Festiwal Szachowy Adolfa Anderssena - Wrocław, 4-11.08.2019

Zakończył się Festiwal Adolfa Anderssena, rozgrywany w 14 LO we Wrocławiu.

Zwycięzcą Wrocław OPEN okazał się Ryszard Eggink, który zdobył 7,5 pkt i samodzielnie zajął 1 miejsce!
W turnieju WroSpecial Chess Cup zwycięzcą okazał się Vladyslav Kolpakov z Ukrainy, który również zdobył 7,5 pkt!

Pełne wyniki na stronie chessinwroclaw.pl

Zdjęcia, podsumowania oraz filmy z Festiwalu znajdują się TUTAJ

PROGRAM FESTIWALU:

Memoriał Adolfa Anderssena – niedziela, 4.08.2019
Tradycyjny turniej szachów szybkich upamiętniający Adolfa Anderssena – najwybitniejszego XIX-wiecznego wrocławskiego szachistę.
W tym roku cały turniej będzie rozgrywany systemem pucharowy, z rywalizacją o wszystkie miejsca

Wrocław OPEN 2019, 5-11.08.2019
Prawdopodobnie największy i najsilniejszy otwarty turniej szachów klasycznych, rozgrywany we Wrocławiu. Podobnie jak w poprzednich edycjach spodziewamy się udziału silnych zawodników, również arcymistrzów, z różnych stron świata.
W tym roku turniej jest otwarty, nie ma dolnego dolnego progu rankingowego.

WroSpecial Chess Cup, 5-11.08.2019
Pierwsza edycja międzynarodowego turniej szachowego dedykowanego seniorom (50+, 65+) i osobom niepełnosprawnym.

GRRamy Kids Chess Cup
Turniej dla dzieci i młodzieży do lat 15. Rundy w tym turnieju odbywają się do południa.

BLITZ Anderssena, piątek 9.08.2019 od godz. 19:00
Turniej tematyczny z “Debiutem Anderssena 1. a3!?”
W programie koncert wokalisty Borysa LBD, wieczór integracyjny i grill.