  • Turystyczno-ekologiczny.

Nad prawidłowym przebiegiem szkolenia sportowego młodych szachistów czuwał będzie Pan Ryszard Bernard - dyrektor Młodzieżowej Akademii Szachowej. Zapewniamy, że leży nam na sercu aby powierzone nam dzieci znalazły  się pod opieką oddanych i doświadczonych wychowawców.

Warunki uczestnictwa:

  • uczestnikami „Wakacji z Szachami 2007r.”  mogą być dzieci w wieku od  9 do 13 lat (roczniki1994-1998),
  • uczestnicy nie mogą posiadać wyższej niż II kategorii szachowej,
  • uczestnicy nie mogą być członkami kadr wojewódzkich.

Bardzo prosimy  Wojewódzkie Związki Szachowe o przekazanie swoim  klubom informacji o planowanym przedsięwzięciu i dokonanie naboru. Ze względów organizacyjnych prosimy o przygotowanie wstępnych list uczestników i przesłanie ich do organizatora do 30 marca 2007 r, co  umożliwi optymalne wykorzystanie dotowanych miejsc.  Zobowiązujemy się do bieżącego informowania o kwalifikowaniu uczestników oraz ilości  wolnych miejsc na stronie internetowej poświęconej  realizacji zadania; jej adres:    www.wakacje2007.glt.pl

Ilość miejsc oraz koszty uczestnictwa zostaną podane w komunikacie organizacyjnym, który ukaże się natychmiast po otrzymaniu informacji z Ministerstwa Sportu o ilości dotowanych miejsc oraz wysokości dofinansowania.  Ośrodek, w którym planujemy zorganizować ww. kolonie może przyjąć  250 – 300 dzieci i zakładamy, że tylu młodych szachistów przyjedzie na „Wakacje z Szachami 2007”.  Rozważana jest również  możliwość przyjęcia na tę kolonię grupy dzieci, które nie otrzymają dotacji na zmniejszenie kosztów wypoczynku.

W imieniu Organizatorów i Polskiego Związku Szachowego prosimy prezesów wszystkich Wojewódzkich Związków Szachowych o jak najszybsze wyznaczenie w swoich województwach koordynatorów w celu przygotowania do Wakacji z Szachami, z  podaniem ich personaliów, numerów telefonów i adresów (pocztowych i internetowych).

Prezes

Zachodniopomorskiego Związku Szachowego

Marian Kanarek

tel./faks 094 340 25 09 , tel. kom. 0.505 171 279 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Prezes

Polskiego Związku Szachowego

Janusz Woda

 

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław