Zwycięstwo i norma arcymistrzowska Oskara Wieczorka w Pucharze Wojewody!

Zakończył się XXXIV Turniej o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, rozgrywany tradycyjnie w Legnicy. Od wielu lat jest to turniej kołowy, z możliwością wypełnienia normy na arcymistrza. W tym roku skorzystał z tego Oskar Wieczorek (Polonia Wrocław), który zwyciężył samodzielnie z wynikiem 6.5 pkt! Oskar wykazał się wielkim hartem ducha, wygrywając swoje 3 ostatnie partie. 2 miejsce w turnieju zajął Grzegorz Nasuta, a 3 kolejny reprezentant dolnośląskiego klubu Tadeas Kriebel (Miedź Legnica). Jego akurat słaby finisz pozbawił uzyskania normy arcymistrzowskiej. Warto dodać, że w legnickich zawodach zostałą wypełniona również norma na mistrza międzynarodowego, którą uzyskał Paweł Teclaf. Pełne wyniki turnieju: https://chessmanager.com/pl/tournaments/5361099549442048/results/9