Cykl turniejów internetowych „Oławskie Grand Prix Juniorów” 2020

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY cyklu turniejów szachowych „Oławskie Grand Prix Juniorów” 2020

ORGANIZATOR:

 • Klub MGLKS Parnas Oława

CEL CYKLU:

- popularyzacja sportu szachowego i promocja szachów,

- podnoszenie umiejętności szachowych dzieci i młodzieży w Oławie i na całym świecie,

TERMIN I MIEJSCE:

W ramach cyklu zostaną rozegrane 4 internetowe turnieje szachów szybkich. Odbędą się one na platformie LICHESS.ORG w terminach:

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszeń do turniejów można dokonać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 600-058-027 lub bezpośrednio na stronie Lichess (kontakt: wookash_888). Aby wziąć udział w turniejach należy dołączyć do dedykowanej Cyklowi grupy na Lichess.org: https://lichess.org/team/oawskie-grand-prix-juniorow-2020; Zgłoszenie akcesu do grupy jest równoznaczne ze zgłoszeniem do turniejów.

UWAGA! Uprzejmie prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie chęci udziału. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, nick na Lichess. Dziękujemy! :)

SYSTEM ROZGRYWEK:

 • Będzie jedna grupa, z osobnymi klasyfikacjami w grupach wiekowych.
 • Turnieje pierwszy i trzeci zostaną rozegrane przez 2,5 godziny systemem „Arena” (gramy tyle partii, ile zdążymy, za zwycięstwo są 2 punkty, za remis 1, za przegraną 0, przy czym za trzecie i kolejne zwycięstwa z rzędu przyznawane są 4 punkty; można dołączać oraz kończyć udział w dowolnym momencie). Ponadto, w trzecim turnieju będzie możliwość korzystania z funkcji „Berserk” (grający otrzymuje 5 minut na całą partię, jednak dostaje dodatkowy punkt za remis lub wygraną).
 • Turnieje drugi i czwarty zostaną rozegrane na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Ponieważ moduł turniejów szwajcarskich jest na LICHESS.ORG w fazie testowej, to w razie konieczności turnieje te mogą być przeniesione na platformę CHESS.COM.

PRZEWIDYWANE KLASYFIKACJE W GRUPACH WIEKOWYCH:

 • Grupa Najmłodszych (do 6 lat).
 • Grupa Młodzików (do 10 lat),
 • Grupa Juniorów Młodszych (dla Juniorów Młodszych),
 • Grupa Juniorów Starszych (dla Juniorów Starszych) – we wszystkich trzech grupach 7 rund systemem szwajcarskim lub kołowym w przypadku mniejszej ilości uczestników,
 • Najlepsze Dziewczynki (zarówno w ogóle jak i w grupach wiekowych),    

TEMPO GRY:

 • 10 minut na partię dla każdego zawodnika plus dodatkowo 5 sekund za każdy wykonany ruch.

ZASADY KLASYFIKACJI GENERALNEJ CYKLU:

 We wszystkich grupach wiekowych prowadzona będzie klasyfikacja generalna. W klasyfikacji generalnej punktowane będą miejsca w pierwszej dziesiątce wg zasady 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce – 9 punktów, … , 10 miejsce – 1 punkt. W klasyfikacji grup wiekowych – 1 miejsce – 5 punktów, 2 miejsce – 4 punkty, … , 5 miejsce – 1 punkt. Do klasyfikacji generalnej będą się liczyły 3 najlepsze wyniki. Zwycięzcami klasyfikacji będą zdobywcy największej ilości punktów za zajęte miejsca w trzech najlepszych turniejach. W przypadku równej ilości punktów, punktację pomocniczą stanowić będą kolejno: ilość punktów za zajęte miejsca w turniejach szwajcarskich (drugi i czwarty turniej), najwyższe zajęte miejsce (jeśli pierwsze to również ilość zwycięstw w pojedynczych turniejach), historia bezpośrednich pojedynków, wynik w ostatnim turnieju, dogrywka tempem 3'+2'' z ewentualnym „armageddonem”.

Podsumowanie całego cyklu odbędzie się w ramach ostatniego turnieju.

WPISOWE I INNE OPŁATY:

Do turniejów cyklu nie ma wpisowego.

NAGRODY ZA CAŁY CYKL:

 • Dla Zwycięzców wszystkich klasyfikacji nagrody rzeczowe związane z tematyką szachową. Ponadto postaramy się w miarę możliwości nagrodzić jak najwięcej uczestników Cyklu. Ostateczna ilość nagród zostanie podana przed ostatnim turniejem.
 • Nagrody dla co najmniej pięciorga najmłodszych uczestników Cyklu.
 • Nagrody będą przekazywane osobiście przez Organizatorów lub wysyłane pocztą.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

 • W turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach dla szachów szybkich. Kojarzenie zgodne z algorytmami Lichess.org
 • Udział w turnieju jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb turnieju (publikacja wyników, sprawozdawczość) organizowanego przez Ośrodek Kultury w Oławie (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz.883 z póź.zm.), a także zgodą na nieodpłatne utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku w formie fotografii analogowej i cyfrowej w celach promocyjnych Klubu MGLKS Parnas Oława.

Serdecznie zapraszamy! :)

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław